סטייליש

6 טעויות שאתן עושות כשאתן מורחות לק

אתמול השווצתן במניקור מעורר קנאה, אך היום הלק מתקלף ועצוב? סביר להניח שפשעתן באחת (או בשש) מטעויות המני הבאות.  1. אתן מורחות לק על ציפורניים מלוכלכותלפני שמורחים לק, חשוב לשים לב שעושים זאת על "משטח עבודה" נקי (AKA הציפורניים שלכן). כל זכר לאבק, לכלוך, או שאריות לק קודמות מונע משכבות הלק החדשות להידבק לציפורניים. אז מה עושים? לוקחים מברשת שיניים ישנה וקצת סבון ידיים ומקרצפים את הציפורניים ואת העור שסביבן.   2. אתן לא מכינות את השטחגם אם אין לכן לק על הציפורניים, ודאו שאתן מנקות אותן היטב בעזרת מסיר לק לפני שאתן מורחות שכבת לק חדשה. מסיר הלק מסיר גם את השומן הטבעי שהציפורן מפרישה, אותו שומן שבגללו המני שלכן לא מחזיק מעמד זמן רב.   3. אתן מוותרות על שכבת בסיסשכבת בסיס שקופה נדבקת טוב יותר לציפורן בגלל שמרקמה דביק וסמיך יותר. מלבד זאת, ללק רגיל קל יותר "להיאחז" בה מאשר בציפורן, ולכן הוא מחזיק מעמד זמן רב יותר אם מורחים שכבת בסיס.  4. טכניקת המריחה שלכן לא נכונהכשאתן מורחות לק, ודאו שאתן מורחות אותו בשלוש מריחות ארוכות ושוות - אחת באמצע הציפורן ואז אחת בכל צד. לאחר מכן המתינו כשתי דקות וחזרו על הפעולה בשכבה נוספת. שימו לב שאתן לא יוצרות שכבות עבות מדי כי שכבות עבות של לק = לק מתקלף (יצא לכן פעם לקלף חתיכת לק בגודל הציפורן שלכן? אז כזה).     5. אתן שוכחות למרוח את שכבת המגןשכבת מגן, או Top Coat, מאחדת את הלק, מגנה עליו, משמרת אותו לאורך זמן ומעניקה ברק. שימו לב שלקים מגנים רבים מבטיחים גם ייבוש מהיר (חפשו את הכיתוב Quick Dry), אך מה שאתן מרוויחות בזמן אתן מאבדות באיכות. אנחנו ממליצים לבחור בלקים מגנים סמיכים ועבים, כאלו שממש יגנו על הלק.    6. אתן לא מתחזקותזוכרות את המגנים המייבשים שהרגע דיברנו עליהם? אז במקרה הזה הם סופר-שימושיים. מרחו פעם ביומיים שכבת מגן מייבשת כדי לעזור למניקור שלכן להחזיק מעמד זמן רב יותר ולספק לו שכבת מגן נוספת לאחר שהראשונה נשחקה. כדי לשמור על לחות הציפורניים מרחו שמן לציפורניים על העור מסביב לציפורן והקפידו למרוח קרם ידיים - במיוחד בחורף, כשרמות הלחות באוויר נמוכות.   SO - באיזו מהטעויות פשעתן?  (ליאור פסו \lior-rosh1@gmail.com) 

 ראש אחד   |   04/02/2016  |    |    | 

 

 

1. אתן מורחות לק על ציפורניים מלוכלכות

לפני שמורחים לק, חשוב לשים לב שעושים זאת על "משטח עבודה" נקי (AKA הציפורניים שלכן). כל זכר לאבק, לכלוך, או שאריות לק קודמות מונע משכבות הלק החדשות להידבק לציפורניים. אז מה עושים? לוקחים מברשת שיניים ישנה וקצת סבון ידיים ומקרצפים את הציפורניים ואת העור שסביבן. 

 

 

2. אתן לא מכינות את השטח

גם אם אין לכן לק על הציפורניים, ודאו שאתן מנקות אותן היטב בעזרת מסיר לק לפני שאתן מורחות שכבת לק חדשה. מסיר הלק מסיר גם את השומן הטבעי שהציפורן מפרישה, אותו שומן שבגללו המני שלכן לא מחזיק מעמד זמן רב. 

 

 

3. אתן מוותרות על שכבת בסיס

שכבת בסיס שקופה נדבקת טוב יותר לציפורן בגלל שמרקמה דביק וסמיך יותר. מלבד זאת, ללק רגיל קל יותר "להיאחז" בה מאשר בציפורן, ולכן הוא מחזיק מעמד זמן רב יותר אם מורחים שכבת בסיס.

 

 

4. טכניקת המריחה שלכן לא נכונה

כשאתן מורחות לק, ודאו שאתן מורחות אותו בשלוש מריחות ארוכות ושוות - אחת באמצע הציפורן ואז אחת בכל צד. לאחר מכן המתינו כשתי דקות וחזרו על הפעולה בשכבה נוספת. שימו לב שאתן לא יוצרות שכבות עבות מדי כי שכבות עבות של לק = לק מתקלף (יצא לכן פעם לקלף חתיכת לק בגודל הציפורן שלכן? אז כזה).  

 

 

 

5. אתן שוכחות למרוח את שכבת המגן

שכבת מגן, או Top Coat, מאחדת את הלק, מגנה עליו, משמרת אותו לאורך זמן ומעניקה ברק. שימו לב שלקים מגנים רבים מבטיחים גם ייבוש מהיר (חפשו את הכיתוב Quick Dry), אך מה שאתן מרוויחות בזמן אתן מאבדות באיכות. אנחנו ממליצים לבחור בלקים מגנים סמיכים ועבים, כאלו שממש יגנו על הלק.  

 

 

6. אתן לא מתחזקות

זוכרות את המגנים המייבשים שהרגע דיברנו עליהם? אז במקרה הזה הם סופר-שימושיים. מרחו פעם ביומיים שכבת מגן מייבשת כדי לעזור למניקור שלכן להחזיק מעמד זמן רב יותר ולספק לו שכבת מגן נוספת לאחר שהראשונה נשחקה. כדי לשמור על לחות הציפורניים מרחו שמן לציפורניים על העור מסביב לציפורן והקפידו למרוח קרם ידיים - במיוחד בחורף, כשרמות הלחות באוויר נמוכות. 

 

 

SO - באיזו מהטעויות פשעתן?

 

 

(ליאור פסו \lior-rosh1@gmail.com)