ראשי

חסר בתמונה: קייס מנצנץ (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

8 טיפים שכל משתמש אייפון חייב להכיר

בואו נודה בזה: כולנו מצלמים מלא תמונות, שומרים המון שירים ומורידים לאייפון שלנו את כל האפליקציות שקיימות. אבל מה עושים כשקופצת ההודעה המעצבנת "אין מספיק שטח אחסון זמין"? לנו יש את הפתרון.

 ראש אחד   |   15/07/2015  |    |    | 
חסר בתמונה: קייס מנצנץ (צילום: אימג'בנק/Gettyimages) חסר בתמונה: קייס מנצנץ (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

בואו נודה בזה: כולנו מצלמים מלא תמונות, שומרים המון שירים ומורידים לאייפון שלנו את כל האפליקציות שקיימות. אבל מה עושים כשקופצת ההודעה המעצבנת "אין מספיק שטח אחסון זמין"? לנו יש את הפתרון.

מכירים את הסיטואציה הבאה? אתם באמצע מסיבה, רוצים לצלם סלפי, מדליקים את המצלמה, ואז קופץ לכם החלון המעצבן הזה שמודיע שקודם אתם צריכים לפנות מקום בזיכרון, מה שגורם לכם להתנתק מהסביבה לכמה דקות ולהתבודד עם האייפון בעודכם עוברים על תמונות מהטיול השנתי ואומרים לעצמכם "טוב, אני לא צריך את התמונה שלי עם הגמל, אמחק אותה". אנחנו מכירים את הסיטואציה הזאת היטב! לכן אספנו עבורכם טיפים שיפנו לכם מקום בזיכרון (של הטלפון, חי חי), כך שלעולם לא תצטרכו שוב למחוק תמונות עם גמל.

1. תחילה בררו אילו אפליקציות הן הכי כבדות, כלומר תופסות הכי הרבה מקום בטלפון שלכם. איך עושים את זה? הולכים ל"הגדרות" > "כללי" > "שימוש" > ואז לוחצים על "ניהול אחסון". הדף שהגעתם אליו מראה לכם מהו גודלה של כל אפליקציה. על פי זה תוכלו להחליט אם אתם חייבים אותה או שאתם יכולים למחוק אותה ולהרוויח קצת מקום.

מעניין! (צילום מסך אייפון) מעניין! (צילום מסך אייפון)

2. בהמשך לסעיף הקודם – מחקו אפליקציות שאתם לא משתמשים בהן. בין אם הן כבדות ובין אם לא, אם הורדתם אותן לפני שנה והשתמשתם בהן פעם אחת, סימן שהן ממש לא נחוצות לכם. ביוש.

3. היו בררנים במוזיקה שלכם. בינינו, לכולנו יש חמישה שירים מועדפים שאנחנו תמיד שומעים בלופ, ושירים הם מאוד כבדים. מחקו את השירים שאהבתם לפני שנים ופנו מקום ללהיטים החדשים.

4. אנחנו לא יכולים לספור את כמות התמונות שאנחנו מקבלים בווטסאפ מדי יום. אין מצב שנבקש שיפסיקו לשלוח לנו תמונות של אוכל, תינוקות, בגדים ומיליון דברים אחרים, אבל אנחנו כן מתכוונים להפסיק לשמור את כל התמונות באופן אוטומטי. איך עושים את זה? נכנסים לוואטסאפ > "תפריט" > "הגדרות" > "הגדרות שיחה" > ואז לוחצים על הכפתור הירוק של "שמור מדיה נכנסת" והופכים אותו לאפור.

אוהבים אבל מוחקים (צילום מסך אייפון) אוהבים, אבל מוחקים (צילום מסך אייפון)

5. מיליון סמסים, מיליון! גם בעידן הווטסאפ יש כאלה שממש אוהבים לשלוח הודעות טקסט רגילות. עצה שלנו: מחקו את השרשור שבו הודעתם לאימא שאתם אצל חבר או חברה והיא שאלה מתי אתם חוזרים ועניתם שאתם לא יודעים והיא שאלה אם אכלתם ועניתם שכן והיא שאלה אם שתיתם ועניתם שכן ו... הבנתם, נכון?

6. גבו את התמונות והמסמכים שלכם. פשוט מאוד – מחברים את האייפון למחשב באמצעות כבל USB ומעבירים אליו את כל מה שיש עליו. לאחר מכן מוחקים את הקבצים שהועברו - ככה גם מבטיחים ששום דבר לא ילך לאיבוד וגם מפנים מקום בזיכרון.

7. אם אתם משתמשים ב-HDR כדי לצלם תמונות באיכות טובה יותר, דעו שהאייפון שומר אוטומטית את התמונה המקורית ואת התמונה שעברה שדרוג, כלומר שתי תמונות בכל הקלקה, מה שיוצר עומס על הזיכרון. כדי לשמור את התמונה האיכותית בלבד לכו ל"הגדרות" > "תמונות ומצלמה" > ואז לחצו על הכפתור הירוק של "שמור תמונה רגילה" והפכו אותו לאפור.

למה אנחנו צריכים כל תמונה פעמיים?! (צילום מסך אייפון) למה אנחנו צריכים כל תמונה פעמיים?! (צילום מסך אייפון)

8. נקו את היסטוריית הדפדפן שלכם. תתפלאו, אבל היא תופסת המון מקום. לכו ל"הגדרות" > "ספארי" > ולחצו על Clear Cookies.

זהו, עכשיו אפשר לחזור לצלם סלפי בשקט.

בלי דאק-פייס בבקשה (צילום: אימג'בנק/Gettyimages) בלי דאק-פייס בבקשה (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

HELLO – עשינו לכם את היום, או מה?!

(מאת גינת יעקב / ginat.rosh1@gmail.com)