יחסים

(צילום מתוך: Facebook)

קמפיין שיחות הווטסאפ הזה הוא הקמפיין הכי חשוב שנתקלנו בו לאחרונה

יש לכם עם מי לדבר.

 ראש אחד   |   14/09/2016  |    |    | 

 

 

 

קשה לדעת מה באמת עובר על אנשים. אלה יכולים להיות החברים שלנו, האנשים הקרובים אלינו ואולי אפילו אנחנו - שמתמודדים עם טראומה של תקיפה מינית. אבל האם אנחנו מראים סימנים לתחושות שלנו מתחת לפני השטח? האם מי שצריך לקבל תמיכה ועזרה מקבל אותה, או שמא הוא מעדיף להתמודד לבד, להדחיק ולנסות לשכוח?

 

 

ראשית, חשוב שתדעו - יש לכם עם מי לדבר. אתם בוודאי מכירים את המדור שלנו "צעירים חסרי מנוח", שמופיע בעיתון, וחשוב שתדעו שיש קווי סיוע רבים שנכונים לעזור אם עובר עליכם משהו שאינכם יודעים כיצד להתמודד איתו. 

 

 

אבל לפעמים לא פשוט להרים את השפופרת ולדבר בקול על הדברים שאנחנו חווים. לכן, כשנתקלנו בקמפיין החדש של המרכז לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, הלב שלנו התכווץ. הקמפיין מקדם את קו הווטסאפ של המרכז, שהושק לפני כתשעה חודשים בנוסף לקווי הטלפון הקיימים, ומאפשר התכתבות עם נציג מהמרכז. ממש כמו שיחת ייעוץ טלפונית, רק כזאת המתנהלת בהתכתבות.

 

לצורך הקמפיין הופקו כחמישים סרטונים המציגים סיפורים של גברים ונשים שהותקפו מינית. הסיפורים לא קלים, אך לצערנו דברים כאלה לא פוסקים מלהתרחש, ולכן צריך לדבר על זה. 

 

 

צפו בסרטונים:

 

 

 

 

 

 

"הסרטון הזה אינו מבוסס על סיפור אמיתי. הוא סיפור אמיתי. הסיפור שלי. בגיל 17. סיפורים כאלו ממשיכים לקרות. כל יום. לאנשים מסביבנו. שמפחדים לדבר", כך כותב עמרי אמבר חלפין בעמוד הפייסבוק שלו. עמרי הוא הבעלים של חברת "כוורת", שהפיקה את הקמפיין בחינם, ללא כוונת רווח, והוא מוסיף: "המרכז לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית הקים קו ווטסאפ כדי לאפשר פנייה של אנשים מכיוון נוסף. לתת להם להתבטא. לתת לנו".

 

 

אנחנו חושבים שמדובר בקמפיין יוצא דופן וחשוב מאין כמותו שנותן מענה לאנשים שמתקשים לשתף בקול ומעדיפים לכתוב את אשר על לבם.

מספר הקו: 052-836-1202

 

 

האם אתם זקוקים למישהו לדבר איתו?

מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית 1202 (24 שעות ביממה)

אם נתקלתם בבריונות ברשת, פנו לאיגוד האינטרנט הישראלי, המרכז לאינטרנט בטוח כאן בשבילכם.

ער"ן (עזרה ראשונה נפשית): 03-5467799, 04-8672222, ובאינטרנט www.eran.org.il

אוזן קשבת: 03-5226027, 03-6919765

 

 

 

(עומר טסל - omert.rosh@gmail.com)