סטייליש

מוכנים לקיץ? (צילום: shutterstock)

9 טיפים לפדיקור-מניקור לכבוד הקיץ

מהי הדרך הכי מהירה לייבש את הלק? איך מטפלים בלק שנמרח? ומה הדבר הכי מסוכן שאנחנו עושים לציפורניים שלנו? הקוסמטיקאית אליסיה שלום נתנה לנו טיפים לטיפוח הציפורניים בקיץ.

 ראש אחד   |   05/08/2015  |    |    | 
בריכה ציפורניים מוכנים לקיץ? (צילום: shutterstock)

מהי הדרך הכי מהירה לייבש את הלק? איך מטפלים בלק שנמרח? ומה הדבר הכי מסוכן שאנחנו עושים לציפורניים שלנו? הקוסמטיקאית אליסיה שלום נתנה לנו טיפים לטיפוח הציפורניים בקיץ.

כסיסת ציפורניים ולק מתקלף – אאוט! הקיץ בעיצומו, ומלבד הידיים, כעת חשופות גם בהונות הרגליים. לכן אי אפשר להזניח את הציפורניים - במיוחד לאור הגיחות השוטפות לים ולבריכה שמקלפות את הלק מהציפורן. דיברנו עם אליסיה שלום, קוסמטיקאית מוסמכת, שנתנה לנו טיפים לפדיקור–מניקור מוצלח לקיץ.

1. לנקות את הציפורניים

"נקו את הציפורניים במקלון צמר גפן טבול בחומץ לפני מריחת בסיס הלק. החומץ מסיר את השומן המצטבר ומאריך את חיי הלק". אז... לא לשכוח לנקות! 

2. להשתמש בפצירה

הסתכלו רגע על הציפורניים שלכם. אם לא עשיתם פדיקור לאחרונה, יכול להיות שהן יהיו עקומות וכל ציפורן תיראה אחרת: "צריך להשתמש בפצירה כדי לתת צורה אחידה לכל הציפורניים. זה גם מקטין את הסיכויים שהציפורניים ישברו".

3. לשפשף את הלק

לעתים אנחנו רוכשים בקבוקון לק, פותחים אותו בבית ומגלים שהמרקם גבשושי, צמיגי או מלא בועות. אז מה עושים? "במקום לטלטל את הלק מומלץ לשפשף אותו בין הידיים (התנועה שעושים כשרוצים להתחמם) כדי למנוע בועות". הדלקנו את המזגן והתחלנו להתאמן על התנועה.

4. לייבש את הלק באמצעות אוויר קר

גם הלק שלכם נמרח עשרות פעמים בזמן שאתם מחכים שהוא יתבייש? ובכן, לא עוד! "אוויר חם לא מייבש את הלק, ואילו אוויר קר כן. אני מציעה לקנות מייבש לק מהיר או לייבש את הציפורניים ליד מאוורר". עוד תירוץ בשבילנו להידבק למזגן! או למקרר.

5. להשתמש בסבון עדין

דמיינו סיטואציה: נגיד שאכלתם ארוחת צהריים והגיע הזמן לשטוף את הצלחת. לאחר מכן - למי יש כוח ללכת עד לשירותים לשטוף ידיים? הכי קל להשתמש בסבון ניקוי הכלים, לא? אז לא. "צריך להקפיד לשטוף את הידיים כמה פעמים ביום בסבון עדין ולא להשתמש בחומר חיטוי או בסבון שאינו סבון ידיים. החומרים האלה מייבשים את הציפורניים ופוגעים בעור". מבטיחים לנסות להיות פחות עצלנים. 

לקים עוד ועוד ועוד לקים (צילום: shutterstock)

6. להסתיר את החלקים הנכונים

משום שהציפורניים שלנו גדלות כל הזמן, כעבור כמה ימים הציפורן עשויה להתגלות מתחת ללק שמרחנו. כדי להימנע מזה אליסיה מציעה טיפ שימושי: "קשטו את בסיס הציפורניים באמצעות נצנצים או קישוטים ייחודים שגם אפשר לחדש עם הזמן". גם יצירתי, גם שיק, וגם חוסך עבודה? אהבנו.

7. להגן על הציפורניים

עושים משהו שעלול לקלף את הלק או לפגוע בעור מסביב לציפורניים? הכירו את ה-BFF החדשות שלכם – כפפות! "מטלות כמו שטיפת כלים יכולות לפגוע בציפורניים ולגרום ללק לרדת במהירות. לכן מומלץ ללבוש כפפות גומי כדי לשמור על הציפורניים". נראה לכם שזה יעבוד בתור תירוץ להתחמק מעבודות הבית?

8. להחליק את הציפורן

נניח שמרחנו לק ופתאום, לפני שהלק הספיק להתייבש לחלוטין, הציפורניים שלנו נוגעות במשהו והלק נפגע. האימה! אל דאגה, אליסיה נתנה לנו טיפ משנה חיים. "כדאי לקחת מקלון אוזניים טבול במסיר לק ולעבור על אותו מקום שבו נוצר 'חור'. רק לאחר מכן מרחו שכבה שנייה". מוכנים לנסות.

9. לא לכסוס ציפורניים!

זה באמת הרגל שמאוד קשה להיגמל ממנו, אבל אין דבר מזיק יותר מכסיסת ציפורניים: "יש לי הרבה מטופלות שנהגו לכסוס ציפורניים וסיימו עם זיהום קשה מאוד. אסור לשכוח שמתחת לכל ציפורן שאנחנו כוססים יש הרבה חיידקים שנכנסים לגוף שלנו", מסבירה אליסיה. "כדי להיגמל צריך קודם כול להחליט - ברמה הפסיכולוגית - שזה מזיק, ומהנקודה הזאת להפסיק. אפשר גם להשתמש בלק מרה, שטעמו מר מאוד". בהצלחה לנו עם זה.

כסיסת ציפורניים לא לכסוס!!! (צילום: shutterstock)

SO - איזה טיפ אתם מתכוונים לנסות?

(כת"צ קרן קוזלוב / keren.rosh1@gmail.com)