מגזין

(צילום: shutterstock)

קיבלתן מחזור אחרי גיל 12? הכתבה הזאת בשבילכן

מחקר חדש חושף שגיל קבלת המחזור משפיע על תוחלת החיים שלכן.

 ראש אחד   |   31/07/2016  |    |    | 

 

 

לכולן יש סיפור על הפעם הראשונה שבה קיבלו מחזור; יש סיפורים מצחיקים, יש מפחידים, יש מרגשים - וחלקם גם לא משמעותיים מבחינתנו (כל התחושות לגיטימיות). בכל מקרה, יש משהו שחשוב שתדעו על המחזור הראשון שלכן, והוא קשור לגיל שבו הופיעה הווסת לראשונה. מחקר חדש גילה שיש קשר בין גיל קבלת המחזור לתוחלת חייהן של נשים, ואם נהיה פחות עמומים - תוחלת החיים של אישה שקיבלה מחזור אחרי גיל 12 ארוכה יותר משל אישה שקיבלה מחזור לפני גיל 12. 

 

המחקר התבצע באוניברסיטת קליפורניה בסן דייגו והוא בדק 16 אלף נשים בגילים שונים. תוצאות המחקר הראו בבירור כי הסיכוי של נשים להגיע לגיל תשעים גדל ככל שהמחזור שלהן מופיע מאוחר יותר. החוקרים פירטו: "הצוות שלנו גילה שנשים המקבלות מחזור בגיל מאוחר יותר הן בעלות סיכוי נמוך יותר לחלות במחלות שונות, למשל מחלת לב כלילית. בנוסף, נמצא כי נשים שהמחזור שלהן מפסיק בגיל מאוחר יותר הן בריאות יותר, ויכול להיות מאוד שגיל המחזור הוא הסיבה לכך". 

 

החוקרים הודיעו שטרם מיצו את המחקר בתחום זה וכי הם מתכוונים להמשיך ולהבין מהן הסיבות לממצאים. בכל מקרה, כנראה שמדובר בחדשות לא כל כך טובות (אלא אם כן קיבלתן מחזור מאוחר ואז "יופי לכן"), מאחר שגיל הופעת הווסת הראשונה בעולם המערבי יורד עם השנים, ובניגוד לפעם, בימינו ממש לא חריג שילדות בנות תשע-עשר מקבלות מחזור.

 

בכל מקרה אנחנו ממליצים לקחת את המחקר בערבון מוגבל ולא להילחץ. חשוב לזכור  שישנם גורמים רבים לתוחלת חיים כזאת או אחרת וכמובן שלא הכל תלוי בגיל שבו קבלתן את הווסת.  

 

 

WOW - צריך לחקור לעומק את העניין הזה. 

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)