ראשי

קודם כל - תנו להם מלא אהבה (צילום: shutterstock)

9 טיפים לשמירה על חיות המחמד שלכם בקיץ

דאגו להם לקערת מים זמינה, ספרו אותם ואל תיקחו אותם לטיולים ארוכים בשעות החמות. גם לחיות שלנו חם בקיץ, אז איך שומרים עליהן כמו שצריך?

 ראש אחד   |   22/07/2015  |    |    | 
כלבים קודם כל - תנו להם מלא אהבה (צילום: shutterstock)

דאגו להם לקערת מים זמינה, ספרו אותם ואל תיקחו אותם לטיולים ארוכים בשעות החמות. גם לחיות שלנו חם בקיץ, אז איך שומרים עליהן כמו שצריך?

הן פרוותיות, מתוקות, ואי אפשר לעמוד בפניהן. בגלל שאנחנו כל כך אוהבים את חיות המחמד שלנו, החלטנו לפנק אתכם ואותן בכמה כללים לשמירה על בריאותן ועל נוחיותן בקיץ החם. שנתחיל?

1. מבחן החום

ערכו את מבחן החום לפני כל טיול עם הכלב שלכם. לפני שכפות רגליו של הכלב באות במגע עם הרצפה או האדמה, הניחו עליה את גב ידכם למשך חמש שניות. אם אתם מסוגלים לעמוד בחום, גם הכלב שלכם יוכל. אם לא, כנראה שהטיול יקשה על הכלב ויכאיב לו בכפות הרגליים. בכל זאת, לא הכי קל להיות יחפים על אדמה חמה.

2. קצרו את הטיול

אפילו אם הטמפרטורה לא בשיאה, קצרו את הטיול עם הכלב שלכם אם הוא מתבצע במשך היום. הניחו לו לבצע את צרכיו ותנו לו לחזור הביתה למזגן ולהתפנק. בערב אפשרו לו ליהנות וערכו טיול באורך עשרים דקות לפחות כי גם לו מגיע לראות עולם. או את המכולת של ברוך ואת הגינה הציבורית.

3. זמן תספורת

דאגו לכך שהכלבים או החתולים שלכם מסופרים ושהפרווה הארוכה אינה מכבידה עליהם. דמיינו שהייתם חיים בפרווה בחום של המזרח התיכון! לא הכי קל, נכון?

חכם בשמש  (צילום: shutterstock) חכם בשמש (צילום: shutterstock)

4. ודאו שקערת המים מלאה

ודאו שלחיית המחמד שלכם תהיה נגישות לקערת מים מלאה. במהלך הקיץ החיות שלנו צמאות במיוחד (בדיוק כמונו), ואנחנו לא רוצים שאף אחד יתייבש פה, נכון?

5. לא להפקיר את הכלב שלכם

אנחנו באמת צריכים להגיד את זה? אם אתם טסים לחו"ל או יוצאים מהבית ליום או יותר - אל תשאירו את הכלב או את החתול שלכם לבד בבית. אתם לא הייתם רוצים להיות כלואים חסרי אונים לבדכם במשך זמן לא מוגבל, נכון?

6. פרטיות

כן, כן, מה ששמעתם! החיות שלנו רגילות לנוח בזמן שהבית ריק, כשאנחנו בבית הספר וההורים בעבודה. אז במהלך החופש הגדול, בזמן שהמון חברים באים לביתנו ועושים המון רעש, הן זקוקות לקצת שקט. דאגו להן לפינה נעימה משלהן, שיוכלו לבחור אם עכשיו זה PLAY TIME או NAP TIME.

רק רוצה קצת קצת לנוח  (צילום: shutterstock) רק רוצה קצת קצת לנוח (צילום: shutterstock)

7. היגיינה

שמרו על היגיינת החיה שלכם והקפידו שלא יציקו לה פרעושים, כי עונת הקיץ מועדת לפורענות. אגב, שמעתם שקיימים לא מעט בשמים לכלבים וחתולים?

8. קחו אותם לחוף הים

מה יש? גם כלבים רוצים להתרענן במים הקרים ביום חם, בדיוק כמונו! אך ממש כמו שאתם שומרים על עצמכם מפני השמש, חשוב לשמור גם עליהם - לא ללכת בשעות החמות ביותר ולדאוג שתהיה איתכם קערת מים זמינה. יש חופים שמיועדים לכלבים - שם הם יוכלו ליהנות עם חברים חדשים ואתם תוכלו להרגיש בטוחים יותר.

9. חשוב שיהיה קולר

הקפידו שלכלב או החתול שלכם יהיה קולר ועליו שם ומספר טלפון ליצירת קשר עמכם במקרה שהם הולכים לאיבוד. ולא רק עכשיו, אלא בכל ימות השנה.

כלבים גם הם רוצים לשחק על החוף כשחם! (צילום: shutterstock)

 

BTW - אל תשכחו! הניחו בחוץ מדי יום קערת מים לחתולי הרחוב. גם להם מגיע לשרוד את ימי הקיץ החמים!

(כת"צ ירדן בן אביב / yarden.rosh1@gmail.com)