מגזין

(קרדיט: Giphy.com)

10 דברים שאתם צריכים לדעת על סימון ביילס, המתעמלת הטובה בעולם

אנחנו כבר התאהבנו, ואתם?

 ראש אחד   |   11/08/2016  |    |    | 

 

 

סימון ביילס רק בת 19, והיא כבר כובשת את כל כותרות העיתונים בעולם. אומרים עליה שהיא אחת המתעמלות הכי טובות בעולם, שהיא בליגה משל עצמה ושכרגע, בעצם, אין לה באמת מתחרות. אנחנו כל כך התרשמנו ממנה, שהחלטנו לחקור ולבדוק - מי את, סימון ביילס?

 

1.   היא התגשמות החלום האמריקאי 

 

מכירים את המושג "החלום האמריקאי"? נסביר בקצרה: ילדים באמריקה (האמת, גם קצת בארץ) מתחנכים להאמין שאם הם ירצו משהו ויעבדו מספיק חזק למענו, הם יצליחו להשיג אותו. לא נתחיל להתווכח פה אם זה נכון לא, רק נציין שמספיק מחקרים מראים שלמעמד הסוציו-אקונומי שלנו יש השפעה מאוד גדולה על סיכויי ההצלחה שלנו, ולא משנה כמה אנחנו רוצים דבר מה. מכל מקום, אי אפשר להכחיש שהסיפור של סימון ביילס הוא אכן התגשמות החלום האמריקאי. אמה של סימון התמודדה עם התמכרות קשה לסמים ושמונת ילדיה הוצאו מחזקתה. כשסימון הייתה בת שלוש, עברה לגור להתגורר עם סבה וסבתה ביוסטון שבטקסס, ועד היום היא מתייחסת אליהם כאל הוריה.  

 

2. היא נמוכה

הגובה שלה הוא 1.45!  

 

3. היא המתעמלת עם הכי הרבה מדליות זהב מאליפויות עולם בהתעמלות מכשירים 

 

מה שבעצם הופך אותה למתעמלת הטובה בעולם. היא גם המתעמלת הראשונה שזכתה במקום הראשון באליפות העולם שלוש שנים ברציפות! 

 

4. יש תרגיל על שמה  

 

כשספורטאי מציג לעולם ההתעמלות תרגיל שלא נעשה בעבר, הוא זוכה שיקראו לתרגיל החדשני על שמו. "הביילס" מתייחס לשני הסיבובים וחצי שהיא עושה באוויר, תרגיל שאף אחד לא עושה מלבדה. תראו איזו מקסימה סימון כשהיא מסבירה מה זה בדיוק "הביילס": 

 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=EpW-XSVepe0

 

 

5. היא מעריצה את זאק אפרון וצופה ב"משפחת קרדשיאן"! 

 

וזאק אפרון מעריץ אותה בחזרה (כי איך אפשר שלא?)! כשסימון התארחה אצל אלן דג'נרס, אלן הציעה לה ללבוש בגד גוף מעוטר בפרצופו של זאק. כשזאק ראה את זה, הוא צייץ לסימון בהצלחה באולימפיאדה. התגובה שלה: "אומג, אני חושבת שאני הולכת להתעלף, אומג, אני בוכה! תודה לך". היי, היי, אם מישהו צריך להתעלף פה זה זאק, לא את, סימון! 

 

https://twitter.com/Simone_Biles/status/751225839518294016

 

6. היא מפחדת מחרקים 

 

מוכנים לסרטון הכי טוב ביוטיוב? כשסימון זכתה במקום הראשון באליפות העולם בשנת 2014, חברתה לפודיום אמרה לה שיש לה דבורה בזר. התגובה של סימון? עזבו, תראו בעצמכם: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Az3ytVFM7ew

 

 

7. היא התחילה להתאמן במקרה

 

מספרים שסימון תמיד הייתה ילדה אתלטית ושלימדה את עצמה לעשות פליק פלאק בחצר ביתה. בגיל שש, במהלך טיול כיתתי לאולם התעמלות מקומי, ראתה סימון מתעמלות והחלה לחקות אותן. לאחר הטיול היא הצטרפה לנבחרת ההתעמלות האזורית, וכעבור שנה שמה עליה עין המאמנת איימי בורמן והחלה לאמן אותה ברצינות. איימו מלווה את סימון עד היום וסימון מתייחסת אליה כאל אימא שנייה.

 

<> warm up before the Sr. Women's 2016 Secret U.S. Classic at the XL Center on June 4, 2016 in Hartford, Connecticut. (צילום: אימג'בנק/ GettyImages)

 

 

8. בזכותה גילינו שאפשר לעשות פרסומת פמיניסטית לאבקת כביסה

 

 

פרסומות לאבקות כביסה ידועות בסקסיזם שלהן - פעמים רבות הן מציגות אישה שעושה כביסה וגבר בחלוק לבן, כביכול מדען, שמסביר לה מה היא צריכה לעשות. כשסימון נבחרה להיות הפרזנטורית של אבקת הכביסה "טייד", היא שברה את המסורת הזאת: אמנם היא עדיין עושה כביסה, אבל היא גיבורת על שעושה כביסה! 

 

https://www.youtube.com/watch?v=uRdleKwYeAY

 

 

9. דני סנדרסון עשה עליה סרטון קורע מצחוק

 

טוב, זה לא קשור ישירות אליה, אבל ראיתם את הסרטון הקורע מצחוק של הזמר דני סנדרסון שרץ ברשת בימים האחרונים? לא יכולנו שלא להכניס אותו לפה, סורי. 

 

 

 

 

10. יש לה אינסטגרם מעורר השראה 

 

תעקבו אחריה. אמנם תרגישו קצת רע לגבי היכולות הגופניות שלכם, אבל לפחות תוכלו לראות איך נראים חיים של מתעמלת אולימפית מאחורי הקלעים. 

 

 

 

a rope a day keeps... uhh I lost my train of thought fill in whatever you want!! ?

A video posted by Simone Biles (@simonebiles) on

 

 

WOW - היא נהדרת!

 

 

(אינה טוקר / Inna.rosh1@gmail.com)