מגזין

#קללללל (צילום: יוטיוב)

רוצים לשפר את האנגלית שלכם? כך תעשו זאת בקלות

לט'ס דו דיס! 

 אגם אלנקוה   |   18/03/2017  |    |    | 

 

הידעתם כי על פי ההערכות, יש בין 500 מיליון ל-1.8 מיליארד דוברי אנגלית ברחבי העולם? האמת, זה לא מפתיע. אנגלית היא אחת השפות המדוברות בעולם, וכיום כמעט ואי אפשר להסתדר בלעדיה. אז למקרה שגם אתם חולמים על היום שבו תדעו אנגלית פרפקט ורוצים לדעת קצת מעבר למה שמלמדים בבית הספר, קיבצנו עבורכם 7 דרכים כיפיות ללמוד אנגלית. ודרך אגב, הטיפים האלה נכונים גם ללימוד כל שפה אחרת. יור וולקאם!

 

1. חיים בסרט

הקשבה לשפה היא אחד הדברים הבסיסיים ביותר שנדרשים ללימוד אנגלית. בצורה זו אנו מתרגלים לשפה ומשפרים את שטף הדיבור והמבטא. רק חבל שלפעמים הכתוביות בעברית, שמצורפות לרוב הסרטים האמריקאים, מסיחות את תשומת לבנו מהבנת השפה הזרה וגורמות לנו לקרוא אוטומטית מהתרגום מבלי לנסות להבין לבד מה שמענו. לכן, בפעם הבאה שאתם צופים ב"שקרניות", נסו להחליף את הכתוביות בעברית בכתוביות באנגלית. כך גם תתרכזו בשמיעת האנגלית וגם תעשירו את אוצר המילים שלכם. מרגישים שקשה לכם להבין את העלילה? לכו על סרט שאתם מכירים בעל-פה.

 

ללמוד בזמן צפייה בטלויזיה? זהו יום המזל שלנו!(קרדיט: Giphy.com)

 

2. יוטיוב זה שם המשחק

 

צופים רק ביוטיוברים ישראלים? אנחנו יודעים שהוולוג של אריאלה שלנו ממכר, אבל נסו להרחיב את מעגל היוטיוב שלכם וצפו גם ביוטיוברים דוברי אנגלית. כמו צפייה בסרטים וסדרות, גם צפייה ביוטיוב תסייע לכם להתרגל לשפה. וקבלו בונוס: סרטוני יוטיוב קצרים וקלילים יותר מסרטים וסדרות, ובדרך כלל אין בהם עלילה מורכבת שדורשת הבנה עמוקה.

 

הכירו את המורה לאנגלית החדשה שלכם, לילי! (קרדיט: Giphy.com)

 

3. הכול ברשת 

 

עולם האינטרנט עשיר ומלא תוכן בשפה האנגלית, כך שכל אחד יכול למצוא נושא שאליו הוא מתחבר, וכך גם תהליך הלימוד יהיה מוי פאן! התחילו בדברים קטנים, למשל חיפוש תמונות באנגלית. עם הזמן נסו לקרוא כתבות קלילות ולעשות בחני אינטרנט באנגלית. לא תאמינו כמה שזה ממכר!

 

מי היה מאמין שללמוד אנגלית יכול להיות כה כיף (קרדיט: Giphy.com)

 

4. לדבר, לדבר, לדבר

 

הדודים מאמריקה באו לביקור? השכנים מארחים תיירים מחו"ל? פתחו איתם בשיחה! אין דבר פרקטי יותר מאשר פשוט לדבר את השפה. אל תתביישו לתרגל את האנגלית שלכם בגלל ענייני דקדוק לא נכון או אוצר מילים דל. אתם יודעים, תמיד אפשר להיעזר בפנטומימה, ושלמות דורשת אימון. לא מכירים דוברי אנגלית בסביבתכם הקרובה? דברו עם ההורים, האחים או אפילו עם ה-bff. כך לא רק אתם תרוויחו.

 

בואו נדבר על זה! (קרדיט: Giphy.com)

 

5. תקראו לאנגלית את הצורה!

 

קריאת ספרים באנגלית מרחיבה את אוצר המילים ומשפרת את השימוש הדקדוקי הנכון בשפה. ואם אתם נרתעים כי יש לכם טראומה מדוחי הקריאה שקיבלתם להכין בשיעור אנגלית - אל תחששו, כנראה היה מדובר בספר לא מעניין במיוחד. בחרו לכם ספר באנגלית שאתם אוהבים וכבר קראתם בעברית. לא מכירים מילים מסוימות? בשביל מה יש גוגל?!

 

אולי כדאי שתתחילו מספר עם המון תמונות (קרדיט: Giphy.com)

 

6. יום חדש, משפט חדש

 

כדי לכתוב משפט נכון באנגלית צריך אוצר מילים רחב, שימוש נכון בזמנים, דקדוק ואיות נכון. כדי לתרגל את יכולות הכתיבה שלכם, כתבו כל יום משפט אחד באנגלית. זה יכול להיות לפני השינה, בבוקר או בכל זמן פנוי אחר. גוונו בזמנים הדקדוקיים ונסו להשתמש בכל פעם במילים אחרות.

 

להעלות סטטוס, נחשב? (קרדיט: Giphy.com)

 

7. שירו את זה!

 

אנחנו מודים שהטיפ הזה הוא האהוב עלינו. הוא קל, פשוט וכיפי בטירוף, וכל מה שצריך על מנת ליישם אותו הוא לשמוע שירים באנגלית! ולא סתם לשמוע, אלא ממש להקשיב למילים של השירים האהובים עליכם ואפילו לשנן אותן בעל-פה. בונוס: תרגמו שירים אהובים לעברית. כך גם תכירו יותר טוב את השיר וגם תעשירו את אוצר המילים. אנחנו לא לוקחים אחריות על תרגומים מביכים כמו "אני מאוהב בצורה שלך", תודו שזה נשמע קצת פחות טוב מהמקור של אד שירן.

 

 

מזל שיצא אלבום חדש, יש מלא שירים לשנן! (קרדיט: Giphy.com)

 

 

 

 

 

איזה טיפ תאמצו לעצמכם?