יחסים

עצוב (צילום: shutterstock)

"פתחו על אחי הקטן אתר 'אמיר השמן'. איך ילדים יכולים להיות כל כך אכזריים?"

בחורה צעירה מנסה להבין כיצד היא יכולה לעזור לאחיה שסובל מהתעללות אכזרית. 

 ראש אחד   |   16/05/2016  |    |    | 

 

הבחורה האנונימית בת העשרים שכתבה את הפנייה הזאת היא אחות גדולה לנער בן 14. יום אחד סיפר לה אחיה שחבריו לכיתה צוחקים עליו ושהוא חווה בריונות ברשת. לדבריה, רשמו אותו לאתר היכרויות שלא בידיעתו ומסרו את שמו לחברות המוכרות דיאטות. החברות מתקשרות אליו כמה פעמים ביום ומפריעות לשגרת חייו. אחותו מבקשת מהגולשים באתר ask people שיעזרו לה - כיצד היא יכולה לעצור את ההטרדות האלה? 

 

klkk;

 

הגולשים באתר מזועזעים מהתעללות שהאלמונית מדווחת עליה. הם מציעים לה לפנות למשטרה כמה שיותר מהר. בנוסף, גולשים רבים מזכירים את שמו של גלעד האן, אדם שמומחה לעבירות בעיניני מחשב שעוזר במקרים כאלה. גם ליועצת האתר, שירלי קליין, יש תשובה לאנונימית.

 

בת 20 יקרה,

לאחיך הצעיר יש מזל גדול שיש לו אותך. טוב שהוא מרגיש בנוח לשתף בדברים קשים שעוברים עליו. בבריונות ובאלימות ברשת אין היגיון, והאכזריות אכן מכוערת ובלתי נתפסת. חשוב מאוד לסייע לאחיך בכל דרך אפשרית. שתפי את הורייך במתרחש וגייסי אותם לעזרתו, פנו לצוות בית הספר ועדכנו אותם בכל הדברים שעוברים על אחיך. בקשו מבית הספר עזרה במיגור התופעה ובמתן חיזוק רגשי מטעם המוסד הלימודי, למשל שיחות עם היועצת או עם הפסיכולוגית החינוכית של בית הספר. חשוב מאוד לתת לאחיך מענה וחיזוק רגשי, ואם לא דרך בית הספר אז דרך קופת החולים באופן פרטי. בנוסף לכך, חשוב שתגישו תלונה במשטרה, שכן יש לה את האמצעים לאתר את המקור שמנצל את הרשת כדי לפגוע באחיך ויש לה היכולות לפעול נגדו. בכל מקרה אין להקל ראש בעניין, אחיך חווה אלימות קשה, ויש לשים לזה לסוף מיד.

בהצלחה - מחזקת את ידייך,

שירלי קליין – מטפלת משפחתית זוגית מוסמכת, מומחית בבני נוער.

 

 

זקוקים למישהו לדבר איתו?

ער"ן (עזרה ראשונה נפשית): 03-5467799, 04-8672222

אוזן קשבת: 03-5226027, 03-6919765

אם נתקלתם בבריונות ברשת, פנו לאיגוד האינטרנט הישראלי, המרכז לאינטרנט בטוח כאן בשבילכם.

03-9700911 | safe@isoc.org.il  ווטסאפ 054-88-58-911

 

 

SAD - לאף אחד לא מגיע לחוות התעללות כזאת. אם אתם רואים שמישהו מתנהג ככה, תעצרו את זה! 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)