סטייליש

(קרדיט: Giphy.com)

7 סרטי אופנה שכל חובבי האופנה חייבים לראות

אנחנו כבר צפינו בכולם, ואתם?

 נועם גורביץ'   |   01/04/2017  |    |    | 

 

אופנה נמצאת בכל מקום - בארון, במוזיקה וגם בקולנוע. אז רגע לפני שאתם מגדירים את עצמכם בתור פאשניסטים אמיתיים, בדקו אם צפיתם בסרטי החובה הבאים. אם לא - צפו מיד! לא נגלה לאף אחד שלא הכרתם אותם.

 

1. השטן לובשת פראדה

קומדיה המגוללת את השגרה המורכבת של אנדראה, העוזרת האישית של מירנדה, העורכת הראשית של מגזין האופנה Runway. לאורך הסרט רואים את ההתפתחות האישית של אנדראה ואת ההקרבות שהיא מקריבה למען הקריירה שלה. 

 

(קרדיט: Giphy.com)

 

 

2. יום שני הראשון של מאי

סרט תיעודי על תהליך הפקת גאלת האופנה השנתית במטרופוליטן. הנשף הזה מוגדר כ"אוסקר של עולם האופנה", ובסרט תצפו בתכנון הקפדני של נושא הערב, בבחירת רשימת המוזמנים, בבחירת המופעים ובהקמת המיצג הראשי של המוזאון.

 

(קרדיט: Giphy.com)

 

 

3. גיליון ספטמבר

גיליון ספטמבר של מגזין "ווג" נחשב לגיליון החשוב בשנה, זה שחוזה ומגדיר את הטרנדים לעונות הקרובות. בסרט התיעודי הזה תקבלו הצצה לחודשי ההכנה לקראת פרסום הגיליון, לקשיים שבעריכתו, להפקות האופנה הנוצצות, לפוליטיקות הפנימיות ולהתרגשות של כל עובדי "ווג" לקראתו.

 

(צילום: באדיבות yes) (צילום: באדיבות yes)

 

 

4. דיור ואני

תמיד תהיתם מה קורה בתוך בתי האופנה העילית? הסרט התיעודי הזה עוקב ראף סימונס, מעצב אופנה צעיר בתחילת דרכו, שקיבל את תפקיד המנהל האמנותי של דיור, ואחר תהליך יצירת הקולקציה הראשונה שלו למותג. 

 

(צילום: באדיבות yes) (צילום: באדיבות yes)

 

 

5. קוקו לפני שאנל

דרמה על חייה של המעצבת האייקונית קוקו שאנל. הסרט מתאר את חייה המוקדמים של שאנל, לפני הצלחתה המסחררת בתור מעצבת אופנה פורצת גבולות. 

 

(קרדיט: Giphy.com)

 

 

6. ביל קנינגהם ניו יורק

סרט תיעודי על חייו של צלם אופנת הרחוב הראשון, ביל קנינגהם. חייו צנועים מאוד ביחס לעבודתו הנוצצת ולאנשים האופנתיים שעמם הוא מסתובב, אך כמו שהוא צנוע - כך הוא מוכשר. אפילו אנה וינטור, העורכת הראשית של מגזין "ווג", אמרה עליו: "כולם מתלבשים בשביל ביל".

 

(צילום: אימג'בנק/Gettyimages) (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

 

 

7. פנים מצחיקות

סרט מוזיקלי. במרכזו עומדת עורכת מגזין האופנה "איכות", שמחפשת נושא חדשני חדש למגזין ובוחרת במוכרת ספרים בתור מודל יופי נשי חדש. המוכרת לא מעוניינת תחילה, אך ברגע שהיא מבינה שהצילומים כרוכים בטיסה לפריז, היא מסכימה לנסות את מזלה.

 

(צילום: אימג'בנק/Gettyimages) (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

 

 

באיזה סרט צפיתם?