מגזין

כן אמילי, את יכולה למצוא עבודה אחרת! (צילום: יוטיוב)

צריכים כסף? המדריך השלם למציאת עבודה

אל תשכחו לקנות לנו מתנה בכל הכסף הזה, הא? #פיצה

 ליאור כרמונה   |   24/05/2017  |    |    | 

החופש הגדול כבר מתקרב אלינו בצעדי ענק, ובטוח שרבים מכם מתכננים לנצל את חופשת הקיץ עד תום ואף להרוויח כמה שקלים על הדרך.

לכן החלטנו להכין לכם את המדריך השל למציאת עבודה לחופש הגדול, ולא אין דרך לעבוד כטועמי פיצות מקצועיים. תאמינו לנו, בדקנו.

תעשו עבודת מחקר

לפני שאתם מתחילים לחפש עבודה, דעו את זכויותכם.

שכר המינימום לגילאי 14-16 עומד על 20.23 ₪ לשעה, שכר המינימום לגילאי 16-17 הוא 21.68 ₪ לשעה ושכר המינימום לגילאי 17-18 עומד על 23.99 ₪ לשעה.

לאחר שש שעות עבודה על המעסיק שלכם לתת לכם הפסקה של 45 דקות, מתוכן לפחות חצי שעה ברצף, למנוחה וסעודה. למעסיק מותר לקזז את הזמן הזה מהשכר.

בנוסף לכך, לפי החוק אסור להעסיק בני נוער מעל 8 שעות ביום ומעל 40 שעות בשבוע. במידה ועברו על חוק זה, על המעסיק לשלם לכם 125% עבור השעה התשיעית והעשירית, ו-150% עבור השעה ה- 11 ואילך. יתרה מכך, אם עבודתכם דורשת תקופת "התלמדות", על המעסיק לשלם לכם עליה לפחות את שכר המינימום, ואם עליכם לנסוע לעבודה, על המעסיק לשלם לכם הוצאות נסיעה, לכל היותר 22.60 ₪ ליום עבודה.

via GIPHY

איפה מחפשים?

חיפוש עבודה לגילאי העשרה הוא שונה מזה של מבוגרים ולעיתים יכול להיות קשה וארוך.

ישנם אתרי אינטרנט רבים המיועדים לחיפוש עבודה שתוכלו להירשם אליהם ולהתעדכן על משרות חדשות לבני נוער, בנוסף, תוכלו להתייעץ עם בני משפחה וחברים,  מי יודע? אולי הם מכירים בעלי עסקים המחפשים עובדים לחופשת הקיץ. חוץ מזה, תוכלו להסתובב בבתי עסק בעיר שלכם, או בכל מקום שאתם מעוניינים לעבוד בו ולהציע את שירותכם. תחשבו כמה כיף יהיה לעבוד בגלידרייה השכונתית?! #כאב_בטן

via GIPHY

במה לעבוד?

אל תיקחו כל עבודה. לפני שאתם מתחילים לעבוד, בדקו מהו השכר שתקבלו ואם תנאי ההעסקה במקום מתאימים לכם. יכול להיות שתמצאו עבודה המשלמת שכר גבוה, אך אינכם אוהבים את המקום או את המשימות המוטלות אליכם, לכן הרשו לעצמכם להיות קצת בררנים. אלא אם כן מציעים לכם לעבוד בפיצרייה. 

העזרו בכישורים שלכם- אוהבים אופנה? מצוין! לכו תנסו את מזלכם ברשתות הבגדים השונות. אוהבים כלבים? איך לא, הם כאלו מתוקים! הציעו את שירותכם לווטרינר השכונתי או לשכנה שנוסעת לחו"ל ומחפשת מישהו שישגיח לה על חיית המחמד. מה שחשוב הוא שתבחרו עבודה שגם תצליחו להנות בה.

via GIPHY

איך להתנהג בראיון עבודה?

מזל טוב! מצאתם את העבודה שרציתם. אז איך מתנהגים בראיון העבודה? מטרתו של ראיון העבודה הוא לבדוק האם אתם מתאימים למקום כעובדים.

דבר ראשון, תגיעו לראיון העבודה בצורה מכובדת, עם בגדים מתאימים. רושם ראשוני הוא חשוב, לכן יש להקפיד על הופעה רצינית ומכבדת (כפכפים למשל, לא יתאימו פה).

תשוויצו ביכולות שלכם, אבל אל תגזימו- ספרו על הכישורים שלכם, על הלימודים שלכם, אך תשתדלו גם להיות קשובים ולהביע עניין במה שיש למראיין לומר. תעניינו, ותהיו כנים ודייקנים.

השתדלו לשים לב לשפת הגוף שלכם- אל תשבו בידיים שלובות, ואל תקפיצו את הרגל, זה מסמן על אי נוחות. השתדלו לשבת בצורה זקופה, תוך כדי יצירת קשר עין עם המראיין.

via GIPHY

יאללה, נראה לנו שאתם מוכנים. בהצלחה!