וידאו

וונדרוומן, מאחורייך (צילום: גיל אזולאי)

צפו: הכלבה לולה הצילה את בני הבית מהכשת נחש צפע

כן, זו לולה של דנה. היא לא סתם מוכרת לכם

 ראש אחד   |   26/06/2017  |    |    | 

זוכרים את לולה, הכלבה המושלמת של דנה זקס, העורכת הראשית שלנו? כן, קשה לשכוח. גם בגלל שהיא כזו מהממת ובעיקר בגלל ש... ובכן, היא די חופרת לכם עליה. אז אולי כבר יצא לכם לראות את הסרטון שהפך ויראלי, אבל ממש לפני כמה ימים לולה הוכיחה שהיא גיבורה אמיתית. גל גדות, נראה לנו שמצאנו לך סיידקיק.

בשעות הערב המוקדמות ישב גיל, בעלה של דנה, בסלון הבית ושיחק בפלייסטיישן כשפתאום ראה את לולה קופצת בבהלה. מבט אחד לאיזור הקפיצה הבהיר את המצב, נכנס הביתה נחש צפע והכיש את לולה הקטנה בפנים. גיל מיד צילם את הנחש, כדי שיוכל להראות לוטרינר באיזה נחש מדובר לטובת הטיפול, הרים אותה ומיהר לצאת מהבית ולצלצל אל הוטרינר. ד"ר נעם רונן מהמרפאה הוטרינרית בחדרה הגיע בעצמו לאסוף את גיל אל המרפאה והבהיר מיד שהטיפול המהיר הוא קריטי במצבים כאלה, דנה אומרת: "היה לנו מזל גדול שגיל ראה את זה קורה, אני לא רוצה אפילו לנסות לדמיין מה היה קורה אם הנחש היה מכיש אותה כשלא היינו בבית או בלילה, בזמן שאנחנו ישנים". הפנים של לולה התנפחו, אבל לאחר מספר שעות בהן לא נראו תסמינים של ארס, דנה וגיל הורשו לקחת אותה הביתה ולהמשיך להשגיח עליה שם, "היא הייתה קצת שקטה ומבוהלת בהתחלה, אבל למזלנו עבר לה מהר מאוד. אנחנו נשארנו לחוצים הרבה אחרי שהיא כבר המשיכה הלאה", דנה מספרת.

מה עם הנחש, אתם שואלים? לוכד נחשים מורשה מטעם רשות הטבע והגנים בשם אבי ברוכים הגיע ללכוד אותו בזמן שהיו אצל הוטרינר, לאחר חיפוש בבית הוא מצא אותו בין הכבלים של הטלוויזיה וחוטי חשמל, תפס אותו ושחרר אותו בטבע, רחוק כל האפשר מבתי מגורים.

מצלמת האבטחה בבית תפסה את הדרמה בזמן אמת, ממש ניתן לראות שגיל עמד באותו המקום בו לולה הוכשה רגע לפני שהיא הלכה לשם בעצמה והוכשה בפניה. "זה מטורף שיש לנו סרטון שמראה לנו אותה בזמן ההכשה, פשוט מפחיד. ד"ר נעם אומר שהיא ממש הגנה עלינו בגופה", מספרת דנה ומוסיפה "בכל פעם שאני צופה בסרטון עולות לי דמעות". צפו בעצמכם, נראה אם לא תעלה לכם דמעה. 

צילום: ארז ארליכמן, גיל אזולאי ואבי ברוכים, עריכה: ארז ארליכמן, ynet

כמה ימים אחרי ולולה כבר מרגישה מצוין, הנחש כבר לא באיזור (טפו טפו), גיל ודנה נרגעו (יחסית) ו"עכשיו רק נשאר להתגאות בלולה הגיבורה שלנו ובעיקר להפיץ את השמועה כיצד להתנהג במצבים כאלה", אומרת דנה, ובדיוק בגלל זה דיברנו עם ד"ר נועם ועשינו לכם סדר - מה צריך לעשות?

במקרה שנחש הכיש את חיית המחמד שלכם חשוב מאוד להרחיק אותה ממנו, לא לאפשר לה להשתולל, לא לתת לה לשתות או לאכול ועדיף אפילו להרים אותה על הידיים ולקחת אותה מיד לטיפול אצל הוטרינר. חשוב מאוד לא לנסות לתקוף או להרוג אותו, כי נחש שחש מותקף יעבור למצב תקיפה וזה יכול להיות מסוכן אפילו יותר. חוץ מזה, ידעתם שנחשים הם חיה מוגנת? הזמנת לוכד נחשים מקצועי היא הפתרון הטוב ביותר במצב כזה. אם זה אפשרי לצלם תמונה של הנחש, כל עוד אתם לא מסכנים את עצמכם, זה יוכל לעזור לוטרינר להתאים את הטיפול למצב. כדאי לנסות להניח מגבת קרה או שקית עם קרח על האיזור הפגוע כדי להפחית זרימת דם לאיזור ההכשה. הכי חשוב לפעול מהר כדי לשמור על כולם בריאים ושלמים עד כמה שאפשר.