בידור

(קרדיט: giphy.com)

5 שלבי האבל שכולנו עוברים כשהסדרה האהובה עלינו ביותר מתבטלת

כן, הידיעה על סיומן של "זאב צעיר" ו"יומני הערפד" היכתה בנו קשות.

 ראש אחד   |   29/07/2016  |    |    | 

 

 

אם יש חוויה נוראית יותר מהרגע שבו הקראש שלנו מתעלם מהודעה ששלחנו לו, זו התחושה שעוברת לנו בגוף ברגע שסדרה אהובה מגיעה אל קצה. כדי להקל את רוע הגזירה קבלו את חמשת שלבי האבל שכולנו עוברים כשאנחנו מקבלים את הבשורה הנוראית ביותר (ולא, אנחנו לא מדברים על "הראשון בספטמבר מתקרב בצעדי ענק").

 

 

1. הכחשה

 

(קרדיט: giphy.com)

 

אתם חושבים שהחיים שלכם מתקדמים במסלול הנכון, ואז האינטרנט מוצף בשמועות שטוענות כי הסדרות האהובות עליכם ביותר עתידות לנשום את נשימתן האחרונה. זה מוציא אתכם מאיזון. מה עושים? מכחישים, כמובן. "אין מצב, הסדרה הזו בדיוק התחילה לתפוס תאוצה" ו"תפסיקו להמציא שקרים" הן חלק מהתגובות הלגיטימיות שתאמרו או תקלידו. אבל אז יגיע כנס קומיקון וישבור לכם את הלב לרסיסים.

 

 

2. משא ומתן

 

(קרדיט: giphy)

 

אחרי שצפינו בכל כך הרבה סרטי גיבורי על, הפנמנו שאי אפשר להיכנע לכוחות הרשע בלי מאבק. אז אנחנו כותבים פוסטים עצובים בפייסבוק, מארגנים עצומות ומציפים את הרשתות החברתיות בהאשטאג דרמטי במיוחד. לפעמים זה עובד - בדרך כלל לא - בכל מקרה ננצור בלבנו את מעריצי סדרת המופת "ורוניקה מארס", ששלחו אלפי חטיפי "מארס" לרשת CW בניסיון לשכנע אותה להשאיר את הסדרה האהובה עליהם בחיים.

 

 

3. דיכאון

 

(קרדיט: giphy.com)

 

יום שידור הפרק האחרון הגיע. ביטלתם את כל התכניות שלכם לסוף השבוע הקרוב, יש קופסת גלידה במקפיא, והטלפון הנייד כבר מזמן הושתק. "זו רק סדרת טלוויזיה", אתם ממלמלים ומבטיחים לעצמכם שלא תבכו ותהיו חזקים. ואז מגיעה לקצה סצנת הפתיחה וכל הברזים שלכם נפתחים. אתם מסיימים לצפות בפרק עם כאב ראש מטורף, עיניים נפוחות מדמעות ופצע ענק בלב שנראה כי לעולם לא יחלים.

 

 

4. השלמה

 

(קרדיט: giphy.com)

 

כעבור זמן מה אתם קמים בוקר אחד ומגלים שהשמש זורחת והציפורים מצייצות. פתאום צפייה אקראית בקטעים מהסדרה המנוחה ביוטיוב מעלה לכם חיוך על הפנים ולאו דווקא שוברת את לבכם. אתם מתחילים לפרגן לשחקני הסדרה על תפקידים חדשים שהם מקבלים ואפילו, רחמנא ליצלן, נותנים לסדרות חדשות לכבוש אתכם.

 

 

5. נוסטלגיה

 

(צילום: giphy.com)

 

בעוד כמה שנים, ברגע שהכי לא תצפו לזה, יוצף האינטרנט בשמועות על מפגש מחזור של שחקני הסדרה או אולי אפילו על צילום עונה נוספת, ותאמינו לנו, זה יהיה הרגע המרגש בחייכם (כן, יכול להיות שהזלנו דמעה או שתיים כשהודיעו ש"בנות גילמור" חוזרת בפרקים חדשים). כשזה יקרה, תעקבו באובססיביות אחרי כל עמודי הפייסבוק והאינסטגרם הרלוונטיים, תמתינו לידיעה רשמית ותבינו ש-Once a fan, always a fan ואין שום דרך להילחם בזה.

 

FAN - איזו סדרה תשבור לכם את הלב כשהיא תגיע לסיומה?

 

(אריאלה אביר/ariela.rosh1@gmail.com)

 

לערוץ היוטיוב של אריאלה, לחצו כאן.