בידור

האחים גרין במטבח (צילום: ערוץ MTV)

ריאיון עם האחים הכי מגניבים ביוטיוב

הם מכינים אך ורק אוכל שכל אחד יכול להכין בבית שלו, קיבלו תוכנית ב-MTV בזכות ערוץ היוטיוב שלהם והם מארחים בה סלבס כמו אד שירן. תפסנו לריאיון את האחים היוטיוברים הכי מגניבים כרגע, האחים גרין.

 ראש אחד   |   28/07/2015  |    |    | 
האחים גרין במטבח (צילום: יח"צ) האחים גרין במטבח (צילום: ערוץ MTV)

הם מכינים אך ורק אוכל שכל אחד יכול להכין בבית שלו, קיבלו תוכנית ב-MTV בזכות ערוץ היוטיוב שלהם והם מארחים בה סלבס כמו אד שירן. תפסנו לריאיון את האחים היוטיוברים הכי מגניבים כרגע, האחים גרין.

למייק וג'וש גרינפילד נמאס. מגיל צעיר הם חובבי בישול גדולים ("אימא שלנו לא ידעה לבשל, אז היינו צריכים לעשות הכול בעצמנו"), אך כל התכניות שהם ראו בערוץ האוכל, שהיה הערוץ האהוב עליהם, רק לימדו אותם להכין אוכל גורמה שהם בחיים לא יצליחו להכין. אז מה הם עשו? קיצרו קצת את שם המשפחה, עברו לתפוח הגדול, ניו יורק סיטי, ופתחו ערוץ יוטיוב. עכשיו, כשיש להם כבר תכנית משלהם ב-MTV (שמשודרת גם בארץ, אל תדאגו. ב-MTV סדרות, ערוץ 25 בהוט), תפסנו אותם לשיחה על אוכל, משפחה ותהילה:

בתור התחלה, מאיפה הגיע הרעיון לסרטונים?

מייק: "הכול התחיל כשגרנו ביחד בברוקלין והתחלנו לבשל הרבה יחד. אחד החברים שלנו, שהיה יוצר סרטים, התחיל לצלם אותנו ומשם זה פשוט התגלגל. גילינו שזה כיף וצילמנו מלא סרטונים".

אתם לא מתפתים מדי פעם להכין אוכל קצת יותר מורכב?

מייק: "אנחנו מבשלים בלי הכשרה אמיתית, זה אף פעם לא משהו בסגנון 'אתה חייב למלא את ההוראות במתכון הזה'. אנחנו כן מכינים מדי פעם ארוחות יותר גדולות לחברים שלנו, אבל בסופו של דבר אנחנו משתדלים להתמקד באוכל שכל אחד יכול להכין במטבח שלו".

אם היינו צריכים לבלות כל כך הרבה זמן עם האחים שלנו, סביר להניח שהיינו משתגעים. איך זה לבלות כל כך הרבה זמן זה עם זה?

ג'וש: "זה מצחיק, כי אני ומייק כל כך שונים זה מזה. יש בינינו הרבה דמיון, כמובן – גדלנו באותו מקום, השפענו הרבה זה על זה לאורך השנים - אבל יש בינינו גם לא מעט הבדלים. אני נוטה להיות משוגע, ומייק בדרך כלל הוא היציב יותר, זה שרואה מטרה ומכוון אליה. ורואים את ההבדלים האלו גם במטבח, כל אחד מביא את מה שיש לו. וכן, כמו אחים רגילים אנחנו רבים מדי פעם".

מהי המנה הכי טובה שהכנתם אי פעם?

מייק: "וואו. בעונה האחרונה היו לנו כמה מנות מטורפות. ג'וש ואני אוהבים להכין אוכל רחוב, זאת אחת האהבות הכי גדולות שלנו - לצאת החוצה, לקבל השראה ממקומות שונים ואז לחזור ולבשל את הגרסה שלנו למה שטעמנו. אחד הדברים שעשינו היה סטייק גבינה יפני. לקחנו אוכל מהילדות שלנו בפילדלפיה, למשל פילי צ'יז סטייק, והכנו את זה עם טוויסט יפני".

ג'וש: "השניצל שהכנו פעם. זה היה שילוב של אוכל גרמני, ויאטנמי וכמובן עם השפעות מהבית בפילדלפיה. זה היה מדהים".

https://www.youtube.com/watch?v=yiGG_kBFAxg

 

מה אפשר לראות בתכנית ששונה מהסרטונים שלכם ביוטיוב?

ג'וש: "אני חושב שהתכנית לוקחת את כל מה שאנחנו עושים בסרטונים, אבל הצופים זוכים לראות הרבה יותר. בתכנית אתם יכולים לראות אותנו יוצאים לרחובות של ניו יורק ואז חוזרים הביתה והופכים את ההשראה הזאת למנות חדשות לגמרי. אפשר גם לראות אורחים שמכינים איתנו אוכל, כמו אד שירן".

תיארתם לעצמכם שאי פעם תגיעו לנקודה הזאת - לתכנית בישול משלכם בטלוויזיה?

מייק: "גדלנו על ערוץ האוכל, זה היה חלק גדול מהילדות שלנו. היינו נשארים בבית רק כדי ללמוד לבשל, היינו מדליקים את הטלוויזיה ולומדים הכול משם. תמיד רצינו תכנית שתהיה נגישה יותר לדור שלנו, שמציעה מרכיבים פשוטים ושלא מחייבת שימוש בגאדג'טים מטורפים במטבח. אז זאת תמיד הייתה סוג של מטרה בשבילנו, לצאת החוצה וליצור תכנית טלוויזיה בשביל אנשים רגילים, כמונו וכמוכם".

מה היה הכישלון הכי גדול שלכם במטבח?

"בפרק הראשון אנחנו מכינים פלאפל. לפני שהגענו למתכון הנכון, בערך אחרי חמישה ניסיונות, הכנו את זה לא נכון והפלאפל יצא לח – כך שברגע שניסינו לטגן אותו, הכדורים פשוט התמוססו לתוך השמן. זה לא כל כך מגניב לנסות להכין פלאפל ואז כשאתה בודק מה המצב הוא פשוט לא שם". 

טוב, אנחנו ממליצים לאחים לבקר בישראל – הם בהחלט ילמדו פה איך להכין פלאפל כמו שצריך.

מה תגידו לבני נוער שגם רוצים לפתוח ערוץ יוטיוב מצליח?

שניהם: "תמצאו מה שאתם הכי אוהבים לעשות. אם חוזרים למה שעשינו בהתחלה, הסרטונים הראשונים שלנו לא מאוד שונים ממה שאנחנו עושים עכשיו. אנחנו מבשלים בשביל אנשים ופשוט עושים כיף. אז מצאו את מה שאתם אוהבים לעשות, צלמו את זה והעלו ליוטיוב. זה מאוד פשוט".

bg_treated_site_images09 בתיאבון! (צילום: ערוץ MTV)

YUM - אנחנו כבר רעבים!

(כת"צ תמר ליכטינגר / tamar.rosh1@gmail.com)