בידור

צילום: יוטיוב

10 דברים שאתם צריכים לדעת על "מואנה" לפני שאתם צופים בסרט

ואתם הולכים לראות אותו, שיהיה לכם ברור. 

 אינה טוקר   |   09/12/2016  |    |    | 

 

זוכרים איך לפני שנה ושלושה חודשים (אבל מי סופר?) דיווחנו בהתרגשות שדיסני מתכננים להוציא סרט בכיכובה של נסיכה חדשה שנתאהב בה? אז זה סוף-סוף קרה! "מואנה" עלה אתמול על המסכים והוא עמד בכל הציפיות שלנו (אפילו שהיא לא נסיכה, היא הבת של הצ'יף!). לפני שאתם הולכים לצפות בו בקולנוע (אבל גם אם כבר ראיתם), קיבצנו לכם 10 עובדות שאתם חייבים לדעת עליו:

 

1.  אאולי קרביו, שמדבבת את מואנה, היא נערה בת 16 שמעולם לא שיחקה באופן מקצועי. היא מתגוררת בהוואי ונראית בדיוק כמו מואנה (אבל זה במקרה - הסקיצות של מואנה היו מוכנות לפני שאולי נבחרה לדבב אותה). אה, והיא שרה את כל השירים בסרט.

 

(צילום: יוטיוב) (צילום: יוטיוב)

 

 

2. יוצרי הסרט אמרו בראיונות שאולף מ"לשבור את הקרח" מופיע בסרט כחלק מהמסורת של דיסני להחביא מסרים סמויים בסרטים שלהם. אנחנו אישית לא ראינו אותו, אז אם אתם מוצאים אותו עדכנו אותנו. כן נצפו: פלאונדר מ"בת הים הקטנה" וסוון "מלשבור את הקרח". 

 

3. במקור הסרט היה אמור להתמקד במאווי, ומואנה הייתה אמורה להיות דמות משנה. במהלך פיתוח התסריט היוצרים הבינו שמואנה היא הגיבורה האמיתית של הסרט. 

 

4. היוצרים לא עשו אודישינים לתפקיד של מאווי - הם רצו את דה רוק (דווין ג'ונסון) מהתחלה. 

 

 

 

5. כשהיוצרים נסעו לאיים הפסיפיים לעשות תחקיר לסרט, הם ראו שם המון תרגולים וחזירים, לכן הם החליטו להכניס חזיר ותרנגול לסרט. 

 

6. ואם כבר מדברים על החזיר - זה לא קול אנושי שמדבב אותו, אלא קולות חזיר אמיתיים. התרנגול, לעומת זאת, כן מדובב. 

 

be0d48bed22c49c8165a03f3bb82219b

 

7. דיסני לוקחים ברצינות את התחקירים שלהם: כל הבגדים שמואנה לובשת עשויים מחומרים שהיו על האיים הפסיפיים בתקופה שבה היא חיה.

 

8. לין-מנואל מירנדה, מלחין הפסקול, הוא האיש שעומד מאחורי הסנסציה הכי גדולה של ברודווי בשנים האחרונות - המחזמר "המילטון". יוצרי הסרט קיבלו אותו לתפקיד לפני שהמחזמר יצא והוא עבד במקביל על שני הפרויקטים האלה. הפסקול של הסרט מעולה, ושיר הנושא כבר תקוע לנו בראש. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=iPoqh2rmS4I

 

9. העבודה על הסרט ארכה חמש שנים. 

 

10. אחד מיוצרי הסרט אמר שהמסר המרכזי של "מואנה" הוא "תגלו מי שאתם".