מגזין

מקנאים! (צילום: Shutterstock)

5 בתי ספר אדירים שכל אחד היה רוצה ללמוד בהם

לבחור בעצמכם את המורים, לבנות לבד את מערכת השעות, לבלות סמסטר בחווה אורגנית ולטייל מסביב לעולם – מה אתם אומרים על בתי הספר האלטרנטיביים המגניבים ביותר בעולם?

 ראש אחד   |   04/02/2016  |    |    | 

 

1. לראות עולם: The Traveling School

The Traveling School, הממוקם במונטנה שבארצות הברית, הוא בית ספר ייחודי לבנות בלבד המאפשר לתלמידותיו לבלות מחצית משנת הלימודים בארצות שונות מסביב לעולם, מאפריקה ועד דרום אמריקה. התלמידות של "בית הספר המטייל" רואות עולם, מכירות תרבויות חדשות ורוכשות כישורי מחנאות והישרדות בטבע!

 

 

2. דמוקרטיה בבית ספרנו: בית ספר "קהילה"

בית הספר "קהילה", הממוקם בתל אביב שלנו, מוגדר כבית ספר דמוקרטי המתנהל על ידי רשויות וועדות ממש כמו מדינות דמוקרטיות. בקהילה מאמינים בשוויון בין חברי הקהילה (כלומר התלמידים, ההורים והצוות החינוכי); כולם שווים בזכויותיהם וביכולתם להביע את דעותיהם ולהשפיע על הנעשה. עוד התלמידים רשאים לבחור בעצמם את החונכים (מורים) שלהם, לבנות את מערכת השעות ולבחור באיזה אופן וקצב ייערכו לימודיהם. התלמידים יכולים ללמד, ללמוד מחוץ לבית הספר (במרכז חמד"ע וקורסים באוניברסיטאות), להתכונן לבחינות הבגרות בקצב שמותאם אישית לכל אחד ואחת וללמוד מקצועות מיוחדים כמו עיצוב גרפי, פילוסופיה, תקלוט ועוד. כל זאת נעשה בקבוצות קטנות של כ-20 תלמידים ובאווירה של כבוד הדדי. הממ... איפה נרשמים?!

https://www.youtube.com/watch?v=xNoNsewY-uM

 

3. לומדים ירוק: The Green School

The Green School, הממוקם בבאלי, אחד מאיי אינדונזיה, נחשב לאחד מבתי הספר הכי "ירוקים" בעולם! בית הספר עצמו טובל בירק ונראה כמו ספא מפנק יותר משהוא מזכיר בית ספר. מטרתו של בית הספר הירוק היא להעניק לתלמידים חוויית למידה ירוקה (ידידותית לסביבה) ורוחנית. אפילו מקור האנרגיה של בית הספר "ירוק", והחשמל מופק באנרגיה סולרית! 

 

 

4. מי צריך כיתות? Telefonplan School

אוקיי, אז בבית הספר השוודי Telefonplan School אין כיתות! יאפ, במקום לשבת על כיסא וללמוד על שולחן לומדים התלמידים באולמות למידה אלטרנטיביים, כמו אולם קולנוע בצורת קרחון ואולם "רגיעה" שבו ספות מעוצבות המאפשר למידה עצמאית. התלמידים לומדים בקבוצות לפי רמתם האישית, וקלטו את זה – אין ספרים ומחברות, רק לפטופים!

 

 

5. חוויות בחווה: The Mountain School

The Mountain School, הנמצא בוורמונט שבארצות הברית, מאפשר לתלמידיו לשהות סמסטר בשנה בחווה אורגנית! בנוסף למטלות בית הספר הרגילות התלמידים מתנסים בחטיבת עצים, טיפול בבעלי חיים, גידול ירקות ופירות (שאותם הם גם אוכלים), חקלאות ויערנות (כישורי הישרדות ביער). התלמידים והמורים גרים ביחד בבית קטן משותף, ואין בו – חכו לזה – גישה לאינטרנט! הכי חוויה אורגנית!

 

 

אתר בית ספר קהילה: לחצו כאן 

 

תוכן שיווקי