מגזין

"הלוואי שהפיצה הזו הייתה קרובה יותר. אין לי כוח לקום מהכיסא" (צילום: Shutterstock)

6 דברים שכל נערה חושבת לעצמה בזמן המחזור החודשי

המשפט “אוף, למה לא נולדתי בן” לא נכנס לרשימה.

 ראש אחד   |   29/03/2017  |    |    | 

 

 

“איזה כיף זה מחזור!”, אמרה אף נערה מעולם. לעומת זאת, קיבצנו כאן שישה משפטים שכנראה לכולכן הזדמן לחשוב או אפילו לומר לפחות פעם אחת בחייכן.

 

 

1. “בא לי שוקולד!!!”

 

מי לא מכירה את הרעב שתוקף לפני המחזור החודשי ובמהלכו, שגורם לנו לטרוף כל דבר שעומד בדרכנו, במיוחד אם הוא עשוי משוקולד. אגב, למה אף אחד לא המציא עדיין שוקולמבורגר? #מחדל

 

 

2. “רוב הסיכויים הם שאם משאית תדרוס אותי עכשיו, זה יכאב פחות ממה שאני מרגישה עכשיו”

 

אחח, כאבי מחזור. אי אפשר איתם ו… זהו, בעצם. קשה לעקוב אחרי מספר הפעמים שזרקנו מבטים מלאי קנאה לנערות שבאורח פלא לא סובלות מכאבי מחזור בכלל. מזל שאנחנו לא חיים בימי הביניים ויש היום מספיק פתרונות לנערות פחות בנות מזל, שמתפתלות מכאבים מדי חודש בחודשו. “פוינט” מבית תרימה יעביר את כאבי המחזור צ’יק צ’ק, והראש שלכן יהיה פנוי למחשבות אחרות, כמו “איך הייתי שמחה לאכול עכשיו שוקולמבורגר”.

 

 

3. “דווקא היום כל היקום החליט לעצבן אותי?!”

 

כן, לא משנה כמה נתכחש לזה וננסה להעמיד פנים שזה לא קיים, התסמונת הקדם-וסתית הופכת אותנו לפקעת עצבים מהלכת על שתיים. הפתרון: לנשום עמוק, לספור עד עשר לפני שעונים לאנשים מעצבנים או אפילו להתרחק מאנשים מעצבנים בתקופה הזו בחודש (וגם בשאר ימי החודש).

 

 

4. “בבקשה, בבקשה, תחכה עוד יום-יומיים!”

 

מי מאיתנו לא מצאה את עצמה מתחננת לאלוהי המחזור בתקווה שתוכל להשפיע על הטיימינג שלו? הרי בסוף השבוע יש טיול של הצופים וגם הטיול השנתי ממש בפתח, אז בחייאת, מר מחזור, תעשה ג’סטה. הוא, כמובן, מקשיב לנו כמעט כמו שדילן או’בריאן מקשיב כשאנחנו זועקים אל המסך “דילן, תתחתן איתי!!!”, ומגיע בדיוק ביום הכי לא מתאים בחודש.

 

 

5. “אני לא בטוחה שמה שקורה פה זה נורמלי”

 

אם נשים רגע את חוש ההומור בצד, יש המון תופעות שקורות בגוף בזמן הדימום החודשי וגם אחריו, שאתן לא תמיד בטוחות אם הן שגרתיות או לא. במקרה כזה תמיד כדאי להתייעץ עם רופא/ת נשים ולא להישאר עם ספק. ידעתן, לדוגמה, שלא מעט נערות חוות דימומים בין-וסתיים? הסיבות לכך משתנות מנערה לנערה, אך אחת הדרכים האפשריות לטיפול היא “פוסטי”, כמוסות טבעיות המשלבות צמחי מרפא, המסייעים בחידוש רירית הרחם, באיזון המערכת ההורמונלית ובעצירת הדימום. כך או כך, תמיד כדאי להתייעץ עם רופא/ת נשים כדי להתאים טיפול נכון למצב.

 

 

6. “אומייגאד, הכלב שלי לא הסכים שאני אלטף אותו. בא לי לבכות!”

 

זוכרות שהזכרנו את התסמונת הקדם-וסתית שאוהבת להפוך את החיים שלנו לאקסטרה-דרמטיים? אז בואו נגיד יפה שלום לכל אותם רגעים שבהם המילה “פרופורציה” נעלמת מהלקסיקון שלנו וכל דבר קטן יכול לגרום לנו לבכות כמות דמעות שלא תבייש את מפלי הניאגרה. #מוי_כיף #לא_באמת

 

 

(תוכן שיווקי)