ראשי

ישר להוגוורטס! (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

16 עובדות שלא ידעתם על "הארי פוטר"

רבות דובר על "הארי פוטר", ורבות עוד אפשר לדבר, הרי אתם יודעים כמה אנחנו חולים על הרמיוני והבנים. אז הנה כמה עובדות מפתיעות שלא ידעתם על סדרת הספרים והסרטים המצליחה, אלא אם כן אתם פוטר-הדז רציניים מאד. מוכנים לזה?

  |   24/03/2015  |    |    | 
הארי פוטר ישר להוגוורטס! (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

רבות דובר על "הארי פוטר", ורבות עוד אפשר לדבר, הרי אתם יודעים כמה אנחנו חולים על הרמיוני והבנים. אז הנה כמה עובדות מפתיעות שלא ידעתם על סדרת הספרים והסרטים המצליחה, אלא אם כן אתם פוטר-הדז רציניים מאד. מוכנים לזה?

1. יום ההולדת של הארי הוא ב-31 ליולי 1980, וזהו גם תאריך הולדתה של ג'יי קיי רולינג - רק ב-1966. 


2. רולינג מספרת כי הרעיון לספר "קפץ למוחה" כאשר חיכתה לרכבת שהתעכבה במשך לא פחות מארבע שעות! 


3. הסרט האחרון בסדרה הרוויח 90 מיליון דולר יותר מהסרט הכי מצליח של "דמדומים". וואו. 


4. דניאל רדקליף שבר יותר מ-80 שרביטי קסמים במהלך צילומי הסרטים, מאחר שהוא השתמש בהם כמקלות תיפוף. 


5. דניאל השתמש בסך הכול ב-160 זוגות משקפיים במהלך צילומי כל הסרטים. חוץ מזה, אומרים שהוא לקח לו למזכרת זוג אחד מהסרט הראשון וזוג אחד מהסרט האחרון.


6. רולינג חשבה להרוג את רון וויזלי באמצע הסדרה, אך לבסוף החליטה שלא. היא בטח נעשתה עצובה כשחשבה על הרמיוני...


7. ואם כבר דיברנו על רון, דמותו במקור הייתה אמורה לקלל בלי סוף, אך המוציא לאור דרש מרולינג לשנות זאת משום שזה לא מתאים לקהל הקוראים הצעירים.


8. אחרי שהסרט האחרון יצא, מקלטי החיות באנגליה נאלצו להתמודד עם מאות ינשופי מחמד אשר ננטשו. ואנחנו חשבנו שלנו היו חיות מחמד הזויות. 


9. האודישן הראשון לתפקיד הרמיוני היה האודישן הראשון אי פעם של אמה ווטסון, שניגשה אליו, לטענתה, כי חבריה חשבו שהיא תיכשל ושזה יהיה חומר טוב לבדיחות עליה. נו, היה מצחיק? 


10. עוד עובדה על אמה: היא הייתה הכוכבת הכי צעירה שהופיעה אי פעם על שער המגזין Teen Vouge - כאשר הופיעה עליו, הייתה רק בת 15. 

הארי פוטר (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

11. אוונה לינץ' עקפה 15 אלף בנות שנאבקו על גילום דמותה של לונה. איך היא עשתה זאת? היא שלחה לרולינג מכתב וסיפרה לה על ההתמודדות שלה עם אנורקסיה. רולינג השיבה לה שאם היא תנצח את המחלה, היא תשחק את לונה - והשאר כבר היסטוריה. 


12. טום פלטון נבחן באודישנים לתפקידים של הארי ושל רון, אך לבסוף נבחר להיות דראקו מאלפוי. 


13. כשצילמו את הסרט "הארי פוטר והאסיר מאזקבאן", כיסיה של גלימת הוגוורטס שלבש טום נתפרו, מאחר שהוא לא הפסיק להגניב אוכל אל תוך סט הצילומים.


14. מעורר השראה לדעת שרולינג היא הראשונה שהצליחה להפוך למיליונרית מכתיבת ספרים.


15. אחת המכוניות שהשתמשו בהן לסצינה המכוניות המעופפות ב"הארי פוטר וחדר הסודות" נגנבה מהסט. היא נמצאה שבעה חודשים לאחר מכן כאשר התקבלה שיחה אנונימית במשטרה עם מידע על מקום הימצאה.

https://www.youtube.com/watch?v=Qdq0ffcd1BI

16. כאשר הספר "הארי פוטר והאסיר מאזקבאן" יצא באנגליה, המוציא לאור ביקש מהחנויות לא למכור את הספר בשעות הלימודים בבתי הספר, בשביל למנוע הברזות משיעורים. קצת מצחיק להבריז משיעור בשביל לקנות ספר, לא? 

SO- מכירים עוד עובדות על הארי פוטר? שתפו אותנו. 

(שראל קמינסקי / sarel.rosh1@gmail.com)