מגזין

(צילום: אביה כהן)

ראיון: נועם פנחסוב

הוא מוכשר, זמר אדיר ואתם חייבים להכיר אותו. לרגל צאת הסינגל הראשון מתוך האלבום השלישי שיצא השנה בהפקת פיטר רוט, ירדן בן אביב נפגש עם נועם פנחסוב לשיחה על החיים. ועל מוזיקה.

  |   03/01/2014  |    |    | 
נועם פנחסוב

הוא מוכשר, זמר אדיר ואתם חייבים להכיר אותו. לרגל צאת הסינגל הראשון מתוך האלבום השלישי שיצא השנה בהפקת פיטר רוט, ירדן בן אביב נפגש עם נועם פנחסוב לשיחה על החיים. ועל מוזיקה.

מה משך אותך לעולם המוזיקה? 

"זו דרך לבטא דברים שמרגשים אותי, אני יכול לדבר על דברים שמציקים לי. דברים שעושים לי רע ואני רוצה להתמודד איתם. לא התהילה זה מה שמשך אותי. המטרה שלי בכלל שונה כאן. אני רוצה להעביר את המוזיקה שלי לעולם".

התהילה לא עושה לך את זה?

"לא. אני לא יודע אם יש תהילה ואיזו תהילה. אני לא בא בשביל להיות מפורסם. אני לא רוצה להיות סלב. אני רוצה שהשירים שלי יהיו מפורסמים. שהם יהיו סלבס. אם אני גם אצטרך להיות מפורסם בשבילם אעשה את זה".

ספר לי הסינגל החדש

"הוצאתי עכשיו סינגל ראשון מתוך אלבום חדש. שיר שאני מאוד גאה בו ומחכה שהוא יתקבל באהבה. זה שיר שיש בו המון מסרים שחשוב לי להעביר לכולם. הגעתי למסקנה שבסופו של דבר אנחנו שוכחים שהדברים הקטנים זה מה שבעצם מחזיק אותנו פה וגורם לנו להיות אנשים טובים וחזקים יותר".

נועם פנחסוב

מה שונה בך מאמנים אחרים?

"תשמע, היום זה לא קשה לענות על זה. רוב האמנים היו בתכניות ריאליטי ואני לא. אני אחרי הופעות בברים ואני לא בדיוק רוצה לשבח את עצמי. אני לא טוב בזה. בכל עונה של תכנית מוזיקלית מבקשים ממני להגיע ולהיבחן אבל אני לא נמשך לזה. סירבתי בנימוס. זה פחות מתאים לי ונכון לי".

יש לך מודלים לחיקוי?

"האמנים שאני הכי אוהב הם אמנים שקרעו כמה מיתרים בגיטרה. בזה אני מאמין. האמנים שאני הכי מאמין להם הם: עברי לידר, אביב גפן, שלום חנוך, היהודים, אריק איינשטיין, אביתר בנאי. כל החבר'ה האלה עשו דרך נפלאה".

מאמין בפרובוקציות? 

"לא אוהב את זה. אני אוהב את המוזיקה. לא את הגימיקים שמסביב. אם אתה אומר מלכתחילה: אני בא לעשות פרובוקציה, אין בזה שום דבר אותנטי בעיני. כשראיתי את הקליפ של WRECKING BALL לא כל כך התרכזתי בשיר אבל כששמעתי את השיר בלי הסחות הדעת הבנתי יותר את המסר העמוק שלו והוא שיר כל כך טוב".

יש לך מסר לגולשים?

"תעשו את מה שאתם אוהבים ותאהבו את מה שאתם עושים. תמיד תזכרו את הדברים הקטנים והטובים בחיים שעושים לכם את היום ואל תתייחסו לכל דבר כמובן מאליו".

http://www.youtube.com/watch?v=WG7j-Ue-M1A&feature

BTW - אהבתם? נועם פנחסוב יופיע ב20.1 במועדון הבארבי לרגל השקת האלבום. יהיה לוהט!

(כת"צ ירדן בן אביב)