סטייליש

יכול להיות החבר הכי טוב שלך או האויב הכי גדול שלך (צילום: shutterstock)

7 טעויות נפוצות שאנחנו עושות עם פן ומחליק שיער

לעשות פן כשהשיער רטוב לגמרי, לקרב את הפן אל המברשת או לאסוף את השיער מיד אחרי הייבוש - קבלו את כל הטעויות הנפוצות בשימוש בפן ובמחליק שיער וכמובן - איך לתקן אותן.

  |   26/05/2015  |    |    |    | 
פן יכול להיות החבר הכי טוב שלך או האויב הכי גדול שלך (צילום: shutterstock)

לעשות פן כשהשיער רטוב לגמרי, לקרב את הפן אל המברשת או לאסוף את השיער מיד אחרי הייבוש - קבלו את כל הטעויות הנפוצות בשימוש בפן ובמחליק שיער וכמובן - איך לתקן אותן.

מכורות לפן או למחליק? אתן לא לבד. קשה לוותר על החלק-חלק הזה ברגע שמתרגלים אליו. אבל גם חשוב מאוד להיזהר שלא לשרוף ולהרוס לעצמכן את השיער. אחרי שחלקנו איתכן טעויות נפוצות בסירוק השיער, קבלו את הטעויות הנפוצות בייבושו. האם אתן חוטאות באחת הטעויות הבאות? אל דאגה, אנחנו כאן כדי לעזור. עומר אסף, מעצב השיער הראשי של נטורל פורמולה, נותן כמה טיפים שיעזרו לכן לשמור על השיער חלק-חלק אבל בריא-בריא.

1. לקרב את פיית הפן קרוב מדי אל השיער

ביג נו-נו! חשוב להשאיר מרווח של כמה סנטימטרים בין הפן למברשת, כדי שלא תשרפו את השיער.

פן רק לא זה (צילום: shutterstock)

2. לעשות פן על שיער לא חפוף

תודו, קורה לכן שאתן רק רוצות לעשות טאץ'-אפ קטן עם הפן כשאתן לא אחרי מקלחת. סורי, אבל זו טעות גדולה מאוד. החומרים שעל השיער מהעיצובים הקודמים לא בהכרח מתאימים לפן כגון קרם לחות, שמנים למיניהם או מוס, ובשילוב עם הפן יכולים לגרום לשריפתו. עדיף לחפוף ולהתחיל מחדש.

3. לא להשתמש בחומר מגן

מה שיכול לפתור לכן את עניין ה"שריפה" הוא למרוח על השיער קרם ייעודי שייצור שכבת הגנה מפני החום הלוהט ויגן עליו מפני המחליק. הקרם יעניק לכן גם הגנה על השיער וגם תוצאות החלקה טובות יותר.

4. להחליק את השיער כשהוא רטוב לגמרי

לפני שעושים פן חשוב לייבש קצת את השיער בצורה טבעית, ולפני שמשתמשים במחליק חשוב לייבש את השיער לגמרי. זה גם יגן לכן על השיער, וגם יזרז את התהליך, ואף אחת מאיתנו לא אוהבת לעמוד שעה מול המראה ולייבש את השיער בחום הזה.

פן או שהיא מחייכת מהלם, או שהיא שמה את הפן על קור (צילום: shutterstock)

5. לאסוף את השיער מיד אחרי הייבוש

נכון שכשאתן אוספת את השיער לקוקו או מחליקות אותו מאחורי האוזניים ישר אחרי הייבוש, הוא מקבל צורה, אממ... לא משהו? אז אולי עדיף שתימנעו מזה, לפחות עד שהשיער "יתקרר" לגמרי.

6. לא להשתמש בחומרים מתאימים

שיער שעובר הרבה פנים והחלקות הוא שיער יבש ושביר יותר, ולכן חשוב לשמור עליו. כדאי להשתמש בחומרי הזנה המכילים המון קרטין, שיעזור לכן להגן על השיער היפה שלכן.

7. להגזים

טוב, להגזים זה אף פעם לא טוב. אבל ברור לכן שלעשות פן כל יום זה לא הכי בריא לשיער, נכון? אם אתן אוהבות שיער חלק, זה אחלה, רק זכרו לשמור עליו כמה שאפשר. וחוץ מזה, לפעמים הכי כיף ללכת על המראה הטבעי, לא?

פן מחליק שיער פן, מחליק, שטבעי, מה שלא יהיה - רק שמרו על השיער היפה שלכן (צילום: shutterstock)

HAIR HAIR HAIR- כנסי לפעילות שלנו עם נטורל פורמולה ואולי תוכלי לככב בהפקת אופנה מיוחדת.

(דנה זקס / danaz.rosh1@gmail.com)

תוכן שיווקי