סטייליש

(צילום: Giphy)

10 טעויות איפור שכולן עושות (וכדאי להפסיק)

אם אתן רוצות תיק איפור מושלם, זו בדיוק הכתבה בשבילכן!

 ראש אחד   |   09/10/2016  |    |    | 

 

כל אחת, גם אם היא אשפית האיפור של החבורה, עשתה לפחות טעות איפור אחת או שתיים (או אלף) בחייה. זאת לא בושה, מטעויות אפשר ללמוד! אז הכינו את המברשות ואת הברונזרים והיכונו לתקן את טעויות האיפור שכולן עושות. מוכנות?

 

 

1. בחירת גוון מייקאפ - לא מה שחשבתן

(צילום: Giphy)

דמיינו את הסיטואציה הבאה: אתן נכנסות לחנות האיפור החביבה עליכן, נחושות למצוא את המייקאפ המושלם, והמוכרת ניגשת אליכן ומתחילה לנסות גוונים שונים של מייקאפ על הפנים שלכן ועל גב כף היד. רגע, סטופ! טעות חמורה ביותר! למרות מה שמקובל לחשוב, את גוון המייקאפ לא מומלץ להתאים לפי גוון גב כף היד, שכן כף היד בדרך כלל שזופה יותר מעור הפנים. המקום הטוב ביותר להתאמת גוון הוא בין קו הלסת לצוואר. רשמתן לעצמכן?

 

 

2. טשטוש המייקאפ בקו הלסת

(צילום: Giphy)

 

בהמשך לסעיף הקודם - אחרי שמצאתן את גוון המייקאפ המושלם עבורכן, הגיע הזמן לאחד השיעורים החשובים. בנות יקרות, חובה - אבל חובה - לטשטש היטב את המייקאפ בקו הלסת, אלא אם כן אתן רוצות שהפנים שלכם "ירחפו" מעל הצוואר. הטשטוש לא דורש המון עבודה, רק השקעה של כמה רגעים, ואתן מסודרות. FLAWLESS#

 

 

3. קונסילר לפני המייקאפ? לא ולא

(צילום: Giphy)

 

הרבה בנות נוהגות למרוח קונסילר לפני המייקאפ, ואנחנו שואלים - לא חבל? יש מייקאפים בעלי כיסוי גבוה שיכולים להספיק לכיסוי פצעונים מסוימים ואפילו לטשטוש כהויות מתחת לעיניים. לכן, הנחת הקונסילר מתחת למייקאפ היא בזבוז מיותר של חומר וכסף. אז מה מומלץ לעשות? מרחו את המייקאפ היטב על הפנים (מזכירים – לטשטש, לטשטש, לטשטש!) ולאחר שסיימתן בדקו איפה נחוץ כיסוי נוסף ורק שם מרחו את הקונסילר בעדינות. 

 

 

4. מריחת פריימר

(צילום: Giphy)

 

אפילו אם יש לכן עור חלק ונטול פצעונים, הרשו לנו לנפץ לכן את האשליה - אתן לא יכולות להתחמק ממריחת פריימר. פריימר חשוב לכל אחת שרוצה לשמור על עור הפנים שלה, זאת אומרת - כולן! כמובן שיש פריימרים המותאמים לסוגי עור שונים. הפריימר ממלא את הנקבוביות, "יוצר" משטח חלק למריחת המייקאפ ומקבע אותו כדי שיהיה עמיד לאורך זמן. מבטיחים לכן, זה לגמרי שווה את ההשקעה.   

 

 

5. מריחת צללית

(צילום: Giphy)

 

אתן רוצות להשיג מראה דרמטי ולהשקיע באיפור העיניים, ולרשותכן עומד מבחר גדול של צלליות. אתן לא יודעת באיזו לבחור, לכן אתן בוחרת צלליות שונות באופן אקראי. ובכן, לא עוד! הצלליות מתחלקות לשני סוגי גימור עיקריים, מאט ושימר. שימוש במאט בלבד מעניק לרוב מראה שטוח (תלוי במבנה העין ובמיומנות, כמובן), ושימוש בשימר בלבד מעניק מראה מוגזם לא טבעי. הסוד לאיפור עיניים נכון הוא באיזון בין השניים. לדוגמה, אפשר למרוח בשקע של העין גוון חום בהיר בעל גימור מאט ובגלגל העין (בעפעף) צללית בעלת גימור שימרי. וכמובן, לא לשכוח לטשטש היטב – פשוט, בסיסי ונכון! תודו לנו אחר כך.

 

 

6. הארות והצללות

(צילום: Giphy)

 

בהחלט אפשר לבצע הארות באמצעות קונסילר, אבל בחירת הקונסילר הבהיר ביותר בחנות היא טעות. הגוון שבאמצעותו אתן צריכות ליצור הארות הוא גוון בהיר יותר בשני גוונים מגוון המייקאפ שלכן. זה תקף גם לגבי הצללות - גוון כהה בשני גוונים מהגוון המקורי שלכן הוא הנכון להצללות. מובן?

 

 

7. שימוש בברונזר להצללות ולפיסול הפנים

(צילום: Giphy)

 

בנות רבות נוהגות להשתמש בברונזר כדי להצליל ולפסל את הפנים (קונטורינג), וזאת טעות קלאסית כי המראה עלול להיראות לא מקצועי. המטרה של פלטות קונטור היא להדגיש את תווי הפנים, ואילו התפקיד של ברונזר הוא להקנות לפנים מראה שזוף. לכן, אם תשתמשו בברונזר (גוונים חמים) להצללה ולקונטור (שבו נהוג להשתמש בגוונים יותר קרים), זה עשוי להיראות לא טוב בכלל, בלשון המעטה.

 

 

8. היילייטר

 

(צילום: Giphy)

היילייטר יכול לעשות קסמים אך גם לגרום לאסונות. כשמניחים את ההיילייטר, חובה להיזהר עם הכמויות, אחרת במקום מראה גלאמי וזוהר יתקבל מראה מיוזע ומוגזם. כשאתן מניחות היילייטר, השתדלו לשים מעט על גשר האף, עצמות הלחיים ומתחת לגבות. זהו, לא להגזים!

 

 

9. עומק לפנים

(צילום: Giphy)

 

הבסיס לאיפור מוצלח הוא הבנת החשיבות בעומק. לדוגמה, כששמים אך ורק מייקאפ ופודרה, האיפור נראה חסר עניין, שטוח לגמרי ומבטל את כל תווי הפנים ובעיקר את עצמות הלחיים. איך ניתן להוסיף עומק? באמצעות ברונזר, סומק, היילייטר וכו'. אבל לא לשכוח לקרוא את הטיפים הקודמים לפני שאתן משתוללות!

 

 

10. ניקיון הפנים

(צילום: Giphy)

 

הטעות האחרונה היא אולי הטעות הנפוצה ביותר ולכן הכי חשוב לשים לב אליה: ללכת לישון מבלי להסיר את שאריות האיפור. כשאתן הולכות לישון עם האיפור, הפנים שלכן ניזוקות. האיפור "חוסם" את הנקבוביות במהלך היום, ושעות השינה הן הזמן של הפנים להתאוורר. שמרו על העור שלכן ונקו אותו היטב - זה הכי חשוב.

 

על אילו טיפים אתן לא מוותרות?

 

 

(כת"צ רתם סהר / rotemsahar.rosh1@gmail.com)

 

בקרו בבלוג של רתם: My-StyleList.com