ראשי

צפוף ולוהט (צילום: שוקה כהן)

"קוקה קולה סאמר לאב 2015" יוצא לדרך

הופעות מסביב לשעון, חוף ים מדהים וכמות בלתי מוגבלת של קוקה קולה - נשמע כמו גן עדן, לא? זה בדיוק מה שחוו למעלה מ-1,200 בני נוער שזכו להיכנס למתחם "קוקה קולה סאמר לאב 2015" בחוף דור. לא יכולנו להתאפק וקפצנו לביקור של כמה שעות בחוף. היה לוהט.

 ראש אחד   |   16/07/2015  |    |    | 
צפוף ולוהט (צילום: שוקה כהן) צפוף ולוהט (צילום: שוקה כהן)

הופעות מסביב לשעון, חוף ים מדהים וכמות בלתי מוגבלת של קוקה קולה - נשמע כמו גן עדן, לא? זה בדיוק מה שחוו למעלה מ-1,200 בני נוער שזכו להיכנס למתחם "קוקה קולה סאמר לאב 2015" בחוף דור. לא יכולנו להתאפק וקפצנו לביקור של כמה שעות בחוף. היה לוהט.

זו השנה השמינית שחברת קוקה קולה מארגנת את ה"סאמר לאב" - יומיים עמוסים במסיבות, הופעות, אוכל, פעילויות ובעיקר פחיות קוקה קולה 24 שעות ביממה, שכבר הפכו למסורת שהקיץ הישראלי לא שלם בלעדיה. זה אפילו לא כל כך יקר (179 שקלים לאדם, אם תהיתם), אבל הקאץ׳ הוא מספר המקומות המוגבל - יש מקום ל-312 אוהלים בלבד, שיכולים להכיל כל אחד ארבעה אנשים. אמנם השנה נפתחו חמישה מחזורים, אבל בני נוער שניסו לתפוס אוהל ולשריין מקום סיפרו לנו שזו הייתה משימה כמעט בלתי אפשרית. ניצלנו את הטבות העיתונות שלנו והשגנו ביקור בן כמה שעות במתחם החלומי, פלוס חדר עם מזגן, סיור מודרך באזור וראיונות עם הסלבס שהופיעו באירוע. יש יותר טוב מזה?!

קיץ על החוף (צילום: שוקה כהן) קיץ על החוף (צילום: שוקה כהן)

הראשונים שפגשנו היו אורי ואילק החמודים, שאתם ודאי מכירים בתור להקת קפה שחור חזק. ״הגענו לפתוח לחבר׳ה את ה"סאמר לאב" בצורה הכי טובה שיש ולקבל שישיית קולה מתנה בסוף היום״, הם אומרים בחיוך.

לאילו פסטיבלים ואירועים אתם הייתם הולכים כשהייתם תיכוניסטים?
״הפי-נוער שתמיד היה בטבריה, רגאיי במדבר וגם ה'קוקה קולה סאמר לאב'״.

ואיך הייתם שורדים את הקיץ החם?
״כמו כל בני הנוער. קצת ים, מסיבות, חברים, בילויים, וזה כיף גדול שיש חברות כמו קוקה קולה שעושות דברים כאלה בשביל הנוער ודואגות שהם לא ישוטטו ויבזבזו את החופש שלהם סתם. כיף להיות חלק מזה במיוחד בפן האמנותי, ולהעביר להם את המוזיקה שלנו״.

חזקים (צילום: שוקה כהן) חזקים (צילום: שוקה כהן)

מיד אחריהם הגיע אמן החושים ליאור סושרד, שקצת התעצבן כשקראנו לו ״קוסם״, אבל בכל זאת הסכים להדגים עלינו כמה טריקים שהשאירו אותנו המומים. ״הראיונות איתי הם הכי כיפיים כי קורים בהם דברים מעניינים״, הוא הבטיח וקיים. הוא ביקש מאיתנו, לדוגמה, לחשוב על מספר דו-ספרתי, אבל עוד קודם ידע מהו ורשם אותו על פתק. אם זה לא מספיק, סושרד הניח זוג משקפיים על הדשא והצליח לגרום להם להתרומם מבלי לגעת בהם.

אנחנו גם יכולים להיות אמני חושים?
״לא בקלות. זה כמו שכל בן אדם יכול לנגן על פסנתר, אבל לא כל אחד יהיה בטהובן״.

אז אתה בעצם בטהובן.
״של המחשבות. בלועזית זה נקרא 'מנטליסט'״.

משתתפי ה"סאמר לאב" זכו אתמול להופעה אינטראקטיבית של סושרד: ״זה כאילו מישהו חופר לך בתור השכל, מגרה את האינטלקטואל שלך, ואתה אומר לעצמך ׳זה לא יכול לקרות׳. זה הופך להיות טירוף על הבמה״.

