סטייליש

לחיי ליצן? לא בבית ספרנו! (תמונה: Shutterstock)

5 טעויות שאתן עושות עם הסומק שלכן

סומק? נו, המוצר האיפור הוורדרד הזה שעוזר לכן להיראות יותר רעננות וזוהרות ופחות כמו קספר, רוח הרפאים הידידותית? ובכן, יכול להיות שאתן משתמשות בו לא נכון.

 ראש אחד   |   02/04/2016  |    |    | 

 

 

1. אתן לא משקיעות בבסיס

 

מכירות את זה שאתן משקיעות בסומק מהמם, אבל הוא נעלם כליל לאחר כמה שעות? ובכן, יכול מאוד להיות שהעור שלכן סופג אותו. הקפידו למרוח שכבת בסיס כמו קרם BB או מייקאפ עדין. כך הסומק שלכן יחזיק מעמד לאורך היום.

 

2. בחרתן בגוון הלא נכון

 

כדי למצוא גוון סומק מחמיא דרושים סבלנות והרבה ניסוי וטעייה. כשאתן בוחרות סומק חדש, לכו על גוונים שדומים לצבע העור שלכן כשהוא סמוק באופן טבעי. איך נדע מהו? אז אפשר להביך את עצמנו מול הקראש ולצלם סלפי - או פשוט לצבוט את הלחיים! טיפ שלנו: לבעלות עור בהיר מחמיאים צבעים ורודים או גוונים אפרסקיים, ולבעלות עור כהה יותר מתאימים גווני הקורל או האוכמניות.

 

3. אתן מורחות רק על הלחיים

 

אלא אם כן אתן בקטע של לוק בובת חרסינה מתוך סרט אימה - מומלץ לפזר את הסומק על אזור רחב יותר. איך עושים זאת? התחילו בתפוחי הלחיים שלכן ומשם הברישו מעלה לכיוון עצמות הלחיים ועד הרקות למראה טבעי וזוהר.

 

4. אתן משתמשות במברשת הלא-נכונה

 

מברשת צפופה סופגת יותר חומר, וכך נוצר מראה הסומק הבוהק והמוגזם! העדיפו מברשת בעלת סיבים משוחררים יותר, טפחו בה קלות על כף היד לאחר שטבלתן אותה בסומק, והופ! לוק טבעי ומהמם!

 

5. סוג הסומק לא נכון לכן

 

יש שלושה סוגי מרקמים של סומק: אבקה, קרם ונוזל (או בשמו המקצועי: stain). אם יש לכן עור שומני, העדיפו סומק נוזלי, ואם עורכן רגיל עד מעורב, סוגי הקרם למיניהם עשויים להתאים לכן יופי. דווקא לבעלות העור היבש מתאים סומק במרקם אבקה. נשמע מוזר, אך סומק במרקם קרמי או נוזלי מתייבש ונסדק כאשר מורחים אותו על עור יבש.

 

 

 

 

SO - האם פשעתן ויצאתן מבית עם לחיי ליצן?! 

 

 

(ליאור פסו / lior-rosh1@gmail.com)