מגזין

(מתוך יוטיוב)

שיימינג בשידור חי: אתם חייבים לראות את כתב החדשות החצוף הזה

אנחנו לא מאמינים למראה עינינו! 

 ראש אחד   |   16/05/2016  |    |    | 

 

אחת הרעות החולות בחברה שלנו היא שאנשים עדיין מרשים לעצמם להגיד לנשים כיצד עליהן להתלבש ולהיראות. בין אם הם מנסים לכסות אותן (כאילו שצניעות היא ערך שנמדד בבגדים) ובין אם הם מנסים להפשיט אותן ("למה את מתלבשת כמו דוסית?"), בסופו של דבר מדובר בצורך סקסיסטי לשלוט בנשים ולדכא אותן. ולמרות שהמודעות לעניין הזה גדלה מאוד בשנים האחרונות, אנחנו עדיין עדים לביטויים חוזרים ונשנים של התופעה המצערת הזאת, למשל ההחלטה לאסור על תלמידות ללבוש מכנסיים קצרים או למשל מה שעשה המגיש החצוף הזה, שכיסה בשידור חי את החזאית שעובדת לצדו והסביר "קיבלנו מיילים על הלבוש שלך". כן, זה מה שהוא עשה, קראתם נכון. 

 

הסיפור התרחש בקליפורניה. החזאית ליברטה צ'אן הייתה בעיצומה של הגשת תחזית מזג האוויר, ומגיש מהדורת החדשות כריס בורוז העביר לה קרדיגן ארוך שרוולים. כשהיא שאלה אותו למה הוא מעביר לה את הקרדיגן ואם זה כי קר באולפן, הוא ענה לה שחברת החדשות קיבלה הרבה מיילים בנוגע ללבוש שלה ולכן כדאי שהיא תכסה את עצמה.

 

https://www.youtube.com/watch?v=JhqT9XnsXuY

 

 

 

בעינינו, מדובר במעשה כל כך מתנשא ומעצבן! ועוד אחר כך צייץ הכתב ש"הבעיה נפתרה: חצי מהמיילים שקיבלנו אהבו את השמלה וחצי לא, מצאנו פשרה". מה?! באיזו זכות הוא אומר לה מה היא צריכה ללבוש ועוד בדיוק ברגע שהיא עושה את עבודתה? מה זה אומר "מצאנו פשרה"? אלה הבגדים שלה! מדובר בשיימינג לכל דבר (וברגע טלוויזיוני סופר-מוזר שמעביר בנו צמרמורות של אי-נוחות).

 

כמובן שלא רק אנחנו זעמנו כשראינו את הווידאו הזה אלא גם כל האינטרנט. קבלו ציוצים נבחרים בנושא:

 

 

 

 

SAHME - פשוט חוצפה! 

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)