מגזין

רואים האנטומיה עם מחברת (צילום באדיבות yes)

11 סימנים שאתם לומדים במגמת ביולוגיה

חולמים להיות רופאים, עושים ניסויים כל היום וחולים על "האנטומיה של גריי"? כנראה שאחד המקצועות המורחבים שלכם הוא ביולוגיה!

 ראש אחד   |   10/03/2016  |    |    | 
רואים האנטומיה עם מחברת (צילום באדיבות yes) רואים האנטומיה עם מחברת (צילום באדיבות yes)

חולמים להיות רופאים, עושים ניסויים כל היום וחולים על "האנטומיה של גריי"? כנראה שאחד המקצועות המורחבים שלכם הוא ביולוגיה!
 

 

אנחנו ממשיכים בסדרת הכתבות שלנו על מגמות בתיכון! אז אחרי שסקרנו את מגמת הקולנוע, הגיע הזמן לדבר על אחת המגמות הכי חשובות - מגמת ביולוגיה! במגמה לומדים על רבייה, גנטיקה, אבולוציה, מערכות בגוף האדם, הגנום האנושי (כמו מעבדת הגנום של ד"ר ביילי!) ועוד ועוד. החלטנו לקבץ עבורכם את כל הדברים שיעוררו הזדהות מידית בקרב מי שמרחיב ביולוגיה בתיכון:

 

1. התכנית האהובה עליכם היא "האנטומיה של גריי"

 

בשבילכם "האנטומיה" היא לא רק סדרה, אלא דרך חיים. אתם מתים על "האנטומיה של גריי" ולא רק בגלל הדמויות, הדרמות והסיפוריים האישיים, אלא בגלל הניתוחים המגניבים, המקרים הרפואיים המיוחדים והתקווה שיום אחד גם אתם תוכלו להיות רופאים מובילים כמו מרדית', אלכס וביילי.

 

3. אתם מנסים לטפח אורח חיים בריא כמיטב יכולתכם

 

מי כמוכם יודע כמה מסוכנים הם עישון מכל סוג, שתיית אלכוהול, אכילת ג'אנק פוד והימנעות מפעילות ספורטיבית. למדתם בשיעורי ביולוגיה על מערכת הנשימה וגיליתם עד כמה מסוכן העישון לגוף (סירייסליי, התמונות הקשות עדיין רודפות אתכם בלילה!) ולמדתם שאכילת ג'אנק פוד והימנעות מפעילות גופנית הם אחד הגורמים למחלות לב. אז ברור שתדעו להיזהר יותר טוב מכולם!

 

4. המחויבות האישית שלכם היא במד"א

לא ציפינו מכם לשום דבר אחר, ואנחנו בטוחים שגם אם לא הייתם צריכים לבחור מחויבות אישית, הייתם הולכים להתנדב במד"א. כי למה לא להתחיל להציל חיים כמה שיותר מוקדם? מד"א זה הנוער שעושה חיים!

 

 

5. ניסויים הם שגרת היום-יום שלכם

 

אתם עושים ניסויים מעניינים כל הזמן, ואין מצב שביום שבו יש שיעור ביולוגיה לא תחזרו הביתה עם ניסוי מגניב לספר עליו לחברים ולמשפחה!

 

6. אתם ממש טובים בעבודת צוות

 

עבודות ההגשה בביולוגיה הן בקבוצות, כך שבשלב כזה או אחר אתם נהיים ממש טובים בעבודת צוות. מבטיחים שעד עבודת הגמר בי"ב אתם תהיו אלופים בזה!

 

7. אתם נהנים ללמוד

 

אתם לומדים בצורה סופר-יצירתית ולכן אין מצב שתשתעממו! כשסיימתם ללמוד על מערכת העיכול, הזמנתם פיצות לכל הכיתה (אמנם ג'אנק פוד, אבל חייבים לחגוג איכשהו), וכשסיימתם ללמוד על מערכת הלב, הלכתם לסיור לימודי בבית חולים וראיתם ניתוח אמיתי בלייב!! #אין_יותר_מגניב_מזה

 

 

8. אתם צופים בניתוחים להנאתכם 

 

אתם מחפשים ביוטיוב סרטונים ותכניות שמציגים ניתוחים אמיתיים וצופים בכל ההליכים הכירורגיים הכי מעניינים אבר!

 

9. הספרים האהובים עליכם הם "אשמת הכוכבים" ו"ללכת בדרכך" (ולא בגלל הסיבות הברורות)

 

אתם אוהבים את הספרים האלו לא רק בגלל הסיבות הברורות (העלילה המעניינת למשל), אלא כי הם מעוררים בכם השראה לבנות עתיד טוב יותר. למדתם בשיעורי ביולוגיה על מחלת הסרטן, על מערכת העצבים ועל ניוון שרירים. אתם באמת מבינים מה קרה לוויל ולאוגוסטוס ומצפים ליום שבו תהיו רופאים או חוקרים ותוכלו להמציא תרופות או לנתח וכך לרפא אנשים. כך תצילו חיים ותבטיחו "האפי אנדינג" לסיפורי האהבה הגדולים.

 

10. אתם מתרגשים מגילויים רפואיים

 

מרגש אתכם שפיתחו תרופה למחלה כלשהי, שהמציאו ניתוח חדש, או שיש מכשירים חדשניים להצלת חיים. מה עוד אפשר להגיד, אתם פשוט נשמות טובות!

 

 

11. אתם יודעים מה תרצו לעשות כשתהיו גדולים

 

השאלה הנפוצה שכולם שואלים, "מה תרצו להיות כשתהיו גדולים?", לא מפחידה אתכם בכלל! אתם יודעים שלא משנה מה תעשו בחיים, זה יהיה קשור לביולוגיה - רפואה, תזונה, אימון כושר, מחקר ועוד.

 

 

BIOLOGY - מה הסימן שהכי מייצג אותכם?

 

(כת"צית לירי גושן / liri.rosh1@gmail.com)