מגזין

באסה (קרדיט: giphy.com)

13 מתנות שאף אחד לא היה רוצה לקבל ליום ההולדת שלו

מה שנקרא, תודה אבל לא תודה!

 ראש אחד   |   18/04/2016  |    |    | 

 

 

העולם מתחלק לשני סוגים של אנשים: אלה שקונים מתנות נהדרות, ואלה שלא ממש קולעים למטרה. אם אתם לא בטוחים לאיזו קבוצה אתם משתייכים, אולי כדאי שתמשיכו לקרוא לפני שאתם שולפים את הארנק מהתיק ומעניקים ליקרים לכם מקלף תפוחים אוטומטי או מסגרת תמונה ריקה. או במילים אחרות: קבלו 13 מתנות מבאסות שאף אחד לא היה רוצה לקבל ביום ההולדת שלו.

 


1. בגד שלא מתאים לעונה


לא משנה כמה הבגד שקיבלנו עכשיו מהמם, אם הוא לא תואם את העונה, מה הטעם?! עכשיו הוא יצטרך להמתין לבדו בארון החשוך במשך שנה שלמה, ולנו עדיין לא יהיה מה ללבוש בבוקר! מכירים את מילות השיר "זה לא כל כך נעים לראות גן סגור"? ובכן, זה גם לא משהו לראות אחלה בגד מתבזבז בארון! חברים, אם כבר אתם קונים בגדים לאהוביכם, בדקו לפני כן את מזג האוויר (כי אין לנו מה לעשות עם סוודר עבה במאי!).

 


2. מסגרת תמונה ריקה

 


כאילו, מה? לא יכולתם אפילו להשקיע את הזמן ולהכניס למסגרת תמונה חמודה שלנו יחדיו? סביר להניח שלא, כיוון שרוב התמונות היום שמורות בסמארטפונים, ולמי יש זמן ללכת להדפיס אותן (ואיפה בכלל עושים את זה היום?!). בקיצור, תקעתם אותנו עם מסגרת ובה תמונה של משפחה סקנדינבית מקסימה.

 

3. שעון

 


עם כל הכבוד לשעוני האולד־סקול, יש לנו מילה אחת בשבילכם: סמארטפון! חברים, זמנכם עבר! אנחנו יודעים בדיוק מה השעה, יש לנו דרך לקום בבוקר, ואנחנו אפילו יכולים לומר לכם מהו מזג האוויר בחוץ ומה קורה עם מדד הדאו הבוקר. זה קסם כזה.

 

4. ציוד לבית הספר

 


עם כל הכבוד לבית הספר (ויש כבוד פה ושם, לעתים), הוא ושלל הציוד שמלווה את ימינו שם ממש לא מעניינים אותנו ביום ההולדת שלנו. מתנה דידקטית שכזו רק מזכירה לנו את המבחנים, העבודות, השיעורים והמטלות שאנחנו ממש מעדיפים לשכוח. חברים, יומן + קלמר של פו הדוב זה חמודי 364 ימים בשנה, פשוט לא ביום ההולדת שלנו.

 

5. נעלי בית

 


ביום ההולדת שלנו אנחנו מקווים לצאת מהבית ולבלות כמה שיותר, והמתנה המרדימה שלכם עושה לנו חשק להחליף לפיג'מה! כאילו, באמת, יש את זה ביותר סנוז? נעלי בית נעימות רק יגרמו לנו לרצות להיכנס למיטה ולא לצאת ממנה לעולם, ואנחנו בספק אם לכם בא להעביר את יום ההולדת שלנו בניסיונות לשכנע אותנו לצאת ממנה.

 

6. גרביים

 


הם בתוך הנעליים שלנו, אף אחד לא רואה אותם, ואימא בדרך כלל קונה לנו 5 ב־10 בסטוקים, לכן אנחנו ממש לא במצוקת גרביים, תודה.

 

7. גאדג׳טים מוזרים

 

 
יש דבר אחד עצוב יותר מגאדג׳ט שלא עובד - גאדג׳ט שאינו שימושי. מישהו מוכן להסביר לנו בשביל מה אנחנו צריכים מקלף אוטומטי לתפוחים? אנחנו מעדיפים מתנת יום הולדת שתקסום לנו או שלפחות תשתלב בחיינו בטבעיות.

 

8. דיסק

 


הלו, אנחנו ב־2016! מי משתמש בדיסקים?! לא משנה כמה האלבום טוב, זו לא מסיבת יום ההולדת של ההורים שלנו. גם אם נחליט לקמבק את שנות ה־90, איפה בדיוק נמצא נגן דיסקים? אימא זרקה אותו בפסח 2004!

 

9. אביזרי מטבח

 


אז ככה, אנחנו בני נוער, מה שאומר שגם אם בישול הוא אחד התחביבים שלנו, אנחנו ממש לא זקוקים למסננת שהיא המילה האחרונה בשוק הקולינרי, וסביר להניח שלקקן או מזלף חדש הם לא מה שנייחל לו ביום ההולדת שלנו.

 

10. אביזרי טיפוח

 


חברים, אל דאגה, יש לנו בבית מסרק וסבון ולכן אין שום סיבה שתקנו לנו מוצרי טיפוח בסיסיים. מסרק, גומיות וסבון - אימא קונה לנו, ולא החברים שלנו. אם אתם מתעקשים על מוצרי טיפוח, לכו על אודם חדש או על קרם גוף מפנק בריח פסיפלורה, למשל.

 

11. בושם

 


מתנה זו בעייתית נשתי בחינות: א'. האם אתם חושבים שאנחנו מריחים לא טוב?! האם זהו מסר שאתם מנסים לרמוז לנו דווקא ביום הולדתנו? ב'. בשמים מריחים אחרת על כל אחד, ולכן גם אם הבושם המדהים שלכם הריח מצוין בעבורכם, זה לא אומר שאנחנו נאהב אותו. בכל זאת, זה עניין סופר־אישי!

 

12. פרחים

 


כן, סרטים וסדרות אומרים לנו שמדובר במחווה מתוקה, אבל מה נעשה איתם בעוד שבועיים, כשהם ימותו לנו בחדר ואנחנו נתקע עם שטיפת הוואזה של ההורים?! זכרו בבקשה שגם אם פרחים הם יפים, אנחנו מעדיפים מתנה שתישאר איתנו ולא תגנוב לנו חמצן.

 

13. גיפט קארד מבאס

 


גיפט קארד זה אחלה, אבל - וזה "אבל" גדול - רק כשהוא ניתן לשימוש בחנות שאנחנו באמת אוהבים וקונים בה, אחרת אין בו שום טעם. איך בדיוק גיפט קארד לחנות אביזרי גינון רחוקה, שאליה נצטרך לקחת ארבעה אוטובוסים, יצליח לשמח אותנו ביום המיוחד שלנו? אם הולכים על גיפט קארד- רכשו אותו עבורנו, ולא עבור ההורים שלנו, תודה.

 

 

 

 

WELL - אוקי? אוקי.

 

(כת”צ עמנואל ברוזה)