ראשי

17 די לפורעי החוק (קרדיט: Giphy)

8 החוקים הלא כתובים של הרשתות החברתיות

אחרי שתקראו את חוקי העזר האלה, תוכלו לגלוש בלי גלגלים!

 דניאל פסו   |   17/12/2016  |    |    | 

 

 

יש חוקים מאוד ברורים בכל הקשור לרשתות חברתיות, אבל מה הבעיה? הם לא כתובים בשום מקום. אז איך נימנע מלפדח את עצמנו מול 600 מחברינו הווירטואליים הטובים ביותר? או, שאלה נהדרת! ויש לנו גם תשובה. קבלו את שמונה החוקים הלא כתובים של הרשתות חברתיות.

 

1. מותר להעלות את אותה תמונה לאינסטגרם ולפייסבוק בהפרש של כמה ימים 

 

כן, כן, מה שקראתם. אנחנו יודעים שזה נשמע מפתיע, אבל לכל אחד מאיתנו קרה שהוא העלה תמונה סופר-מוצלחת לאינסטגרם ואחרי כמה ימים חשב "למה בעצם לא העליתי אותה גם לפייסבוק?". אל דאגה! קהל האינסטוש ידוע ביכולת ההכלה שלו ולכן יקבל באהבה ובסלחנות את התמונה שעלתה שוב ברשת חברתית נוספת. ומי שיגיב לכם בנבזיות "היה כבר" - ערפו את ראשו ("אנפרנד" זה גם בסדר)!

 

 

2. תמונת יום הולדת בפייסבוק חייבת להציג את חתן או כלת השמחה באור מחמיא יותר מאתכם

 

סורי, זו לא החגיגה שלכם. יפה מצדכם שבכלל חשבתם על ברכה מושקעת לפייסבוק ואפילו דאגתם לתמונה. אבל אתם לא יכולים לבחור בתמונה שבה ילד או ילדת היומולדת בדיוק ממצמצים. כן, גם אם יצאתם כמו כוכב הוליוודי בתמונה. #סיי_צ'ייז!

 

 

3. לעולם אל תעשו "לייק" למישהו שמסוכסך עם ה-BFF

 

גם אם הוא העלה פוסט שממש הצחיק אתכם, תמונה מהפנטת או שיר מרגש של אדל. אתם וה-BFF חברים כל כך טובים, שאנשים מתבלבלים ביניכם; אתם מתכתבים כל היום; ואין מצב שלא יתפסו אתכם יחד בהפסקות. ובסט פרינדז תומכים זה בזה בטוב ברע - וברשתות החברתיות. תארו לכם שג'יג'י הייתה עושה "לייק" לקליפ של קניה? לא קול.

 

 

4. אל תעתיקו סטטוסים לא שלכם

 

אנחנו יודעים, זה כל כך מפתה! ונכון שאין לכם כוונה רעה, רק רציתם לשתף את כולם בסטטוס שקרע אתכם מצחוק. אבל קחו בחשבון שמאחורי הסטטוס הזה עומד מישהו שעבד קשה בשביל לכתוב לכם משהו מכל הלב, ואתם לא רוצים לגנוב לו את ה-thunder (מוניקה עד היום לא באמת סלחה לרייצ'ל). לעשות שייר זה בסדר!

 

 

5. שימו לב איפה אתם מקלידים 

 

גם לכם קרה שרציתם לחפש מישהו ובמקום להקליד את שמו ב"חיפוש" הקלדתם ב"סטטוס" שלכם? נגיד שאתם רוצים לבדוק אילו תמונות העלה לאחרונה הקראש שלכם, ורק כעבור זמן רב אתם מבינים שהשם שלו מופיע כבר שעות בסטטוס שלכם. לא מאמינים שרק לנו זה קרה! 

 

 

6. תגובה על פוסט מחייבת גם לייק

 

אנחנו יודעים זה נשמע קטנוני, אבל כמו שצ'יפס חייב קטשופ, כמו שמאדי ומקנזי הולכות ביחד, כך "קומנט" לפוסט חייב לבוא עם לייק! זה בייסיק.

 

 

7. לא להעלות לסנאפצ'ט סטורי ששלחתם לחבר בהודעה פרטית

מה, לא צילמתם את הסנאפ הזה רק לכבודנו? אנחנו רוצים להרגיש מיוחדים!

 

 

8. אל תקפיצו בפייסבוק תמונה ישנה ולא מוצלחת של חברים

אנחנו אוהבים נוסטלגיה, שיעור היסטוריה הוא האהוב עלינו, והיינו שמחים להיות ה-BFF של שמשון הגיבור. א-ב-ל! תמונות שלנו מראשית דרכנו הפייסבוקית, כשעוד לא ידענו מה הצד הטוב שלנו ואיך עושים סלפי ראוי?? ביג נו נו! 

 

 

מה דעתכם, יש משהו שפספסנו?