בידור

אוי לא (צילום: אימג'בנק GettyImages)

קניה ווסט שוב מסתכסך עם טיילור סוויפט, והפעם זה ממש מלוכלך

זוכרים את שערורית טקס ה-VMA? אז זה כלום לעומת מה שקרה הפעם.

 ראש אחד   |   14/02/2016  |    |    | 

 

קניה ווסט ידוע בשערוריות הרבות שהוא יוצר בכל פעם שאינו מסוגל לשמור את הרגשות (הילדותיים, לעתים) שלו לעצמו. כך קרה ברגע הבלתי-נשכח בטקס פרסי הווידאו-קליפים של MTV ב-2009, כשטיילור סוויפט הוכרזה כזוכה בפרס הקליפ הטוב ביותר למוזיקאית. קניה עלה לבמה, חטף ממנה את המיקרופון ואמר: "אני שמח בשבילך ואני אתן לך לסיים, אבל לביונסה היה את אחד הקליפים הטובים ביותר אי פעם!". ועל זה נאמר - יופי, קניה. 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=RvaakT52RjQ

 

 

בכל מקרה, טיי-טיי וקניה כבר השלימו מאז ואפילו נרקמה ביניהם ידידות. קניה התנצל בפני טיילור והם צחקו על הרגע ההוא כמה וכמה פעמים בפומבי. טיילור אף העלתה לאינסטגרם תמונה ובה הציגה את זר הפרחים ששלח לה ידידה קניה - תמונה שגרפה את מספר הלייקים הגדול ביותר בשנת 2015. 

 

 

אז מה קרה עכשיו? או! טוב ששאלתם. בסוף השבוע האחרון שחרר קניה את אלבומו החדש The Life of Pablo, ועולם המוזיקה כולו שמח וחגג. אך אחת משורות השיר Famous יצרה שערורייה ענקית - I feel like me and Taylor might still have sex/Why? I made that bitch famous, ובעברית: "אני חושב שיכול להיות שאני וטיילור עוד נשכב. למה? אני הפכתי את הכלבה הזו למפורסמת". ובשלוש אותיות: OMG.

 

 

אין ספק בכלל שהטקסט הזה פוגעני עד מאוד. נכון, שפה גסה וקללות אינן נדירות בראפ, ובכל זאת, לא נראה לנו שטיילור סוויפט העריכה את העובדה שקניה קורא לה ביץ', או שהוא רומז לכך (בעצם - אומר בישירות ובבוטות) שהוא שהפך אותה למפורסמת, ובטח ובטח לא את ההצהרה שלדעתו טיילור צריכה לשכב איתו בגלל זה. קניה, מצדו, קצת נבהל מגל הביקורת שעלה בתקשורת וברשתות החברתיות והחליט להתגונן עם פרסום הציוצים הבאים בטוויטר:

 

 

"מעולם לא זלזלתי בטיילור סוויפט ולעולם לא אזלזל בה... אני קודם כול אמן, וכאמן אני צריך לבטא את רגשותיי ללא צנזורה... דבר שני, ביקשתי מאשתי את ברכתה, והיא הייתה ממש בסדר עם זה... דבר שלישי, צלצלתי לטיילור ושוחחתי איתה במשך שעה לגבי השורה הזו. היא חשבה שהיא מצחיקה ונתנה את ברכתה... דבר רביעי, Bitch הוא מונח מכבד בראפ, כמו המילה Nigga... דבר חמישי, אני לא יכול לקחת קרדיט על הרעיון, זה משהו שטיילור חשבה עליו... היא הייתה בארוחת ערב עם חבר משותף שלא אציין את שמו ואמרה לו - 'אני לא יכולה לכעוס על קניה כי הוא זה שהפך אותי למפורסמת' #FACTS":

 

 

 

 

טיילור אמנם לא הגיבה לקניה בטוויטר, אבל מבקר המוזיקה ג'ון קרמניקה פרסם בחשבון האינסטגרם שלו הצהרה מפי הדובר שלה: "קניה לא צלצל לטיילור על מנת לבקש אישור, אלא כדי לבקש מטיילור לפרסם את הסינגל Famous בחשבון הטוויטר שלה. היא סירבה והזהירה אותו מפני פרסום שיר בעל מסר המבטא שנאת נשים בחריפות כה גדולה. המילים 'אני הפכתי את הכלבה הזו למפורסמת' מעולם לא הובאו לידיעתה של טיילור".

 

 

 

 

FYI re Kanye/Taylor/"Famous" aka mom and dad broke up again

A photo posted by joncaramanica (@joncaramanica) on

 

 

בדרך כלל אנחנו מאוד אוהבים את קניה, אבל הפעם הוא הלך רחוק מדי. האמירה שלו הייתה פוגענית כלפי טיילור וכלפי נשים בכלל, ולא רק שהוא לא התנצל והכיר בטעותו, הוא גם מצדיק את עצמו ונראה שהוא לא מבין היכן שגה.

 

 

הרשת כולה זועמת (וגם קצת צוחקת) על הסיטואציה. אוסטין סוויפט, אחיה של טיילור, פרסם את אחד הפוסטים הבולטים ביותר: בו הוא צילם עצמו זורק לפח הזבל את נעלי ה-Yeezy Boost 350 שלו, (נעליים שקניה ווסט עיצב למותג אדידס) וכך הראה לעולם כי הוא מצדד באחותו. YOU_GO_BRO#

 

 

 

Getting a head start on some spring cleaning. Here we go again.

A video posted by Austin Swift (@austinkingsleyswift) on

 

 

WOW - מה אתם חושבים על מילות השיר של קניה?

 

 

(דנה זקס \ danaz.rosh1@gmail.com)