בידור

צילום: מתוך הסדרה "חברים"

תאוריית המעריצים הזאת על הבן של רוס מ"חברים" תשבור לכם את הלב

כל השנים האלה תהינו מה קרה לו, ועכשיו יש לנו תשובה.

 ראש אחד   |   07/11/2016  |    |    | 

 

בכל פעם שאנחנו צופים ב"חברים" (ובזכות השידורים החוזרים זה קורה די הרבה) אנחנו שואלים את עצמנו את אותה השאלה; לאן נעלם הבן של רוס בעונות האחרונות של הסדרה? כולנו זוכרים שבן מילא תפקיד די משמעותי בעונות הראשונות, אבל בעונות האחרונות בקושי מדברים עליו, לא רואים אותו ומתעלמים לחלוטין מהעבודה שנולדה לו אחות קטנה. 

 

הבלוג whatwouldbaledo החליט לבדוק לעומק את הסוגיה הזאת והגיע למסקנה העצובה שכנראה רוס איבד את המשמורת של על בן ולכן הוא כבר לא נוכח בחייו. בפוסט ארוך הוא מסביר את הסיבות לכך: רוס הוא רחוק מלהיות האבא המושלם; הוא אובססיבי, תחרותי, לא טוב בעבודה שלו, הוא שכב עם סטודנטית שלו והוא הפגין בעברו אלימות נגד נשים (בפרק "אונאגי" הוא ניסה לגרום למדריך הגנה עצמית לתקוף את רייצ'ל ופיבי כדי לבחון את ערנותן).

 

נכון שמדובר באפיונים קומיים לכאורה, אבל כשמסתכלים עליהם לעומק, הם לא כל כך מצחיקים, להפך, יש בהם ממד מטריד. אולי קרול (אשתו לשעבר) שמה לב לנורות האדומות האלה והחליטה לדרוש משמורת מלאה על בן? 

 

כמובן שהיעדרותו של בן מהסדרה עשויה להיות גם פשלה או עצלות תסריטאית. כפי שקורה בהמון סדרות, התעסקות עם ילדים שחקנים עולה הרבה כסף ודורשת קווי עלילה שלאו דווקא יעניינו את הצופה הממוצע. לכן, פעמים רבות ילדים "נעלמים" מהמסך ואנחנו לא רואים אותם יותר (למשל הילדים של מרדית' מה"אנטומיה של גריי", דוגמה אחת מני רבות).

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)