בידור

(קרדיט: GIPHY.COM)

8 לקחים שלמדנו מסרטי אימה

אז רגע, זה לא רעיון טוב לפתוח את הדלת לאיש שחובש מסכה מטרידה ומחזיק סכין מגואלת בדם?

 ראש אחד   |   13/05/2016  |    |    | 

 

 

אנחנו מאמינים גדולים בביטוי "מכל מלמדי השכלתי", גם כשמדובר במורה למתמטיקה שלימדה אותנו לפתור משוואה בשני נעלמים, ובמיוחד כשמדובר בסרטי אימה שלימדו אותנו להתמודד עם רגעים טיפה-פחות-מאיימים מהרגע שבו אנחנו צריכים לפתור משוואה עם שני נעלמים. אז אם אתם לא מחובבי הז'אנר או סתם רוצים לוודא שאתם מוכנים לכל מקרה שלא יגיע, אלו הלקחים החשובים ביותר שלמדנו מכל סרטי האימה שצפינו בהם עד היום:

 

1. קודם כל - הזעיקו עזרה

 

(קרדיט: GIPHY.COM)

 

אין שום סיבה לחכות לרגע שאדם מטורף רודף אחריכם עם מסור, כדי לנסות לחייג 100 ולגלות שהוא ניסר את קווי הטלפון שלכם ושיבש איכשהו את הקליטה הסלולארית בכל השכונה (כי כאלו הם רוצחים סדרתיים, רבי תושייה). אז עשו טובה, אם אתם מקבלים טלפון ממישהו חשוד שרוצה לדעת מהו סרט האימה האהוב עליכם, נתקו את הטלפון וחייגו למשטרה.

 

2. Always Be Prepared

 

(קרדיט: GIPHY.COM)

 

בבקשה אל תגידו לנו שאנחנו היחידים שיודעים בדיוק איפה הם יתחבאו בבית, ביום שרוצח סדרתי יפלוש אליו (אנחנו עדיין חוככים בדעתנו אם נצליח להיכנס לארון שמתחת לכיור. הוא בטוח לא יחפש אותנו שם!). אגב, אם לקחתם עכשיו שנייה לחשוב על זה, והחלטתם שתתחבאו מתחת למיטה, תדעו ששמחנו להכיר אתכם!

 

3. רק אל תלכי

 

(קרדיט: GIPHY.COM)

 

בואו נקבע כלל ברזל - אם אתם לבד בבית, במיוחד כשבחוץ משתוללת סערה, אין שום סיבה בעולם ללכת לבדוק מה מקור הרעש ששמעתם מכיון המרתף/ עליית הגג/ המלונה של רקסי הכלב. הסקרנות לא הרגה רק את החתול, אלא גם כל דמות שאיי פעם אמרה "שמעתי רעש מוזר מהמטבח, אני אלך לבדוק את זה!".

 

4. אל תסמכו על אף אחד

 

(קרדיט: GIPHY.COM)

 

האמת, זה לא מדויק. יש מישהו אחד שאתם כן יכולים לסמוך עליו, וזה האדם הראשון שחשדתם בו בביצוע הרציחות האכזריות, כי הוא בטוח חף מפשע. אנחנו ממליצים שתאחדו איתו כוחות ותנסו לגבור על הרוצח האמיתי, בעיקר כי אם לא תחברו אליו, הוא יהיה הקורבן החמישי בשרשרת הרציחות, וחבל שהמוות שלו יהיה על המצפון שלכם.

 

5. זה הזמן לברוח

 

(קרדיט: GIPHY.COM)

 

זה לא שאנחנו אומרים שיש רוצחים מפחידים יותר ומפחידים פחות, אבל בואו נגיד שאם נראה במפתן דלתנו את הרוצח מ"צעקה", כנראה שהאינסטינקט הראשוני שלנו יהיה לעשות איתו סלפי, בעוד אם רוח רפאים עם שיער ארוך וחסרת מפרקים תרד במדרגות ביתנו, נמצא את עצמנו רצים בהיסטריה למדינה אחרת.

 

6. זה רק ספורט

 

(קרדיט: GIPHY.COM)

 

אם כבר סעיף 5 פתח את הנושא, אז משהו חשוב שלמדנו מסרטי אימה, זה שכדאי להיות בכושר טוב. ולא, אתם לא חייבים לרוץ מרתון, אבל בואו נתחיל מעלייה של יותר משתי קומות ברגל בלי להתנשם בכבדות.

 

7. DIY

 

(קרדיט: GIPHY.COM)

 

למרות שזה ממש מעורר השראה לראות איך הפכתם קופסאת שימורים למקום איחסון לעטים ומספריים, אולי כדאי לנתב את היצירתיות שלכם לטובת הגנה מפני פולשים לא רצויים. וזה לא שיצא לנו לחשוב על הנושא זמן רב, אבל אנחנו ממליצים על מכסה של סיר גדול במיוחד כדי לחמוק מכל כלי נשק שהרוצח הפלוני יחזיק בידו.

 

8. לא לצפות בסרטי אימה

 

(קרדיט: GIPHY.COM)

 

אם להיות כנים, החיים שלנו יהיו כל כך הרבה יותר רגועים בלי סרטי אימה שגורמים לדימיון שלנו לעבוד שעות נוספות. עצם המחשבה שלא נקפוץ בכל פעם שהמקרר שלנו עושה רעש לא ברור, גורמת לנו לרצות למחוק מזכרוננו כל סרט אימה שאיי פעם צפינו בו. בעצם, אולי נצפה רק עוד פעם אחת ב"בלאדי וולנטיין", כי ג'נסן אקלס פוראבר עד הקבר!

 

SCREAM - מהו סרט האימה האהוב עליכם?

 

(אריאלה אביר/ariela.rosh1@gmail.com)

 

רוצים לדעת מהם חמשת סרטי האימה האהובים על אריאלה? כנסו לערוץ היוטיוב שלה.