מגזין

300 פרקים של בכי, ואנחנו לא מתחרטים על כלום. (צילום: יוטיוב)

10 לקחים לחיים שלמדנו מצפייה ב"האנטומיה של גריי"

לכבוד פרק ה-300 ששודר השבוע, הנה עשר תובנות לחיים שהיו שוות את כל הדמעות

 לירי גושן   |   18/11/2017  |    |    | 

לכבוד פרק ה-300 בסדרה האהובה עלינו, החלטנו להיזכר בכל הלקחים שהפקנו מצפייה ב"האנטומיה של גריי". ולא, אנחנו לא מתכוונים למה שלמדנו מהניתוחים המגניבים שזכינו לראות בסדרה, אלא על הערכים והטיפים לחיים טובים יותר שקיבלנו מכל אחת מהדמויות. אם מישהו ממשרד החינוך קורא את הכתבה הבאה, הנה כל הסיבות למה לדעתנו צריך להקרין את "האנטומיה של גריי" בבתי ספר כחלק מתוכנית הלימוד:

אל תפחדו מהפחד

תזכרו את מה שריצ'ארד וובר אמר (ואם הוא אמר אז הוא יודע, בכל זאת, הוא הרופא הכי ותיק בבית החולים) - "לפעמים זה טוב לפחד. זה אומר שיש לך עדיין מה להפסיד". תחשבו על כל הדברים הטובים שיש לכם בחיים ותרשו לעצמכם לפחד, זה אומר שאתם אנושיים וברי מזל.

via GIPHY

אל תגידו דברים מרושעים לקרובים אליכם

בתחילת הסדרה, שודר פרק בו שתי נערות נפצעו בתאונת דרכים ולא הפסיקו לריב בבית החולים, כשאחת מהן אמרה לשנייה "הלוואי שתמותי". בהמשך הפרק האחות באמת מתה וזה היה הדבר האחרון שהיא שמעה ממנה. אנחנו יודעים שהאחים שלכם יכולים להיות היצורים הכי מעצבנים עלי האדמות לפעמים (אוקיי, רוב הזמן), אבל אתם חייבים לזכור שלא משנה מה הם עושים, הם אוהבים אתכם ואתם אוהבים אותם. אל תגידו להם דברים מרושעים שתתחרטו עליהם בעתיד.    

אם אתם אוהבים מישהו, תגידו לו את זה

כשאנחנו נזכרים בכל הרומנים שהתרחשו בסדרה, מייד קופץ לנו לראש הרומן המרגש של מארק ולקסי, שלא זכה לסוף טוב ומאושר (אנחנו יודעים שבסדרה הזו זה הרבה לבקש, אבל היינו מסתפקים לפחות בחתונה מרגשת). אנחנו לא יכולים שלא לתהות מה היה קורה אילו מארק ולקסי היו אומרים זה לזו שהם אוהבים אחד את השנייה קודם לכן, ומארק היה מקשיב לעצה שנתן בעצמו לג'קסון: "אם אתה אוהב מישהו, תגיד לו את זה. אפילו אם אתה מפחד שזה לא הדבר הנכון לעשות. אפילו אם אתה מפחד שזה יגרום לבעיות. אפילו אם אתה מפחד שזה ישרוף את החיים שלך כליל, תגיד את זה, תגיד את זה בקול רם ותמשיך משם".

חשבו על דרכים יצירתיות לבשר למישהו על חדשות טובות

זוכרים מה מרדית' עשתה כשהיא רצתה לספר לדרק שהיא בהריון? וול, אנחנו פה כדי להזכיר לכם. מרדית' החליטה להיות מקורית ולהדפיס חולצה מגניבה לזולה עם הכיתוב: "האחות הגדולה הכי טובה בעולם", וככה עושים את זה, חברים.

 

כשדברים רעים מכים בכם, המשיכו לצעוד קדימה

ב"האנטומיה של גריי" מככבות דמויות מגוונות ומיוחדות שבחייהן התרחשו טרגדיות נוראיות. המכנה המשותף לכל הדמויות הללו הוא שהן הצליחו לצאת מהמצבים הקשים ולהמשיך הלאה בחייהם. קחו לדוגמא את מרדית' - אימא שלה ניסתה להתאבד מולה ובהמשך היא גם חלתה ומתה מאלצהיימר, אבא שלה נטש אותה, החברים שלה מתו ועזבו זה אחר זה, בעלה מת, היא טבעה, עברה הפלות, שרדה ירי המוני, התרסקות מטוס, הותקפה ע"י מטופל... והיא עדיין עומדת זקוף! אם מר שרדה את כל הדברים הנוראים האלה, אתם יכולים לשרוד הכל! אל תתנו לשום דבר לשבור אתכם.

via GIPHY

הכירו בעובדה שאתם לא מושלמים

הרופאים בסדרה עשו לא מעט טעויות, בין אם זה בניתוחים מסובכים או בחייהם האישיים. אחת הסיבות שאנחנו מעריכים אותם כל כך היא שהם לא נתנו לטעויות שלהם להגדיר אותם, הם למדו מהן וגדלו להיות אנשים ורופאים טובים יותר.

via GIPHY

אל תחפשו זוגיות רק כי אתם לא רוצים להיות לבד

אל תפחדו להיות לבד. נצלו את זמן החיפוש אחרי אהבת אמת כדי ללמוד ולהכיר את עצמכם טוב יותר. אם אתם לא באמת אוהבים מישהו, אל תתפשרו ואל תהיו איתו. עדיף לכם להמתין בסבלנות לאדם הנכון, הוא יגיע בסוף. #אמן

via GIPHY

שמרו טוב-טוב על החברים שלכם

כשאתם בוחרים את החברים שלכם בקפידה, הם הופכים להיות סוג של משפחה עבורכם. הם זמינים לכם 24/7, מקשיבים לכל הבעיות שלכם, נותנים לכם עצות, מרכלים, צוחקים אתכם ולא יצחקו לעולם על איך שאתם רוקדים. תשמרו על הקשרים החשובים האלו, הם יקרים יותר מזהב. 

via GIPHY

אל תתנו לרצונות של אנשים אחרים לבוא על חשבון הצרכים שלכם

כריסטינה לימדה אותנו את השיעור החשוב הזה כשעשתה שיחה למרדית' על יחסיה עם דרק - "אל תתני לצרכים שלו להאפיל על מה שאת צריכה. הוא מאוד חלומי, אבל הוא לא השמש, את השמש". העריכו את עצמכם, כבדו את הרצונות שלכם, והפנימו עד כמה אתם חשובים. אל תתנו לצרכים של אף אחד לבוא על חשבונכם.

נצלו כל רגע בחייכם

אם יש משהו שלמדנו מהסיפורים הקשים ב"האנטומיה של גריי" הוא שהחיים קצרים ובלתי צפויים, והכל יכול לקרות - מטוסים מתרסקים, פצצות מתפוצצות, אנשים חולים במחלות נוראיות, אדם יכול ללכת ברחוב, להציל אישה מאוטובוס בכביש ולהידרס בעצמו #בכי. דווקא בגלל זה אסור לכם להיות שאננים ולוותר על החלומות שלכם. אם אתם רוצים משהו, הלחמו עליו. אל תפספסו הזדמנויות לעשות דברים שיגרמו לכם לאושר.