מגזין

ברור, ככה אנחנו תמיד מקפלים. (קרדיט: Giphy.com)

5 טיפים שיהפכו אתכם לאנשים מסודרים יותר

זה הזמן להוציא עט ופנקס, אם אתם מצליחים לזכור איפה הנחתם אותם לאחרונה, כמובן. 

 אביב מסיקה   |   17/03/2017  |    |    | 

 

אין ספק שחלק גדול מהכיף בחיים זה לדעת כיצד לחיות אותם בצורה הנוחה ביותר. תופתעו לגלות שמחקרים רבים מצביעים על כך שסדר פיזי במרחב שלנו משפיע גם עלינו ברמה האישית וגורם לנו לארגן את המחשבות בצורה יעילה ונינוחה יותר. לכן ההמלצה שלנו – אין צורך לחכות עד חג הפסח הקרוב כדי להתחיל במלאכה, קחו חמישה טיפים שיעזרו לכם להפוך לאנשים מסודרים:

 

 

1. פתקי 'טו דו ליסט' שבועיים 


מכירים את הרגע הזה שבו מצטברות לכם כל כך הרבה מטלות לשבוע הקרוב ואתם מרגישים צורך לראות תזכורת לכולן באופן זמין בזווית העין? ובכן, הפתרון לזה קל יותר משחשבתם, ודרך פעולה מהנה לגמרי: כתבו על פתק את כל מה שאתם רוצים להספיק השבוע ותלו אותו במקום מרכזי בחדר שלכם. בכל פעם שעמדתם במטלה, סמנו 'וי' לצד מה שכתבתם. לאט-לאט תצברו יותר ויותר מטלות שהצלחתם לעמוד בהן, ואם לא תספיקו הכול – העבירו את המשימות הנותרות לפתק של השבוע הבא. התמידו בשיטה ובתוך כמה שבועות תיווכחו שעמידתכם בזמנים השתפרה מאוד. תסכימו איתנו ששום דבר לא משתווה לתחושת הגאווה שממלאת אתכם כשאתם מגישים למורה להיסטוריה את העבודה לפני מועד ההגשה.

 

צ'ק! (קרדיט: Giphy.com)

 

2. סדרו את הבלגן במגרות שלכם


כן, אנחנו יודעים שזה החדר שלכם והעדפות העיצוב והטעם האישי שלכם. אבל תאמינו לנו, אף אחד לא רוצה שהיומן הפרטי שלו יצוץ פתאום כשאחד החברים יפתח מגרה כלשהי מתוך סקרנות. שימו במגרות שלכם את הדברים שאתם רוצים שיהיו זמינים ונגישים, כמו עבודות חשובות מבית הספר, או אפילו אוסף הלקים או החטיף לנשנוש לילי (או שרק אנחנו אוכלים צ'יטוס במיטה?!). במילים אחרות: ספקו לחטטן המתחיל תגליות לא מעניינות במיוחד - ולעצמכם ספקו סדר וארגון.

 

יומני היקר שלום! (קרדיט: Giphy.com)

 

3. יומן, יומן, יומן


בהמשך לסעיף הקודם – יומנים שנתיים הם חלק מאוד משמעותי בניסיון להיות מסודרים יותר, ולמקרה שלא הבנתם נכון, התכוונו ליומן רגיל, שמטרתו לסדר את היום שלכם, ולא לכל ערמות הדפים שאתם כותבים בהם על הקראש מדי יום. לא רק שהכתיבה עצמה מארגנת לנו את המחשבות בראש, גם בלי שאנו שמים לב, ביומן שבועי תוכלו לראות את כל השבוע פרוש לפניכם, ובו את כל האירועים, המטלות והמבחנים שנקבעו מבעוד מועד. אם מסורבל לכם להסתובב לכל מקום עם יומן, תוכלו להשתמש באפליקציות דומות במכשיר הסלולרי שלכם. רובן מאפשרות ליצור את האירוע ולהגדיר לו תזכורת, והיתרון הגדול הוא שהסמארטפון גם ככה תמיד איתכם בכל מקום. #מכורים

 

כל כך הרבה מטלות! (קרדיט: Giphy.com)

 

4. פחות לדחות, יותר לעשות


מילות המפתח בעולם הסדר והארגון הן "לא לדחות". ברגע שתדחו מטלות, תצברו מחסן לחצים שלם שיתפוס לכם מקום בראש ויפריע לכם להתרכז בדברים הרלוונטיים שאליהם באמת תרצו להקדיש מזמנכם. אין מה לעשות, לא כל המטלות באות לנו טוב, ולכן לפעמים אנחנו מחפשים תירוצים למה כדאי לדחות אותן לאחר כך. ובינינו, אנחנו יודעים ש"אחר כך" לעולם לא יגיע. צריך לזכור לקחת דברים בפרופורציות ולדעת שלפעמים הרבה מעשים קטנים, שנראים לנו זניחים ומרגיזים, בסוף עוזרים לנו לעשות את הדברים הגדולים באמת.

 

בלי פאניקה! (קרדיט: Giphy.com)

 

5. רכשו הרגלים 


אחרי שנתנו לכם כמה כלים לחיים מסודרים, ודאי תסכימו איתנו שגם לשמר אותם זה צעד חשוב, אם לא החשוב מכול. ניסויים מראים שניתן לסגל הרגל בפרק זמן של שלושה שבועות, שבהם מתרגלים אותו. ברגע שתאמצו את ההרגלים הנכונים לחיים נטולי בלגן, כך גם גישתכם תשתנה – עם פחות עומס ויותר סדר, בראש ומחוצה לו.

 

 

יו גאט דיס! (קרדיט: Giphy.com)