בידור

קרדיט: GIPHY

7 הדברים הכי מעצבנים בקומדיות רומנטיות

"הוא איחר לי בחמש דקות אז עכשיו אני עוזבת את העיר הגדולה, חוזרת לעיירת הולדתי וכל הדרך לשם משעינה את הראש על החלון ובוכה", למשל.

 ראש אחד   |   12/02/2016  |    |    | 

 

הכול צפוי מראש והרשות ממש לא נתונה - קומדיות רומנטיות הן לרוב צפויות, קלישאתיות, שום דבר בהן לא הגיוני, וזו רק ההתחלה של הדברים המעצבנים בסרטים האלו. מצד אחר, יכול להיות שאנחנו סתם ממורמרים כי אין לנו דייט לוולנטיינ'ס דיי.

 

1. יותר מידי קלישאות

נשיקה בגשם, אהבה ממבט ראשון, החתיך של השכבה מתאהב באאוטסיידרית (רק אחרי שהיא עוברת מייקאובר, כמובן), הבחור מתוודה על אהבה רגע לפני שהבחורה עולה על המטוס - קחו את כל הקלישאות הרומנטיות שאתם מכירים, חברו אותן ביחד, והנה לכם קומדיה רומנטית.

 

 

 

 

2. הגיבורים תמיד יפים

לא מספיק שהם זוכים באהבת אמת בסוף, הגיבורים תמיד יפים בצורה מכאיבה שגורמת לנו לבכות מקנאה. לפחות תנו לנו תקווה שהאהבה תגיע אלינו גם אם אנחנו לא נראים מיליון דולר.

 

 

3. שום דבר לא הגיוני

יש יותר מידי צירופי מקרים בסרטים האלו. כאילו, מתי בחיים האמיתיים אנשים מתנגשים זה בזה במסדרון בית הספר ועוד מתאהבים אחרי זה? אפילו כשהראש שלנו תקוע עמוק בתוך המסך, אנחנו מצליחים לתמרן את דרכנו בלי לרמוס אף אחד.

 

 

4. "ה-נשיקה"

בכל קומדיה רומנטית יש את "ה-נשיקה", בה"א הידיעה. והיא תמיד תהיה בתזמון מושלם על רקע נוצץ ומוזיקה דרמטית כאילו העולם ניצל כרגע מאסון אפוקליפטי. ואם זה לא מספיק, היא תמיד מצולמת מכל זווית אפשרית כדי שחס וחלילה לא נפספס דבר מהרגע המושלם הזה.

 

 

5. יותר מדי דרמות

"הוא איחר לי בחמש דקות אז עכשיו אני עוזבת את העיר, חוזרת לעיירה שבה נולדתי וכל הדרך לשם משעינה את הראש על החלון ובוכה." זה רק אנחנו, או שבסרטים האלו התגובות של הדמויות תמיד אובר-מוגזמות?

 

 

 

 

6. הסוף הצפוי

מהדקה הראשונה של הסרט כבר ברור מה יהיה הסוף: הבחור יזכה בבחורה, "אני אוהב אותך", "אני אוהבת אותך", נשיקה, נשיקה, חתונה, מאמצים כלב - סוף טוב, הכול טוב.

 

 

7. אבל עד שיגיע הסוף, יעשו לנו את המוות

עד ה"סוף טוב, הכול טוב" ינסו לגרום לנו להאמין שהם בחיים לא יהיו ביחד. היא תבכה, הוא ישתכר כדי לשכוח אותה ויתעורר על ספסל ברחוב, היא תאהב אותו והוא לא יאהב אותה, ואז הוא יאהב אותה והיא כבר לא תרצה אותו וחוזר וחלילה - ככה עד הדקה האחרונה של הסרט.

 

 

 

 

 

LOVE - יאללה, אתם באים לצפות בקומדיה רומנטית?

 

(כת"צ אור כהן \ orc.rosh1@gmail.com)