ראשי

חשוב (צילום: shutterstock

צילום מסך של הסנאפצ'ט עלול להכניס אתכם לכלא

מה אתם חושבים על החוק החדש הזה?

 ראש אחד   |   31/03/2016  |    |    | 

 

מי כמוכם, בני הנוער, מכיר את הפוטנציאל הבריוני של הרשתות החברתיות? ודאי נתקלתם בבריונות בקבוצת הווטסאפ הכיתתית שלכם או ששמעתם על מקרים שהפיצו במדיה תמונות ללא רשות המצולמים. בריונות ברשת היא תופעה אלימה שקשה לאכוף, ובמדינות רבות דנים ממושכות בדרכי הפעולה נגדה. בבריטניה, למשל, הוחלט לאחרונה ששיתוף תמונה שצולמה כצילום מסך מהסנאפצ'ט - אסורה. הרי כל הקטע של האפליקציה (הגאונית, יש לומר), היא שאפשר לשתף תמונה בידיעה שהיא תיעלם מהרשת לתמיד בתום הזמן שהוקצב לה. לכן צילום מסך של התמונה הזאת הוא בעצם הפרה בוטה של הכוונות שלכם.

 

השר הבריטי לענייני תרבות, ספורט ומדיה הכריז ששיתוף תמונה בסנאפצ'ט ללא אישור הבעלים של התמונה הוא עניין חמור ולא חוקי בבריטניה והוסיף שבעל התמונה רשאי לתבוע את המשתף בגין הפרת זכויות יוצרים. השר חידד ואמר שאם התמונה מכילה תוכן מיני וחושפני, המשתף עשוי לרצות עונש מאסר בפועל של עד שנתיים, וזאת כיוון ששיתוף תמונות חושפניות של אנשים ללא רשותם היא פגיעה בפרטיות שלהם ועברה על החוק.

 

ומה לגבי הארץ? אמנם אין חוק הנוגע במיוחד לשיתוף צילומי מסך בסנאפצ'ט, אך דעו לכם ששיתוף תמונות מיניות ללא רשות עשוי לגרור מאסר בפועל של עד חמש שנים.

 

STOP - כבדו את חבריכם ואל תשתפו תמונות של אחרים ללא רשותם, לא מפני שנוסח חוק בעניין, אלא מפני שזה מעשה פוגעני ומשפיל. 

 

ׁ(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)