מגזין

אין עוד פופיק כמו הפופיק שלי (צילום: Shutterstock)

8 דברים שלא ידעתם על הפופיק

קיץ, חום, ביקיני, בגדים קצרים - מה משותף לכל אלה? פופיקים. נכון שמעניין אתכם לדעת יותר על הפופיק שלכם?

 ראש אחד   |   08/08/2015  |    |    | 
פופיק אין עוד פופיק כמו הפופיק שלי (צילום: Shutterstock)

קיץ, חום, ביקיני, בגדים קצרים - מה משותף לכל אלה? פופיקים. נכון שמעניין אתכם לדעת יותר על הפופיק שלכם?

אנחנו רואים מלא פופיקים בקיץ, והשנה במיוחד - גם בגלל אופנת חולצות הבטן וגם כי חם (בטירוף!) והבילוי המושלם בימים אלה הוא בילוי על חוף הים. אז מה אתם לא יודעים על הטבור?

1. השם "פופיק"

תהיתם פעם מאיפה הגיעה המילה המצחיקה הזאת? אז ככה: הפופיק עבר בהרבה מדינות ושפות לפני שהוא הגיע לישראל ולשפה העברית. הכול התחיל ברוסיה - מתברר שהרוסים היו הראשונים שהשתמשו במילה הזו - אבל אז הפולנים שמעו "פופיק", התלהבו ואימצו את המילה. משם הגיעה המילה באופן טבעי גם ליידיש (ברור לכם שאנחנו מדברים על לפני הרבה מאוד זמן), וברגע שהיהודים דוברי היידיש הגיעו לארץ, המילה נקלטה בעברית. מאז היא המילה המועדפת עלינו לתיאור חלק זה בגופנו (כמובן שאפשר גם להגיד "טבור" ו"קורקבן", אבל זה משעמם). באנגלית, אגב, פירוש השם הוא "כפתור הבטן". זה לא מנצח את הפופיק, אבל בהחלט חמוד. 

2. מה זה לעזאזל?!

זוכרים שפעם הייתם ברחם והייתם צריכים לאכול כדי לגדול? אז תגידו תודה לפופיק כי בזכותו קיבלתם מזון במשך תשעה חודשים. בעצם, הפופיק הוא מזכרת נחמדה מהתקופה ההיא, כי כשהייתם ברחם הוא היה מחובר בצינור לשלייה של אימא, וככה קיבלתם כל מה שהייתם זקוקים לו. כשנולדתם, חתכו את הצינור הזה, וכל מה שנשאר הוא צלקת - והצלקת הזאת היא הפופיק. 

3. אחד במינו

הפופיק שלכם הוא יחיד ומיוחד ואין עוד פופיק כמו שלכם בעולם כולו. אנחנו לא מגזימים! פופיק הוא כמו טביעת אצבע ייחודית, ולכל אדם יש פופיק בצורה שונה. בגדול אפשר להבחין בין שתי מגמות עיקריות: פופיק שקוע ופופיק בולט. הפופיק הבולט הוא נדיר יותר, אז אם יש לכם כזה, אתם צריכים להיות גאים שאתם מיוחדים. 

4. מסריחול

ניסיתם פעם להכניס אצבע לפופיק שלכם ולהריח אותה אחרי? לא ממליצים לכם. הכנסתם בכל זאת? א. נכון איכס? ב. תימנעו מלגעת בכל דבר שהוא לא מים וסבון. אז כן, הפופיק די דוחה, אבל למה זה? האמת שזה די הגיוני, הרי הפופיק שקוע וכל הג'יפה של הבגדים שלנו נכנסת לו פנימה. ויש אפילו שם ללכלוך הזה: מוך טבורי #אימוג'י_מקיא. לכן חשוב לנקות את הפופיק מדי יום, במיוחד עכשיו, בעונת הביקיני - אתם לא רוצים להיתפס עם פופיק מלוכלך.  

5. פופיק TV

עד 1970 לא נראה הפופיק על מסכי הטלוויזיה. כנראה שהתייחסו אליו כאל סוג נוסף של איבר מין או משהו בסגנון כי המאמץ להסתיר אותו היה ממש גדול. בשנות ה-60, למשל, שודרה תכנית מפורסמת בשם "אני אוהב את ג'יני". ג'יני הייתה שדה בבקבוק והייתה לבושה כמו רקדנית בטן. אממה, המפיקים דאגו לכסות ולהסתיר את הפופיק שלה בכל מיני דרכים יצירתיות, ולמרות שהבטן שלה כמעט תמיד הייתה חשופה, מעולם לא ראינו את הפופיק שלה. ב-1960 הזמרת שר הייתה הראשונה שחשפה את הפופיק שלה בפומבי, ומאז אנחנו לא מפסיקים לראות אותם סביבנו.

https://www.youtube.com/watch?v=b3kF-TYVS2I

6. טיילור סוויפט

אם כבר אנחנו מדברים על חשיפת הפופיק, זוכרים את התקופה שבה הפופיק של טיילור סוויפט היה קשה להשגה? במשך שנים הסתובבה בהוליווד אגדה אורבנית שטענה שלטיילור אין בכלל פופיק. לא משנה כמה היא פיזזה בעודה לבושה בחולצות בטן, הפופיק מעולם לא קפץ לה החוצה, והיא דאגה להצניע אותו. כל זה נגמר כשהיא בילתה עם חברות בחופשה וקלטה שצלם פפרצי מצלם אותה לבושה בביקיני. טיילור מיהרה להעלות תמונת ביקיני בעצמה כדי שהצלם לא יקבל כסף על חשבון הפופיק שלה. ואיך הפופיק, אתם שואלים? מושלם כמוה.  

למה היא בעצם הסתירה אותו כל כך הרבה זמן? (צילום מסך מהאינסטגרם) למה בעצם היא הסתירה אותו כל כך הרבה זמן? (צילום מסך מהאינסטגרם)

7. הפופיק יכול להציל את חייכם

רופאים מצאו דרך לבצע ניתוחים מסובכים דרך הפופיק. מתברר שהפופיק משמש כנקודת תצפית טובה על איברים בבטן, ובזכות התגלית הזאת זמן ההחלמה של ניתוחים מסוימים התקצר משמעותית. כיום כמעט כל הניתוחים הבטניים עוברים דרך הפופיק, הם נחשבים לניתוחים ברמת סיכון נמוכה יותר מאחרים ובקושי משאירים צלקות. 

8. ניתוחים פלסטיים

ואם כבר ניתוחים, בואו נדבר גם על ניתוחים פלסטיים. אנחנו כבר רגילים לשמוע על כל מיני ניתוחים מוזרים שנערכים ברחבי העולם, אבל הפעם רצינו לספר לכם על טרנד הניתוחים החדש יחסית שכבש את הוליווד: ניתוח לעיצוב הפופיק. כן, כן, קראתם נכון. מתברר שטרנד חולצות הבטן הביא אל הרופאים שלל נשים שלא היו מרוצות מהפופיק שלהן. חלקן הקטינו אותו, חלקן הכניסו אותו פנימה וחלקן אף הסירו אותו לגמרי (למה???). אנחנו, בכל אופן, ממליצים לכם בחום לאהוב ולקבל את הפופיק שלכם כמו שהוא, רק תדאגו לנקות אותו מהמוך הטבורי #לא_יכולים_להפסיק_להגיד_את_זה

אין על הפופיק אין על הפופיק (צילום: shutterstock)

BELLY BUTTON - מוך טבורי, מוך טבורי, מוך טבורי, מוך טבורי.

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)