ראשי

(צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

ראו הוזהרתם: אפל מתכננת להילחם בתופעה הכי מעצבנת בהופעות חיות

הגיע הזמן שנראה את ההופעות בלייב ולא דרך המסך של הטלפון.

 ראש אחד   |   14/07/2016  |    |    | 

 

מתי בפעם האחרונה הייתם בהופעה? בין אם מדובר בלהקה האהובה עליכם שהגיעה במיוחד לארץ ובין אם מדובר בהרכב המקומי שאתם מעריצים, ודאי שמתם לב לתופעה מעצבנת שמתרחשת בהופעות חיות.

 

אנחנו מדברים, כמובן, על אנשים שמצלמים את ההופעות החיות בטלפון הסלולרי שלהם, אפילו אם מדובר בתיעוד רגעי לסנאפצ'ט ולאו דווקא בסרטון של שיר באורך מלא. מובן שגם אנחנו חוטאים פה ושם בתמונה או בסרטון קצר למזכרת, אבל אנחנו מודים שלצפות בזה מן הצד גורם לנו לחשוב על זה פעמיים, ובמיוחד במקרים שבהם אנשים מחזיקים את הטלפון ביד לאורך כל ההופעה וצופים באמנים דרך המסך שלהם. 

 

 

ובכן, נראה שאנחנו לא היחידים שמוטרדים מהתופעה הזאת.  

 

 

אמנים רבים מביעים אכזבה מהצופים שמעדיפים לאחוז בטלפון ולהתעסק בתיעוד ההופעה במקום ליהנות מהרגע ומההופעה החיה המתרחשת לנגד עיניהם. אדל, למשל, אפילו עצרה בגלל זה הופעה ופנתה לאחת המעריצות, שצילמה את הזמרת בטלפון. "אכפת לך בבקשה להוריד את הטלפון? אני כאן ממש מולך בהופעה חיה. זה לא DVD", ביקשה הזמרת המתוסכלת. וואלה, אנחנו מסכימים.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Gg0pSgrtQJo&feature=youtu.be

 

 

מצד שני, אם מישהו לא היה מתעד את הרגע הזה בטלפון שלו, בכלל לא היינו יודעים שאדל פנתה למעריצה בבקשה הזאת...

 

התיעוד הוא חלק עצום מחיינו, ולכן לא פעם יש תחושה שאם לא העלינו תמונות לסנאפצ'ט / אינסטגרם / פייסבוק (הקיפו את התשובה הנכונה), זה "לא באמת קרה". שלא תבינו לא נכון, אנחנו אוהבים לצלם, להסריט, לתעד ולשתף את האירועים בחיינו, ואין כמו לחלוק חוויות עוצמתיות עם כל החברים (והעולם, לצורך העניין), כל עוד זה באמת לא פוגם בהנאה שלנו מאירועים שונים כמו הופעות, למשל.

 

נראה שגם חברת אפל חושבת כמונו, וייתכן שהיא עתידה לשים קץ לתופעה. על פי Digital Spy, אתר בריטי המתמחה בחדשות עולם הטכנולוגיה, פיצ'ר חדש של ענקית הטכנולוגיה עשוי לשנות את הדרך שבה אנחנו חווים אירועים. האתר דיווח כי החברה עובדת על פיתוח פטנט שימנע מאיתנו לצלם בזמן הופעות, בקולנוע או באתרים מסווגים. הפטנט יעבוד על פי נתוני המיקום של הטלפון וכן על פי ממדי הבמה, שייקלטו במצלמת האייפון. כאשר נרצה לצלם בהופעה ונכוון את הטלפון לכיוון הבמה, מסך שחור יכסה את המסך ויופיע עליו הכיתוב Recording Disabeld. 

 

 

עוד לא ידוע אם אפל באמת מתכוונת להשתמש בפיצ'ר החדש, ובכל מקרה, עד שנדע אם התכנית יוצאת לפועל, נשתדל לשמור את הטלפון בכיס או בתיק ולהתרכז באמן שמופיע מולנו. אנחנו בעד ליהנות מהרגע, לדעת להניח את הטלפון בצד ולרקוד מכל הלב בהופעות חיות - ובכלל. נשמע כמו אחלה רעיון, לא?

 

 

LIVE - האם גם אתם מצלמים בהופעות חיות?

 

(עומר טסל - omert.rosh1@gmail.com)