ראשי

דווקא שינוי לטובה (צילום: אינטסגרם)

פיד האינסטגרם שלכם עומד להשתנות משמעותית

בחיים לא תפספסו יותר את הפוסט של ה-BFF.

 ראש אחד   |   21/03/2016  |    |    | 

 

עד כה אורגן פיד האינסטגרם בסדר כרונולוגי, כלומר הוצגו לכם התמונות האחרונות שצולמו וככל שהייתם גוללים מטה הייתם רואים את התמונות הישנות יותר. אמנם מדובר בשיטה הוגנת - כך כל התמונות מקבלות את אותה החשיפה - אך יש לשיטה חיסרון שבא לידי ביטוי ככל שעוקבים אחרי יותר ויותר אנשים; הרי יש סיכוי שתחמיצו פוסטים שחשובים עבורכם, למשל פוסטים שפרסמו החברים הכי טובים שלכם או פוסטים אחרים, פופולריים במיוחד, שפשוט לא ראיתם בזמן. 

 

צוות הפיתוח של אינסטגרם עורך בימים האחרונים ניסוי על כמה משתתפים כדי לבדוק פורמט חדש לפיד. המטרה היא ליצור פיד בסגנון פייסבוק, שמעניק העדפה לפוסטים לא לפי סדר כרונולוגי בלבד, אלא גם לפי פופולריות של פוסטים מסוימים ולפי הקשרים החברתיים שלכם. המפתחים מסבירים שבכל מקרה אנחנו מחמיצים 70% מהפוסטים שרצים בפיד, לכן מטרתו של הפיד החדש היא לוודא שהפוסטים שאנחנו כן רואים (שהם, כאמור, רק 30% מכלל הפוסטים), יהיו המעניינים והרלוונטיים ביותר מבחינתנו.

 

לפי תוצאות הניסוי יחליטו מפתחי האפליקציה אם ליישם את צורת הפיד החדשה בחשבונות של כל המשתתפים. אנחנו סבורים שזה בטוח יקרה בקרוב, הרי בשנים האחרונות ניכרת מגמה בכל הרשתות החברתיות להציג פיד שמבוסס על אלגוריתם הקשור לתוכן, לפופולריות ולקשרים חברתיים (גם בטוויטר, למשל, הנהיגו מהלך כזה השנה). עוד חשוב לזכור שפיד העובד בצורה כזאת יהיה יעיל בעבור המפרסמים (בדיוק כמו שפוסטים שיווקיים בפייסבוק קופצים לראש הפיד), ולכן אין מנוס אלא להניח שזה בהחלט יקרה בעתיד הקרוב.

 

 

NICE - האם אתם חושבים שמדובר במהלך חיובי?

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)