סטייליש

(צילום: Shutterstock)

רוצים להצליח בחיים? אולי תתחילו לצמצם את ארון הבגדים שלכם

הטרנד האופנתי שכבש את האנשים המצליחים ביותר בעולם.

 אינה טוקר   |   19/12/2016  |    |    | 

 

בשנים האחרונות "תנועת ההאטה" צוברת יותר ויותר פופולריות. אם אין לכם מושג על מה אנחנו מדברים, נסביר: התנועה קוראת להפסיק את המרדף הצרכני אחר רכישת מוצרים רבים שלא מסבים לנו אושר אמיתי (או כאלה המסבים לנו אושר רגעי וחולף). היא דורשת מאיתנו לשאול "האם אני באמת צריך עוד חולצה?" והיא קוראת לבני האדם לחזור לחיות חיים פשוטים יותר: לבשל, ללכת יותר ברגל ולהעריך מנוחה טובה (היי, את זה אנחנו דווקא מיישמים, היום עשינו שנ"ץ לפנים). 

 

לכן אין זה מפתיע שאחת התופעות שאנחנו רואים בעולם האופנה בשנים האחרונות קשורה למינימליזם קיצוני, שבגללו לא מחליפים בגדים בכלל. אנחנו לא מתכוונים ללבישת אותה החולצה יום אחר יום אחר יום בלי לכבס אותה (יאק), אלא פשוט לקנות חמישה סטים של אותה החולצה או לצמצם את הארון בצורה דרסטית. מבולבלים? גם אנחנו - תפיסה זו כל כך הפוכה לעולם שבו אנחנו חיים, שקשה לעכל אותה בהתחלה. מינימליזם זה נקרא "מלתחת קפסולה" והוא מושפע מאנשים רבים שבחרו לנהל את המלתחה שלהם בצורה זו עוד לפני שהדבר נהפך לטרנד. סטיב ג'ובס (מייסדה המיתולוגי של אפל) זוהה בחייו עם סוודר הגולף השחור שלו והג'ינס הרפוי, למארק צוקרברג (מייסד פייסבוק) יש עשרים חולצות אפורות בארון, ומעצב האופנה מייקל קורס תמיד לובש טי-שירט שחורה וז'קט שחור. גם נשים רבות מזוהות עם סטייל שאינו משתנה - חברת הכנסת מרב מיכאלי (מפלגת העבודה), למשל, לובשת רק שחור, וכמוהה גם עורכת מגזין ווג לשעבר קארי דונובן.

 

אז למה אנשים בוחרים ללבוש את אותו הבגד יום אחר יום? יש לכך מגוון סיבות. קודם כול, זה חוסך זמן ואנרגיה. חשבו כמה פעמים עמדתם מול הארון ומלמלתם "אין לי מה ללבוש" - די מתסכל ומלחיץ להתחיל ככה את היום. סיבה נוספת היא כלכלית, מהלך כזה חוסך הרבה כסף. בנוסף, אנשים שלובשים אותו דבר כל יום מציינים שהם הרבה יותר מרוכזים ולא חושבים איך הבגד נראה עליהם. לדבריהם, הם עסוקים ברצונות שלהם ובמימושם ולא במראה שלהם. וואלה, אולי בגלל זה הם כל כך מוצלחים? 

 

 

חשוב לציין, אנחנו לא שולחים אתכם לזרוק את כל הארון שלכם, רק מציגים לכם עוד דרך מעניינת שבה אנשים חיים. תנועת "מלתחת הקפסולה" היא לא משהו נישתי, היא קיימת בצורות כאלה ואחרות אצל אנשים רבים (חלק מחליטים ללבוש רק שחור, למשל, וחלק מצמצמים את הארון שלהם לעשרה פריטי בייסיק). המטרה בכל מקרה היא זהה: להפסיק לצרוך יותר ממה שצריך ולהתחיל להתמקד בדברים שנראים להם חשובים יותר. נראה לכם שהייתם מסוגלים ליישם דבר כזה?