סלבס

(צילום מסך: יוטיוב)

שיילין וודלי שוברת שתיקה לראשונה אחרי ששוחררה ממעצר

היא לוחמת אמיתית. 

 ראש אחד   |   13/10/2016  |    |    | 

 

 

שיילין וודלי, כוכבת "אשמת הכוכבים" וסאגת "מפוצלים", נעצרה ביום שני האחרון לאחר שהשתתפה בהפגנה נגד בניית צינור נפט ארוך שיעבור דרך נהר מיזורי ובארבע מדינות שונות בארצות הברית. פעילים למען איכות הסביבה טוענים שהצינור יזהם את המים ויפגע במערכת האקולוגית שמתקיימת באזור הנהר הזה. כמו כן, תוואי הצינור עובר בישובים של קהילות אינדיאניות, והוא יזהם את מי השתייה שלהם ויפגע באתרים היסטוריים של הקהילות הילידיות שראויות לשימור.

 

שיילין נעצרה בעוון הסגת גבול עם 26 פעילים נוספים, שמחו יחד איתה בהפגנה שקטה נגד חברת הנפט שרוצה לבנות את הצינור. שיילין ניצלה את מעמדה ככוכבת ותיעדה את המעצר שלה בסרטון לייב בפייסבוק. למעלה מ-3.5 מיליון איש כבר הספיקו לצפות בסרטון בן השעתיים, שבסופו אומרת שיילין: "אני מקווה שהתקשורת המרכזית צופה בזה". 

 

 

 

 

 

שיילין שוחררה בערבות, ואתמול סוף כל סוף הוציאה התייחסות רשמית לעניין. הכוכבת העלתה לאינסטגרם תמונה של נהר מיזורי וצירפה שיר שכתבה ובו היא מייחלת לעתיד ורוד יותר. מהפוסט ניתן להבין ששיילין לא נרתעה מהמעצר ושהיא תמשיך להילחם נגד הנחת הצינור הנפט. 

 

 

 

כמו כן, הדובר של השחקנית מסר את ההודעה הבאה: "שיילין מעריכה מאוד את התמיכה שהיא מקבלת, לא רק למענה, אלא בעיקר למען המשך המאבק נגד בניית הצינור של חברת Dakota Access".

 

בסופו של דבר צפויה שיילין לעמוד במשפט, והיא עלולה לקבל עונש של עד שישים יום מאסר וקנס בסך 3,000 דולר. 

 

 

SUPERGIRL - שיילין, אנחנו לגמרי איתך! 

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)