מגזין

"חוששת שרק דברים כאלה יהיו בינינו" (צילום: shutterstock)

XOXO: "מאוהבת, אבל לא רוצה לקחת לה אותו"

אהבה, מערכות יחסים, מיניות, זוגיות, חברות... אתם שואלים ואנחנו עונים על כל מה שמעניין אתכם באמת. הכול פתוח, אין סודות.

  |   17/05/2015  |    |    | 
(צילום: shutterstock) "חוששת שרק דברים כאלה יהיו בינינו" (צילום: shutterstock)

אהבה, מערכות יחסים, מיניות, זוגיות, חברות... אתם שואלים ואנחנו עונים על כל מה שמעניין אתכם באמת. הכול פתוח, אין סודות.

לי ראובני בר דוד היא עובדת סוציאלית ומטפלת מינית מוסמכת. לי מלווה אותנו כבר שנים במדור "צעירים חסרי מנוח" בראש אחד, שבו היא עונה על שאלות הקוראים במקצועיות ובפתיחות רבה. לשמחתנו, לי והעצות הנהדרות שלה הצטרפו אלינו גם ל-R1, והיא תהיה איתנו כאן כל שבוע מחדש. בואו נתחיל.

בת 17 שואלת: יש לי חבר ראשון כבר חודש. כשאנחנו נפגשים, אנחנו בעיקר מתנשקים ומתחבקים, ורציתי לדעת אם זה לגיטימי. אני מניחה שזה הגיוני שיש כזו תשוקה בתחילת הקשר (במיוחד כי זה קשר ראשון עבור שנינו), ואני גם נהנית מזה, אבל אני מפחדת שאולי זה מצב שלא צריך לקרות, ואני לא רוצה שהוא יוביל לכך שבעתיד כל מה שיהיה בינינו זה רק דברים כאלה...

לי עונה: זאת שאלה ממש טובה, והתשובה שלה תלויה בעיקר במה שאת רוצה, כלומר אם את רוצה קשר שמבוסס על תשוקה ועל מגע, או שחשוב לך לפתח עוד חלקים בתוכו, למשל נושאי שיחה משותפים, פעילויות זוגיות מהנות, הנאה ממפגשים חברתיים עם זוגות נוספים ועוד. אם תסגלו לעצמכם מנהג של הליכה לסרט, פגישה עם חברים ובילוי אישי עם חברים (כל אחד עם החברים שלו לבד), אז המינון של המפגשים שיש בהם רק מגע פיזי ביניכם הוא הגיוני, וזה בסדר גמור. צריך לזכור שבתוך כל החיים העמוסים שלנו צריך למצוא גם זמן ללימודים ולמשפחה ולתמרן בין המון משימות אחרות. באותו אופן פועל גם קשר זוגי - זה הכול שאלה של מינונים. החשש שלך הוא בהחלט מוצדק, ונכון שאם תתעמקו אך רק בתקשורת פיזית, משהו רגשי ילך לאיבוד. אבל אם תצליחו לעשות איזון כך שהקשר יתפתח ברמה האינטימית בכלל ולא רק ברמה הפיזית, אז היסודות של הקשר יהיו יציבים וחזקים ויאפשרו המשך בריא ומגוון יותר לקשר. בהצלחה ובהנאה.

בת 14 שואלת: יש לי בעיה קטנה. החברה הכי טובה שלי מאוהבת בידיד שלנו, ואני תמיד מנסה לעזור לה להשיג אותו. בזמן האחרון אני ואותו ידיד מדברים הרבה. אני מרגישה שאני מאוהבת בו ורוצה שנהפוך לזוג, אבל אני לא רוצה לקחת לה אותו. מה לעשות?

(צילום: Shutterstock) לפעמים צריך להסתכן בשביל אהבה (צילום: Shutterstock)

לי עונה: אני לא בטוחה שהצלחתי להבין את הדינמיקה המשולשת ביניכם: כתבת שאת תמיד עוזרת לה להשיג אותו, אבל אם היא משיגה אותו, למה צריך להשיג אותו שוב ושוב?... לי נראה שהוא לא ממש בעניין שלה (גם לא בטוח שהוא בעניין שלך) ושהיא לא מצליחה לבנות איתו קשר. לדעתי הכי טוב לדבר איתה בישירות ובפתיחות על המצב, להגיד לה שאת בעניין שלו ושהיית שמחה לפרגון ולברכה מצדה, ואם זה עובר חלק, אז להמשיך הלאה. אם זה לא עובר חלק, חשבי מה יותר חשוב לך - הקשר איתה או הקשר איתו. זכרי שבכל מצב את לוקחת סיכון, אבל לפעמים צריך להסתכן בשביל אהבה... בהצלחה

אנחנו עושים כמיטב יכולתנו לענות על שאלותיכם, אבל לצערנו, אנחנו לא מספיקים לענות על כל השאלות שאתם שולחים לנו. אם אתם מרגישים שאתם זקוקים לאוזן קשבת נוספת, אנחנו ממליצים לכם בחום לפנות למספרים המצורפים. טלפונים לשעת חירום:

ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) : 03-5467799 , 04-8672222

אוזן קשבת : 03-5226027 , 03-6919765

PS – מחכים לשאלות שלכם ב-questions.rosh1@gmail.com.