ראשי

(קרדיט: giphy.com

9 דברים שלא ידעתם ה-SIMS וכדאי שתדעו

מי המציא את המשחק, איך אפשר להרוג דמויות, ואילו קודים שווים יעזרו לכם להרוויח מלא כסף?

 ראש אחד   |   18/06/2016  |    |    | 

 

1. משחק הסימס יצא לראשונה בארצות הברית בשנת 2000. כבר בשנותיו הראשונות הוא צבר הצלחה אדירה – כ-16 מיליון (!) עותקים של המשחק נרכשו בחנויות. המשחק עורר עניין רב בשל גישתו החדשנית: הוא פנה גם לגברים וגם לנשים, עניין נדיר למדי בתעשיית משחקי המחשב.

 

2. האם אי פעם עצרתם והתפעלתם מהגאונות של ממציא המשחק? ובכן, כל מה שהיה דרוש לממציא המשחק, ויל רייט, זה בסך הכול קצת מחשבה, הרבה דמיון ודבקות במטרה. תחילה תכנן ויל את המשחק הפופולרי "סים סיטי" ואז הוא החליט לקחת את הרעיון שלו לשלב הבא וליצור "בית בובות דיגיטלי". ויל ספג בתחילת הדרך דחיות מצד משקיעים שלא האמינו בחזונו, עד שחברת EA Games קיבלה את הצעתו והחלה בפיתוח המשחק.

 

3. לאחרונה יצאה הגרסה הרביעית של המשחק – The sims 4. בתוך שבוע בלבד נרכשו יותר מ-1.4 מיליון עותקים של המשחק! מדובר מספר עצום שאינו מובן מאליו. מ-ט-ו-ר-ף!

 

4. כמעט לכל גרסאות המשחק יצאו גם הרחבות שתורמות לחוויית המשחק. חבילת הרחבה מומלצת במיוחד היא Get to Work, שבה ניתן לראות ולחוות את מקום העבודה של הדמויות. עוד חבילה מומלצת היא Get Together, שמאפשרת לכמה דמויות להקים חבורה משלהן – אתם תוכלו לקבוע את אופי החבורה, את התנהגותה של חבריה וכיצד הם יבלו בזמנם הפנוי.

 

 

 

 

5. מי מאיתנו לא חש שעמום קל בזמן המשחק, החליט להתגרות בגורל והרג את הדמויות שלו בדרכים שונות ומשונות? עד כמה שזה עצוב, תודו שלרוב מדובר בפעילות די מבדרת. אז כדי שלא תשקיעו יותר מדי מחשבה בתהייה "כיצד אהרוג את הסימס שלי היום", אלו הן תשע הדרכים שבהן סימס יכול למות:

  1. רעב
  2. טביעה
  3. שריפה
  4. התחשמלות
  5. מחלה
  6. סימולטור טיסה
  7. היאכלות על ידי דרקון
  8. היאכלות על ידי פרה
  9. זיקנה

 

 

 

6. לשמחתנו הרבה, או לצערם של הממציאים, האינטרנט מציע טריקים ו"צ'יטים" לכל תוכנה ולכל משחק, ומשחק ה"סימס" גם כן צבר עשרות קודים שימושיים ביותר. בגדול אפשר לומר שהם פשוט הופכים כל פעולה במשחק לפשוטה ומהנה יותר, החל מקוד לקבלת כסף ועד להוספת חברים לדמות שלך באופן אוטומטי. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להיכנס לתיבת הכיתוב באמצעות לחיצה על המקשים Ctrl+Shfit+C ולאחר מכן להקליד Help. כך כל האפשרויות יהיו מוצגות לפניכם, ולכם נשאר רק לבחור.

 

7. יודעים לדבר סימיליש? אנחנו מתכוונים כמובן לשפה שהסימים שלנו דוברים. ויל רייט החליט להמציא את השפה הזאת כי רצה שהסימים ידברו אך ידע שיהיה בלתי אפשרי להקליט את כל המילים שהם אומרים בשפה האנגלית וכן הוא חשש שזה יישמע מאוד רובוטי. לכן הוא המציא את השפה הנפלאה הזאת ונתן לנו הזדמנות לדמיין מה הסימים שלנו אומרים. בכל מקרה, הרשת מלאה במילונים שונים שמתרגמים את השפה הזאת. לדוגמה, "סול סול" זה שלום ו"ללו" זה חלב.

 

8. בהתחלה המשחק היה אמור להיקרא "בית הבובות", אבל סקר שהיצרנים ביצעו הוכיח שהשם הזה לא ימשוך שחקנים גברים.

 

9. יש פילוסופיה מאוד עמוקה שמניעה את הסימים שלנו. הם מתוכנתים לפי תאוריית הצרכים של הפסיכולוג אברהם מאסלו, העוסקת בצרכים הבסיסיים של בני האדם. לפי תאוריה זו, בני אדם נשענים בראש ובראשונה על מילוי צורכיהם הפיזיים (כמו אוכל, נוחות, שינה) ורק לאחר מכן הם יכולים להתפנות למלא את צורכיהם הרוחניים כמו הגשמה עצמית, תחושת אושר וכדומה. אם תשימו לב, בדיוק כך הסימים שלכם פועלים: לא משנה מה קורה סביבם - אם הם רעבים, הם תמיד יהיו מצוברחים.

 

 SIMS - מכורים למשחק הזה כמונו? 

 

(כת"צ אביב מסיקה / aviv.rosh1@gmail.com)