יחסים

(צילום: shutterstock)

"שיקרתי בבית הספר שאני אשכנזי, ואני מפחד שיגלו זאת"

אבי, בן 14, עבר לבית ספר חדש בצפון תל אביב והוא מפחד לחשוף את המוצא שלו. מה הייתם מציעים לו לעשות?

 ראש אחד   |   05/05/2016  |    |    | 

 

נדמה שכל מי שאי פעם עבר לבית ספר חדש יכול להתחבר לתחושת הזרות. בין אם זה כי האנשים לא אינם מוכרים ובין אם כי הדברים שהם אוהבים לעשות שונים מהותית מהדברים שאתם הייתם רגילים לעשות. זה המקרה של אבי, נער בן 14 שעבר לתיכון בצפון תל אביב, והוא מספר שרוב תלמידי כיתתו אשכנזים. אבי החליט לשקר לגבי זהותו ולגבי המצב הכלכלי שלו כדי שהוא לא ירגיש שונה, אך הטיול השנתי מתקרב ואימא שלו רוצה להצטרף. הוא מפחד שכולם יגלו ששיקר. אבי מתייעץ עם הגולשים באתר ask people ומבקש לשמוע את דעתם. 

 

hjkjk

 

רוב המגיבים אומרים לאבי שאין לו במה להתבייש. בנוסף, רבים מהגולשים מתפלאים שב-2016 יש איזושהי חשיבות למוצא של בני האדם (אנחנו איתם, דרך אגב). הם מציעים לאבי להירגע, לא לפגוע באימא שלו ולא לבקש ממנה שתשקר בשבילו. לדעתם, עליו פשוט לספר את האמת לחבריו - שהוא חשש מהתגובה שלהם ולכן שיקר. 

גם ליועצת האתר, שירלי קליין, יש עצה לאבי.   

 

אבי יקר,

אני בהחלט מבינה את הצורך שלך להיות חלק מהקבוצה ולהרגיש שייך. יחד עם זאת, יש דרכים רבות שבהן אתה יכול להרגיש טוב בבית הספר ללא קשר לעדה. אני בטוחה שיש בך הרבה צדדים טובים וחיוביים, והמוצא והמצב הכלכלי בבית בכלל לא רלוונטיים. נסה לחשוב על התכונות ועל הערכים שמיוחדים לך ושבזכותם ילדים רוצים להיות בחברתך, למשל: האם אתה אוהב לעזור לזולת? האם יש לך חוש הומור? מהם תחומי העניין שלך? האם אתה חבר טוב? האם ניתן לסמוך עליך? האם כיף להיות בחברתך? האם יש על מה לדבר איתך? המוצא שלך הוא חלק ממה שמגדיר אותך, הוא לא חזות הכול. כל בן אדם בונה ומגדיר את עצמו במו ידיו, וזה מה שחשוב גם לסביבתו וזה בסופו של דבר מה שמשנה. לגבי הטיול - תהיה בטוח בעצמך ואל תעשה עניין ממוצאך. קח את זה למקום של הומור ואל תיכנס ללחץ מיותר. אם הילדים יראו שאתה לא עושה עניין מכך, הם ירפו גם. חשוב שתראה את העיקר – לבלות עם אימא - ולא את הטפל – להתעסק במוצא שלך.

בהצלחה,

שירלי קליין – מטפלת משפחתית זוגית מוסמכת, מומחית בבני נוער.

 

LOVE - כבדו את כולם ללא קשר למוצא שלהם. 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)