מגזין

"בואו ננסה את זה שוב מזווית אחרת" (צילום: shutterstock)

8 סימנים שאתם לומדים במגמת קולנוע

ההארד-דיסק שלכם הוא התינוק שלכם, יש לכם את ההורים הכי שווים בעולם, ולצערכם, אף אחד לא מוכן לצפות איתכם בסרטים. נשמע מוכר? כנראה שאתם לומדים במגמת קולנוע.

 ראש אחד   |   03/03/2016  |    |    | 

 

 

אין על מגמת הקולנוע: בשיעורים העיוניים אתם לומדים על קולנוע וצופים בסרטים, ובשיעורים המעשיים אתם יוצאים לשטח, מצלמים תרגילים קצרים, לוקחים אחריות על ציוד יקר ולאחר מכן יושבים לערוך חומרים שעות על גבי שעות. החלטנו לקבץ עבורכם את כל הסימנים שרק מי שלומד קולנוע בתיכון מכיר:

 

 

1. אף אחד לא צופה איתכם בסרטים  

 

כל החברים מפחדים לצפות איתכם בסרטים מחשש שתהיו ביקורתיים מדי ותנתחו כל זווית אפשרית בפריים. ושלא נתחיל לדבר על הטעם הפלצני שלכם (לא, אנחנו לא רוצים לראות סרטים של הגל הצרפתי, אנחנו רוצים לראות "היומן"). 

 

 

2. ההארד-דיסק שלכם הוא הבייבי שלכם

 

במשך חודשים שלמים אתם עורכים עליו את פרויקט חייכם, ואתם מסרבים לקחת את הסיכון שהוא יתקלקל, יאבד או ייפול, חס וחלילה, טפו, טפו, טפו, חמסה, חמסה, חמסה. 

 

 

3. אתם כל הזמן מדמיינים סיטואציות קולנועיות

 

המורה נכנסת באיחור לכיתה? התלמיד שיושב לידכם מתחיל לבכות בדרמטיות בגלל עיפרון שנשבר? מעולה! סוף כל סוף יש לכם רעיון לסרט! 

 

 

4. ההורים שלכם הכי שווים בעולם כולו

 

לימוד במגמת קולנוע דורש המון לוגיסטיקה והקרבה מצד ההורים – הכנת אוכל להפקות, הסעת ציוד וצוות והכי גרוע - גילום דמות משנה בסרט שלכם. 

 

 

5. אתם ממש חזקים

 

ציוד קולנועי זה הדבר הכי כבד בעולם כולו! מזל שההפקות שומרות אתכם בכושר - אחרת איך תצליחו לסחוב מצלמה, חצובה, גריפ, סטנד ותפוז בשתי הידיים שלכם?

 

 

6. אתם יודעים לקבל ביקורת

 

כל מי שלומד קולנוע מכיר את השלב הנורא הזה שמציגים לכיתה שלמה את העריכה הראשונית של הסרט שלכם (הראף קאט): "לא הבנתי כלום", "למה הדמות מתנהגת כפי שהיא מתנהגת?" והכי גרוע: "מה רצית להגיד בסרט הזה? כי זה לא עבר לנו". אאוץ'. נו, טוב, בהקרנה הבאה תשתפרו.

 

 

7. אתם מכורים ל-IMDB

 

זה לא האינסטוש וזה לא הפייסבוק - האפליקציה האהובה עליכם היא ללא ספק IMDB. 

 

 

8. אתם עובדים נהדר בצוות

 

כי קולנוע זו ממש לא אמנות של בן אדם אחד, אלא של צוות שלם. 

 

 

MOVIE - אז מה הסימן שהכי מייצג אתכם?

 

 

(כת"צ קרן קוזלוב \ Keren.rosh1@gmail.com)