מגזין

וואט?! (קרדיט: Giphy.com)

6 טיפים שיעזרו לכם לעבור את בחינת הבגרות בע"פ באנגלית בקלות

טיפ ראשון: תהיו קול. 

 נטלי נפתולישן   |   24/03/2017  |    |    | 

 

 

השפה האנגלית סובבת אותנו ביום-יום יותר ממה שאנחנו חושבים - אנחנו צופים בסדרות טלוויזיה ובסרטים אמריקאים, הפלייליסט שלנו מורכב ברובו משירים באנגלית, ואנחנו אפילו משלבים בשיחות שלנו המון מילים לועזיות (לייק, דה). כשמגיע המועד לבחינת הבגרות בעל-פה באנגלית (לרוב בכיתה י''ב), אנחנו נוטים להיכנס לסטרס לא ברור, כאילו ביקשו מאיתנו להיבחן בסינית. אז חדל פאניקה, אם אתם עתידים לעבור את הבחינה בקרוב או בעוד כמה שנים, התחילו להפנים את הטיפים הבאים, שיעזרו לכם לעבור את הבחינה בשלום:

 

 

1. לבחור בנושא אהוב

לא בכל בתי הספר זה אפשרי, אבל אם כן – בחרו את נושא הפרויקט שלכם בקפידה. במסגרת הבגרות תצטרכו לדבר כמה דקות רצופות על עבודתכם, ואין דבר קל ומהנה יותר מלדבר על נושא שאוהבים.

 

איפה הרכבת שתיקח אותנו לציון 100? (קרדיט: Giphy.com)

 

2. לתרגל שיחה באנגלית עם החברים והמשפחה

לנהל שיחות באנגלית לקראת הבחינה או סתם לכיף היא דרך נהדרת להתכונן. שימו לב אם בזמן השיחה אתם נתקעים בניסוח המשפט, במציאת המילה המתאימה, בתרגום הרעיונות בראש מעברית לאנגלית וכו'. ככה תוכלו לדעת מה לשפ - וכל זאת בזמן שאתם מדברים על הפרק האחרון של "עד עצם היום הזה". Win_Win#

 

איך אומרים: "בלה, בלה, בלה" באנגלית?(קרדיט: Giphy.com)

 

3. להקשיב למילות השירים

מתי בפעם האחרונה יצא לכם לנתח שיר שתפס את תשומת לבכם ביוטיוב? התחילו בשירי פופ פשוטים והמשיכו לשירים עם טקסטים עמוקים יותר. לא תאמינו כמה זה ישדרג את אוצר המילים שלכם. והבונוס של הצחוקים שתקבלו מתרגום מילולי של משפטים באנגלית לעברית - עלינו!

 

את "אני מאוהב בצורה שלך" של אד שירן מכירים?(קרדיט: Giphy.com)

 

4. לראות סדרות ללא תרגום

אנחנו כמובן לא מצפים מכם לקפוץ למים העמוקים ולהבין את כל המושגים הרפואיים ההזויים שיש ב''האנטומיה של גריי'', אבל סדרות יומיומיות יותר, עם פרקים בני כעשרים דקות, הן אחלה נקודת פתיחה.

 

תתחיל עם פרק של "חברים", ג'ואי (קרדיט: Giphy.com)

 

5. לנסח טקסט מראש 

אל תגיעו לבחינה ללא טקסט מוכן. כמובן שאתם לא חייבים לשנן אותו, אבל יעזור לכם מאוד לנסח תשובות לשאלות אפשריות בראש. השתדלו לאלתר כמה שפחות, כי סביר שבגלל הלחץ תשכחו את כל חוקי הדקדוק שלמדתם במשך 12 שנה.

 

על מה רציתי לדבר?... (קרדיט: Giphy.com)

 

6. להתייחס לבוחן כאל חבר

אנחנו לא מציעים כמובן שתדסקסו על הסינגל החדש של סטטיק ובן-אל שלא יוצא לכם מהראש, בכל זאת צריך לכבד את מעמד הבחינה. אך כשאתם עונים על השאלות האישיות ומציגים את עצמכם, נסו לדמיין שאתם סתם מקשקשים עם הבסטי שמתעניין בשלומכם.

 

 

כיף סודי זה אחלה דרך להתחבר (קרדיט: Giphy.com)

 

 

 

סומכים עליכם שיהיה #קלללללל