מגזין

(צילום: Giphy)

תוצרת הארץ: 5 המצאות ישראליות גאוניות ששינו לנו את החיים

החל מבמבה ועד דיסק און קי, לא ברור איך חיינו בלי ההמצאות האלה.

 ראש אחד   |   08/10/2016  |    |    | 

 

 1. במבה

(צילום: אינסטגרם @bamba1230) (צילום: אינסטגרם @bamba1230)

 

סירייסלי, יש מישהו שלא מכיר את אהבת האמת הצהובה בטעם הבוטנים? בקלות אפשר להגדיר את הבמבה כחטיף של המדינה. לא משנה בני כמה אנחנו, לעולם לא יימאס לנו לאכול את זה!

תופתעו לגלות שטעמה המקורי של הבמבה היה בכלל גבינה וכי בתחילת דרכו החטיף לא הצליח כלל. למזלנו, מהר מאוד הבינו שטעם הבוטנים מוצלח יותר, ואין ספק שהמצאת הבמבה שינתה את ההיסטוריה, או לפחות את חיינו. תגידו, גם אתם רעבים פתאום?

 

 2. טאקי

(צילום: אינסטגרם @mayabercovitz) (צילום: אינסטגרם @mayabercovitz)

 

אין אחד מאיתנו שלא התנסה במשחק הקלפים הכי ישראלי שיש, ובינינו, גם הכי מהנה. מיד עם צאת המשחק לחנויות בשנת 1983 הוא הפך לרב מכר במדינות רבות וכמובן שגם אצלנו. האמת, ממש כדאי לכם לשחק איתנו טאקי, אבל אל תתבאסו אם תפסידו, בסדר?

 

 3. Waze

(צילום: אינסטגרם @waze) (צילום: אינסטגרם @waze)

 

אין ספק שמדובר באחת מההמצאות השימושיות והחיוניות ביותר שקיימות היום בחנויות האפליקציות. אז מה אם לא לכולנו יש רישיון? עוד מעט, עוד מעט... מדובר באפליקציית הניווט לסמארטפונים שפיתחה החברה הישראלית Waze Mobile, שנמכרה לגוגל ביוני 2016. Waze, שאנחנו באמת מתקשים לנווט בדרכים בלעדיה, היא אפליקציה שיתופית, כלומר היא מתעדכנת בזכות קהילה ענקית של נהגים המשתפים בנתוני התחבורה בזמן אמת, וזה בעצם מה שכל כך מייחד את האפליקציה. אז... תיקחו אותנו לסיבוב?

 

4. דיסק און קי

(צילום: אינסטגרם elibuchabza) (צילום: אינסטגרם elibuchabza)

 

הידעתם? הדיסק און קי (או בעברית: החסן נייד) הוא המצאה הישראלית. כן, בשנות האלפיים המוקדמות היה מדובר בלהיט, גם אם כיום פחת בו השימוש. בסדר, הגיוני, אבל עדיין - אין ספק שהמכשיר הזעיר שינה לנו את החיים ועזר לנו רבות. 

 

5. דוד שמש

(צילום: אינסטגרם asaffree) (צילום: אינסטגרם asaffree)

 

האם אי פעם תהיתם לעצמכם למי צריך להודות על המים החמים במקלחת? אם יש לכם בבית דוד מים חשמלי, אז כנראה כדאי שתודו לאימא או אבא שהדליקו אותו בשבילכם, אבל אם יש לכם דוד שמש, כדאי שתדעו - מדובר בהמצאה ישראלית!

אין ספק שקצת הכרת תודה לא תזיק, לכן ננצל את ההזדמנות להודות לד"ר צבי תבורי, פיזיקאי שעלה לישראל מאירופה בשנות הארבעים ועסק בחקר אנרגיית השמש כדי למצוא מקורות אנרגיה חלופיים וזמינים. ד"ר תבורי הוא שיזם את השימוש באנרגיית השמש לחימום מי המקלחת. תודה רבה לך, דוקטור!

 

 

אז איזו המצאה שינתה לכם את החיים?

 

 

 

(כת"צ אביב מסיקה)