מגזין

הלם דג'נרס! (צילום: Shutterstock)

7 עובדות שלא ידעתם על אימוג’ים

דמיינו פה אימוג’י פעור פה.

 ראש אחד   |   20/04/2017  |    |    | 

 

אין יום שאנחנו לא מעבירים בלי להשתמש לפחות באימוג’י אחד (או ב-178), אבל עד כמה אתם באמת מכירים את האייקונים הקטנים שהכניסו אור להתכתבויות שלנו בווטסאפ?

 

 

1. יום הולדת שמח! 

 

(קרדיט: giphy.com)

האימוג’ים הומצאו אי אז ב-1999, אבל רק ב-2012 הם החלו לכבוש את העולם, עם עדכון הגרסה של אייפון iOS 6, שהוסיף מקלדת אימוג’ים למשתמשיו.

 

 

2. מקובלים

 

(קרדיט: giphy.com)

באופן לא מפתיע בעליל, בין האימוג’ים הפופולריים אפשר למצוא את כל סוגי הלבבות המוצעים במקלדת ואת הסמיילי המאוהב, אך האימוג’י הפופולרי ביותר הוא זה שבוכה מרוב צחוק. היינו תוהים איך הוא הגיע למקום הראשון, אבל הוא גם האימוג’י הכי פעיל שלנו.

 

 

3. כובשים את העולם

(צילום: emojibracelet.co.il) (צילום: emojibracelet.co.il)

הקיץ יוצא סרט חדש שיעסוק כל כולו באימוג’ים; מיילי סיירוס קעקעה אימוג’י של חתול עצוב בצד הפנימי של השפה שלה; ועכשיו אפשר להרכיב צמיד אימוג’ים שיותאם במיוחד לכם. חברת “טאקס פרי סופליי” השיקה קולקציה מיוחדת של צמידים שעליהם משחילים את האימוג’ים האהובים עליכם ביותר. כי מי צריך להקליד אותם כשאפשר לענוד אותם על היד?

 

 

4. כתום זה קול

 

(קרדיט: giphy.com)

אחרי שנים של התעלמות מצד מפתחי האימוג’ים ואחרי לא מעט זעקות ברשת ואפילו פרסום עצומות - אימוג’ים של ג’ינג’ים נמצאים בדרכם אלינו. #סוף_סוף_יש_ייצוג_לאד_שירן

 

 

5. קידמה זה כאן

 

(קרדיט: giphy.com)

מי שיפתח היום את מילון אוקספורד האנגלי ימצא בנוסף למילים “אמנציפציה” ו”ארכאי” גם את המילה “אימוג’י”. נכון, אתם אולי לא פותחים מילון אוקספורד על בסיס יום-יומי, שבועי או שנתי, אבל תאמינו לנו, מדובר בכבוד גדול.

 

 

6. איך אימוג’י נולד?

 

(קרדיט: giphy.com)

אם חשבתם שכל כך פשוט ליצור את האייקונים שמוסיפים צבע לחיינו, תחשבו שוב. כל אימוג’י מעוצב, מותאם לפלטפורמות השונות שקיימות כיום בשוק ומקבל אישור על תקינות מ-Unicode Consortium, ארגון ללא כוונת רווח שאחראי להצגתם כהלכה של האימוג'ים בכל פלטפורמה שבה נשתמש בהם.

 

 

7. מהפך

 

(קרדיט: emojipedia.org) (קרדיט: emojipedia.org)

במשך שנים בלט אימוג’י של אקדח בין כל שאר האייקונים הרנדומליים שסבבו אותו, אך ב-2016 החליפה אפל את האקדח באקדח מים, וזאת בעקבות תקריות ירי חוזרות ונשנות שהתרחשו בכל רחבי ארצות הברית. מה שנקרא, אמירה חברתית.

 

 

(תוכן שיווקי)