בידור

הזוי! (צילום: באדיבות yes)

6 תאוריות המעריצים הכי הזויות על הסרטים האהובים עלינו

רון וויזלי ודמבלדור הם אותו בן אדם, וג'ק מ"טיטאניק" הוא למעשה נוסע בזמן - קבלו את התאוריות הכי הזויות על הלהיטים הקולנועיים שכולנו אוהבים (אבל יש בהן היגיון מסוים, נשבעים). 

 ראש אחד   |   16/07/2016  |    |    | 

 

סרט לא נחשב למצליח באמת אם לא נלוות לו אין-ספור תאוריות מעריצים שרצות ברחבי הרשת - תאוריות על מסע בזמן בעלילה, תאוריות על דמויות נסתרות ותאוריות על קשרים בין סרטים שונים (מישהו הזכיר את התאוריה של פיקסאר?). קבלו שש תאוריות מעריצים שלגמרי גרמו לנו להגיד "מה?" ואז עוד פעם "מה?" ואז "וואלה, יש מצב!".

 

 1. רון וויזלי ודמבלדור הם אותו בן אדם

 

לא מעט מעריצי "הארי פוטר" מכירים את התאוריה ההזויה הזאת, אך למי שלא מכיר, נסכם בקצרה: התאוריה טוענת שדמבלדור הוא בעצם רון וויזלי שהזדקן, ואז חזר בזמן בתור דמבלדור. אוהדי התאוריה הזאת מביאים כמה הוכחות, למשל העובדה שצבע העיניים של רון מעולם לא הוזכר, או שגם דמבלדור וגם רון הם ג'ינג'ים, והכי חשוד: במהלך כל שנותיהם בהווגורטס רון ודמבלדור כמעט ולא נכחו באותו חדר יחדיו (אם לא מחשיבים את הארוחות באולם הגדול). לתאוריה הזאת יש הרבה מאוד חורים (למשל, היא לא לוקחת בחשבון את אחיו של דמבלדור ואת כל מה שאנחנו יודעים על הילדות שלו), אבל אי אפשר להכחיש, היא נשמעת מעניינת במיוחד.

 

https://www.youtube.com/watch?v=GKPMRB3SBZw

 

 

2. ג'ק מ"טיטאניק" הוא למעשה נוסע בזמן

 

"טיטאניק" הוא אחד מהסרטים המצליחים ביותר בעולם, ולכן לא פלא שצצו לא מעט תאוריות של מעריצים לגביו. אחת התאוריות הפופולריות טוענת שג'ק הוא בעצם נוסע בזמן, שחזר אל ספינת הטיאטניק כדי להציל את רוז ולמנוע מממנה לקפוץ מהספינה. אלה הן ההוכחות:

 

1. לג'ק אין כסף (או לפחות, אין לו כסף שמתאים לתקופה, ולכן הוא צריך לזכות בכרטיס ההפלגה במשחק קלפים ולא לקנות אותו).

 

2. ג'ק מדבר על מקומות ואירועים שיקרו רק בעתיד. למשל, הוא אומר שהוא הולך לדוג באגם ויסוטה, אבל זהו אגם מלאכותי שנוצר רק לאחר טביעת הטיטאניק. בנוסף, הוא מציע לרוז לרכוב על גלגל ענק בסנטה מוניקה, ואולם הגלגל הענק המדובר נבנה רק ב-1916 (והטיטנאיק טבעה ב-1912).

 

3. התסרוקת והבגדים שלו יותר מדי מודרניים (הכי סטייל שנות ה-90). 

 

אוקי, אז יכול להיות שהתסריטאים של הסרט פשוט לא עשו עבודת תחקיר טובה, אבל אם זה אמיתי, תודו שהסרט הרבה יותר רומנטי עכשיו. 

