מגזין

המלצת המערכת

6 ספרים מומלצים ליום הזיכרון

לכבוד יום הזיכרון לחללי צה''ל ליקטנו שישה ספרים מרגשים וכואבים שאי אפשר לפספס.

 ראש אחד   |   11/05/2016  |    |    | 

 

 

1. "אחי אחי" / רעיה הרניק

 

4717

 

ביום אחד השתנו חייו של רונן - הוא הפך לאח שכול. שגרת חייו מתהפכת לאחר שאחיו הבכור, גיורא, נהרג בפעולה צבאית. רונן נאלץ להתמודד עם השכול, עם שינויים שחלים בהוריו בעקבות האסון ועם משברים שפוקדים את חייו לעתים קרובות. עלילת הספר מגוללת את התהליך שרונן עובר במשך שנה מאז שאחיו נהרג, וסיפורו מסופר במקביל לסיפורה של משפחה דתית שבנה נהרג באותה פעולה צבאית.

 

 

2. "עסקת חבילה" / יפתח רייכר עתיר

 

214779

 

איך יתמודד מג''ד צנחנים קשוח במילואים עם בנו המחליט שלא להתגייס ליחידה קרבית ועם אשתו המתחילה לאבד בו עניין? אבנר מקווה שחופשת סקי עם משפחתו תפתור את כל בעיותיו, אך אשתו מסרבת לצאת אליה. האב והבן, עמית, טסים לחופשה לבדם, אלא שבגלל טעות לא מתוכננת במסלול, השניים נקלעים לתוך לסופת שלגים סוערת ואינם יכולים לתקשר עם איש. האם יצליחו לצאת משם בחיים ולהתחבר זה לזה למרות ההבדלים ביניהם?

 

 

3. "שירת מרים - סיפורה של מרים פרץ" / סמדר שיר

 

362-4461b

 

מרים פרץ איבדה את שני בניה בפעולות מבצעיות וגם את בעלה, שלבו לא עמד בנפילת בנו הבכור. היא הפכה לסמל של שכול לאומי, והסופרת סמדר שיר מספרת את סיפורה. זהו סיפור על אם ומולדת, על ערכים אינסופיים, על שאלות שצריכות להישאל ועל ניצחון הרוח והאמונה.

 

 

4. "אם יש גן עדן" / רון לשם 

 

45456

 

סיפורם המרגש של קבוצת חיילים שמוצבים במוצב הבופור שבדרום לבנון בחודשים האחרונים שלפני נסיגת כוחותינו מלבנון. החיילים מתגבשים, מאבדים את החברים שלהם, מציגים צדדים שונים של ישראליות ולא מפחדים להעביר ביקורת על השהות שלהם במוצב המבודד. הספר הזה לא ישאיר אתכם אדישים. 

 

 

5. "וקראתם דרור" / רונית לוינשטיין-מלץ

 

 

vekratemdrior

 

"וקראתם דרור" הוא ספר מיוחד שמבנהו כפסיפס של עשרות דמויות המספרות את סיפורו של אל''מ דרור וינברג, שהיה הקצין הבכיר ביותר שנהרג במהלך האינתיפאדה השנייה. התמונה המלאה יוצרת סיפור של אהבה ומלחמה, פחד ואמונה, ומספרת סיפור על חייו של קצין נערץ שסירב לראות דבר פרט לחצי הכוס המלאה.

 

 

6. "צוות איתמר" / אבנר שור

 

צוות_איתמר_מהדורה_חדשה

 

האם הייתם מוכנים להגיע עד לקצה גבול היכולת כשזה נוגע לגיוסכם לצה"ל? אבנר שור מספר את סיפורם של חבורת לוחמים צעירים, אוהבי אתגרים וסיכונים, שעוברים אימונים מפרכים ומשתתפים במבצעים סודיים בשטח ומתגבשים ליחידה חזקה ומלוכדת בסיירת מטכ"ל. 

 

 

BOOK - גיבורים. 

 

(כת"צ עינב לוגסי / einav.rosh1@gmail.com)