מגזין

(צילום: Giphy)

6 טיפים סודיים שיעזרו לכם להצליח במבחנים

ששש... אל תגלו לאף אחד!

 ראש אחד   |   29/10/2016  |    |    | 

 

התחילה עוד שנה, החגים כבר מאחורינו, ואתם יודעים מה זה אומר, תכף מתחילים המבחנים! נכון שבכיתה שלכם יש את הילד המחונן שמצליח בכל מקצוע ואתם קצת מקנאים בו? אז במקום להכריח אותו לגלות לכם את כל הסודות שלו, גילינו אותם בשבילכם. בהצלחה!

 

 

1. כל צבעי הקשת

 

אם יותר מדי מילים מציפות לכם את המחברת, הגיע הזמן לשלוף את המרקרים מהקלמר ולמרקר על פי מקרא צבעים בצד הדף (לדוגמה: צבע כחול יסמל תאריכים, צבע צהוב יציין שמות וכו'). הדגישו את כל המילים הקשורות בנושא, וכך המילה תקפוץ לכם לעין בדיוק כשתצטרכו אותה.

 

(צילום: Giphy)

 

 

2. לכו בעקבות הפתקים הצהובים

 

מה דעתכם לקום בבוקר, לגשת למטבח, להוציא קורנפלקס וחלב ו-הופ! להיזכר כדרך פלא בנוסחה מתמטית! איך עושים זאת? הדביקו פתקים קטנים במקומות שאתם נתקלים בהם ביומיום: על המראה בשירותים, על גבי הטלפון הסלולרי, על צג המחשב וכן, גם על קרטון החלב.

 

(צילום: Giphy)

 

3. הקשיבו לעצמכם

 

לקרוא את החומר שוב ושוב יכול להיות מעייף ולא יעיל. הקליטו את עצמכם מדקלמים את החומר או המציאו שיר המסכם את הנושאים החשובים. כך תוכלו ללמוד בכיף ואפילו לשרוף זמן בנסיעה באוטובוס, למשל, או לפני השינה. הקראת החומר בקול רם תעזור לכם לשנן אותו עוד לפני שתאזינו לו!

 

(צילום: Giphy)

 

4. מזמינים אתכם לזוז

 

קורה לכם לפעמים שאתם יושבים מול הסיכום ולא מצליחים להפסיק להזיז את הרגליים? או לחלופין שאתם נרדמים על החומר דקה לאחר שהתחלתם לכתוב? עצה שלנו: צאו לריצה של חצי שעה באוויר הפתוח, רקדו לצלילי MTV, קפצו בחבל - לא משנה מה! עשו כל פעילות גופנית קצרה שתזרים לכם את הדם ותעורר אתכם. הפעילות תשחרר בגופכם אנדורפינים שישפרו את מצב הרוח ויעזרו לכם להתרכז.

 

(צילום: Giphy)

 

 

5. זה GUM יעזור

 

תתפלאו, אבל מחקרים מצאו כי לעיסת מסטיק עוזרת לריכוז. אז בפעם הבאה שאתם יושבים לקרוא את החומר, לעסו מסטיק. זה יעזור לכם לשמור על הריכוז לאורך זמן וגם, אתם יודעים, ישפר על הדרך את ריח הפה שלכם.

 

 

(צילום: Giphy)

 

 

6. באק טו בלאק אאוט

 

יש לכם בלאק אאוט באמצע המבחן? למוח שלנו שתי אונות - ימנית ושמאלית. אפשר להפעיל את שתי האונות ולצאת ממצב הבלאק אאוט. איך עושים זאת? ציירו באוויר את סימן האין-סוף (הספרה שמונה אופקית) והתרכזו באצבע המובילה את התנועה. זה יעזור למוח להשתחרר מהבלאק אאוט. עבד?

 

 

(צילום: Giphy)

 

 

 

מהם הטיפים שעוזרים לכם? גלו לנו בתגובות!

 

 

(כת"צ עופרי ריינר / ofrir.rosh1@gmail.com )