 

 

3. "בת הים הקטנה", "פלונטר" ו"לשבור את הקרח" מתרחשים כולם באותו עולם

 

סביר להניח שאתם מכירים את התאוריה הזאת, וגם אנחנו כתבנו עליה כמה פעמים, אך אי אפשר לפרסם רשימה של תאוריות על סרטים בלי להזכיר את התאוריה המשוגעת הזאת. התקציר הוא כזה: ההורים של אנה ואלסה עשו את דרכם לחתונתה של רפונזל וטבעו בהפלגה. זו גם הסיבה שרפונזל באה לבקר את שתי האחיות בסרט "לשבור את הקרח" (ראו תמונה למטה). ואיך בת הים הקטנה קשורה לכל הסיפור? ובכן, הספינה ששקעה היא זו שאריאל נכנסת אליה בתחילת הסרט "בת הים הקטנה". דרך אגב, יש האומרים שגם "טרזן" קשור לתיאוריה הזאת, ולפי דעתם ההורים של אנה ואלסה לא טבעו, אלא הגיעו לאי בודד ושם הם הולידו את טרזן. מסובך? לגמרי. 

 

7xmBedS

 

4. "אלאדין" מתרחש בכלל בעתיד הרחוק

 

טוב, התאוריה הזאת קצת מוזרה, אז אנחנו צריכים שתהיו מרוכזים במיוחד. ייתכן ששמתם לב, שלכל אורך הסרט ג'יני מתבדח על אירועים ועל תופעות מהתרבות שלנו (למשל, הוא מחקה את ארנולד שוורצנגר). יש אנשים המסרבים להאמין שמדובר בבדיחות תמימות שהכותבים כללו בתסריט כדי לבדר את הצופים והם מתעקשים - איך יכול להיות שג'יני, שהיה תקוע במנורה אלפי שנים, מתייחס לכל הדברים האלו? לפי דעתם, זוהי ההוכחה שעלילת הסרט בכלל לא מתרחשת בארץ קדומה, אלא דווקא בעתיד פוסט-אפוקליפטי, אלפי שנים בעתיד. אה, וכמובן, הם טוענים שהשטיח המעופף הוא בעצם רחפן! #כמובן 

 

screen_shot_2014-11-13_at_1.41.59_pm אה, כן? מאיפה אתה יודע מה זה, ג'יני???

 

 

5. סטן לי מגלם דמות אמיתית כשהוא מופיע בהופעות אורח בסרטי מארוול

 

אם תסתכלו טוב-טוב, תבחינו שכמעט בכל סרט של מארוול יש הופעת אורח של אותו אדם זקן. זהו סטן לי, מי שאחראי על יצירתם של לא מעט גיבורי קומיקס. יש אנשים שצפו בסרטים ודווקא כן זיהו את סטן לי, אך הניחו שהוא בסך הכול מנצל את הקשרים שלו כדי לכייף קצת - תכלס, מי מאיתנו לא היה שמח לעשות זאת? אבל חלק ממעריצי הסרטים, שהם גם חובבי קומיקס מושבעים, העלו תאוריה אחרת. לדעתם, סטן בעצם מגלם דמות אמיתית מתוך עולם הקומיקס, שטרם הופיעה בסרטים. זוהי דמותו של "הצופה", שהופיעה בעיקר בקומיקס "ארבעת המופלאים", ואותה יצר סטן לי בעצמו.

 

 

מוכן הופעות האורח של סטן לי

 

 

 

6. פיטר פן הוא מלאך, וארץ-לעולם-לא היא גן עדן

 

לפי התאוריה הזאת, הילדים האבודים בארץ-לעולם-לא הם בעצם ילדים שמתו. התאוריה הזאת אומרת כי הילדים המתוארים בסיפור ובסרט כ"ילדים שאבדו להוריהם" הם בעצם ילדים שמתו, ופיטר פן הוא המלאך שלוקח אותם לעולם הבא. ארץ-לעולם-לא באמת נשמעת קצת כמו גן עדן: היא יפה ומלאת הרפתקאות, חלומו של כל ילד. התאוריה מתחזקת אם מתחשבים בכך שאחיו הגדול של ג'יימס ברי, שכתב את הסיפור המקורי על פיטר פן, מת כשהיה בן 14. המוות הזה השפיע מאוד על ברי ועל משפחתו, ובעיקר על אמו, שנחמתה היחידה הייתה שבנה יישאר צעיר לנצח. האם ברי לקח את ההשראה לדמות הילד הנצחי מסיפורו האישי העצוב?

 

 

WOW - תודו שחלק מהתאוריות משכנעות! 

 

מאת: תמר ליכטינגר