איך אתה חושב שהקהל יגיב לזה?
״תמיד אמרתי לעצמי שאני כמו עוף מוזר, אני לא מיינסטרים. בפועל אני מסתובב הרבה בעולם ובגלל שמה שאני עושה הוא נדיר, הופעתי בהמון מקומות. טיילור לאוטנר הוא חבר מאוד טוב שלי, גם אלישיה קיז ופארל ויליאמס. למרות זאת, תמיד כיף לחזור לישראל, ומי שמתעניין במה שאני עושה יותר ממוזמן להגיע להופעה הגדולה שלי ב-15.8 בהיכל התרבות בבאר שבע״.

מאז שהשיקו את האלבום ״הכי ישראלי״, חברי להקת התקווה 6 לא מפסיקים להופיע ברחבי הארץ. בתור להקה שבני הנוער כל כך אוהבים, לא באמת חשבנו שמשתתפי ה"סאמר לאב" יפספסו אותם.

בתור בני נוער הייתם באים לכאלה מקומות?
שלי גליקמן: ״התחלתי לנגן בלהקה בגיל 16, אז היינו באים לפסטיבלים בשביל להופיע. ככה הכרנו את הפסטיבלים, והתגלה בפנינו עולם מגניב״.
עומרי גליקמן: ״היום בהסתכלות לאחור אני אומר שהייתי בא, אבל כשהייתי נער, אני לא חושב שהיו כל כך הרבה פסטיבלים ואפשרויות, וגם היינו די מעפנים לדעתי. לא היינו עושים שום דבר מרגש״.

את לירן דנינו - כבר מזמן לא רק ה"הוא מ'כוכב נולד'" - פגשו משתתפי ה"סאמר לאב" בהופעה אקוסטית אינטימית עם קומזיץ נחמד באמצע. אנחנו, מצדנו, היינו חייבים להחזיר אותו כמה שנים אחורה.

בתור תיכוניסט היית משתתף בפסטיבלים כאלה?
״בטח. הייתי הולך עם חברים, אני אוהב להיות חלק מזה. אם זה הבומבלה, ווליום כנרת וגם הפאנג׳ויה של היום״.

מקום כזה מזכיר לך את הילדות?
״מה זה 'ילדות'?! אני עדיין חי את החיים האלה, הלו! יש לי גם יתרונות על מוקי. לו יש ותק, ואני יותר קרוב לילדים״, הוא צוחק. ״אני כמו זיקית עם אנשים. לא בקטע צבוע, אלא יותר מחובר ויודע להתמודד״.

מטריפים את החושים (צילום: שוקה כהן) מטריפים את החושים (צילום: שוקה כהן)

אחרון חביב - ומי שהיה המופע המרכזי של הערב - הגיע מוקי. רגע לפני שעלה לבמה ונתן הופעה בלתי נשכחת עם כל הלהיטים שאתם הכי אוהבים, החלפנו איתו כמה מילים.

תחזיר אותנו כמה עשרות שנים אחורה - איך אתה היית מבלה את הקיץ בתור תיכוניסט?
״אני הלכתי לפסטיבל ערד, זה מה שהיה פעם. לא היו אוהלים, והיינו ישנים בשקי שינה, אבל הרעיון הוא אותו רעיון - אנשים צעירים שמגיעים כדי לבלות ביחד, לראות הופעות ולחגוג את האהבה ואת הקיץ בכלל. חוץ מזה, הייתי ישן הרבה, ובעיקר נפגש עם החברים שלי והולך לים. זה היה הבילוי הכי טוב שיכולתי למצוא לעצמי״.

מה אתה חושב שיש בשירים שאתה מוציא שכל כך הרבה בני נוער אוהבים?
״זו שאלה שקצת גדולה עליי. אני לא יודע, אבל אני שמח שזה ככה. זה כמו שהילד שלי שאל אותי אם אני זקן - עניתי לו שאמנם אני קצת מבוגר ממנו בגיל, אבל בפנים אתה נשאר ילד גם כשאתה אבא. אולי זאת התשובה״.

אחרי שדחפנו עמוק לתיק פחית דיאט קולה ויצאנו לסיבוב ברחבי המתחם המפנק, ניגבנו את החול מהרגליים והתמסרנו למזגן במיניבוס שהסיע אותנו חזרה לתל אביב. להישאר לישון באוהל זה יותר מדי בשבילנו, אבל אנחנו מבטיחים לבוא לבקר גם בשנה הבאה.

ילד נצחי (צילום: שוקה כהן) ילד נצחי (צילום: שוקה כהן)

LOVE LOVE LOVE - אתם ביקרתם בפסטיבל?

(כת״צ עילי שמעוני / ilays.rosh1@gmail.com וכת״צ עמנואל ברוזה emanuel.rosh1@gmail.com)