מגזין

(צילום: יח"צ)

ראיון עם עמית יגור

היא שחקנית, היא רקדנית, והפסטיגל מוכיח שהיא גם זמרת הורסת! פגשנו את עמית יגור לשיחה צפופה. אין ספק שהיא תשאיר את כולכם בפה פעור!

  |   02/12/2013  |    |    | 
עמית יגור

היא שחקנית, היא רקדנית, והפסטיגל מוכיח שהיא גם זמרת הורסת! פגשנו את עמית יגור לשיחה צפופה. אין ספק שהיא תשאיר את כולכם בפה פעור!

ממתי ידעת שאת נמשכת לעולם הבידור? מה מושך אותך לשם?

"מאז שאני זוכרת את עצמי נמשכתי לבמה, אם זה בריקוד, שירה וכמובן משחק. יש משהו בבמה שקוסם לי, שגורם לי להרגיש שאני על גג העולם. במשך השנים הלכתי וטיפחתי באמצעות מסגרות שונות ומגוונות את מה שקיוויתי שיהפוך בעתיד למקצוע של ממש - אבל המסגרת המשמעותית ביותר הייתה מגמת התיאטרון של תיכון 'תלמה ילין' שללא ספק עיצבה אותי כשחקנית".

בתור ילדה תמיד צפית בפסטיגלים וגדלת עליהם. איך זה להיות חלק מזה עכשיו?

"בתור ילדה מאוד אהבתי לצפות בפסטיגלים וזאת מבחינתי הייתה כל התכלית של חג החנוכה! אז עוד היו קלטות ולא די.וי.די ואני הייתי רואה את המופעים בלופים חוזרים עד שאני יודעת הכל בעל פה. כמובן שלהיות חלק מזה עכשיו זאת התגשמות חלום וגם כבוד גדול לעמוד על הבמה שעליה עמדו כוכבי הילדות שלי שהערצתי ונשאתי אליהם עיניים".

מה מאתגר אותך בדמות שאת עושה בשמינייה?

"מה שמאתגר בהגר הוא שהיא מאוד מורכבת. היא לא רק רעה או רק טובה, היא הכל - מצחיקה ועצובה וקרה ורגישה, היא אנושית. מה שמאתגר זה למצוא אצלה את האיזון ולהבין באמת באמת מי היא מתחת לפני השטח".

 איך הגבת לעניין המעריצים? זה הגיע אלייך ישר אחרי פרק בשמיניה?

"עניין המעריצים התחיל אחרי שכמה מהפרקים הראשונים עלו לשידור ואני לא כל כך הייתי מוכנה לזה בהתחלה. פתאום ילדים מזהים אותך ואתה לא מבין מה ההתלהבות הרי אתה אותו בן אדם שהיית קודם לכן... אפילו הייתה לי תקרית הזויה כשחשבתי לתומי שאין כל בעיה בלנסוע באוטובוס בבוקר לבסיס וזה התברר כבעייתי - מאז אני לא נוסעת באוטובוסים.. אבל בסה"כ זה מקסים ומחמיא לדעת שאנשים אוהבים ומעריכים את מה שאתה עושה, היום אחרי הסתגלות למצב החדש אני מקבלת את זה באהבה רבה".

חושבת שיש משהו ממך שהבאת לדמות בשמיניה?

"אני חושבת שיש הרבה ממני בכל דמות שאני עושה, כי בעיקרון זו עדיין אני. עם זאת, הגר העירה בי כל מיני ניואנסים וצדדים שהיו הרבה פחות דומיננטיים וזה בגלל שהיא שונה ממני שנות אור".

ולדמות בפסטיגל? לאילו מהדמויות את נמשכת ואוהבת יותר?

"אני אוהבת את שתי הדמויות ואין בכלל מה להשוות ביניהן כי כל אחת מהן שייכת לז׳אנר אחר והיא בעלת אופי אחר. אני נהנית לשחק את שתיהן בטירוף".

בא לך לתת לנו ספוילר קטן למה שהולך להיות איתך? 

"אני לא ממש יכולה לספר, אבל בהחלט שווה לחכות".

FYI - הפסטיגל ממשיך אחרי חנוכה לחיפה ובפעם הראשונה מגיע גם לבאר שבע בתאריכים 24/25/26.12.

(כת"צ ירדן בן אביב)